شکایت استراماچونی از استقلال به فیفا: 28 میلیارد تومان ناقابل!

به گزارش مجله وبلاگ فروش، در روز هایی که باشگاه استقلال به دنبال این است که آیا مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران دوباره برگزار خواهد شد یا خیر، ترسناک تر از کرونا و سایر شکایت هایی که این باشگاه در فیفا شاهده آن بوده، در نهایت فرا رسیده است. باشگاه تهرانی که به تازگی با یک کارگزار به تفاهم رسیده و عقد قرارداد رسمی را انجام داده است باید پرونده شکایت وینفرد شفر، سرور جپارف، گادوین منشا، بویان نایدنوف را آنالیز و حل و فصل کند چرا که این افراد با شکایت رسمی به فیفا حکم گرفته اند و می توانند با عملی کردن آن، موجب محرومیت آبی پوشان در پنجره جابجایی پیش رو شوند.

شکایت استراماچونی از استقلال به فیفا: 28 میلیارد تومان ناقابل!

یکی از طلبکاران باشگاه استقلال که قابل پیش بینی بود در صورت عدم پایبندی به تعهد در مذاکرات با شکایت در فیفا خواهان پرداخت حقوقش خواهد بود کسی جز آندره آ. استراماچونی نیست. سرمربی ایتالیایی که سابقه نشستن روی نیمکت تیم اینترمیلان در سری آ. را در کارنامه داشت، در زمستان گذشته به همکاری با باشگاه استقلال تهران انتها داد و فرهاد مجیدی چند روز بعد جانشین او شد.

با وجود کوشش های مدیران باشگاه استقلال برای جلب رضایت آندره آ استراماچونی، این مربی صبح روز ملاقات با پیکان تهران در هفته چهاردهم لیگ برتر به همراه دستیارانش ایران را ترک کرد. چند روز پس از این جدایی در شرایطی که 160 هزار دلار پول به حساب این سرمربی ایتالیایی واریز شد او در یک ایمیل 11 بندی به باشگاه شروط جدیدی را مطرح نمود که یکی از آن ها پرداخت دستمزدش تا انتها فصل بود، موضوعی که با مخالفت باشگاه استقلال همراه بود و باعث شد تنش بین طرفین بالا بگیرد. پس از آن انتشار ایمیل وکیل استراماچونی توسط باشگاه استقلال تنش را بین طرفین به اوج خود رساند تا جایی که در نهایت طرفین به همکاری خود انتها دادند.

بعد از انتها همکاری این سرمربی با باشگاه تهرانی، قبل از فرا رسیدن سال جدید بود که یکی از مسئولان استقلال در این خصوص اعلام نموده بود استراماچونی از استقلال به فیفا شکایت نموده است و چند ماه دیگر جواب آن هم می آید. تا این لحظه استقلال باید قرارداد یک فصل او و دستیارانش را بدهد، چون به خاطر عدم پایبندی به تعهدات اقتصادی از سوی آبی ها، بازی به نفع اوست. بدترین اتفاق برای استقلال این است که استراماچونی فصل بعد هم بیکار باشد! اگر این مربی به هیچ باشگاهی ملحق نگردد در آن صورت استقلال محکوم می گردد تا دستمزد فصل دوم قرارداد را هم به این مربی پرداخت کند.

قرارداد استراماچونی با آبی ها سالی 750 هزار یورو بود که روی هم برای دو فصل 1.5 میلیون یورو می شد. استقلالی ها رقمی حدود 450 هزار یورو به این مربی پرداخت نموده اند و برای همین فصل جاری باید رقمی نزدیک به 300 هزار یورو به او پرداخت نمایند. اگر استراماچونی فصل بعد به باشگاهی ملحق گردد که هیچ اگرنه در صورت بیکاری و در خانه ماندن، استقلال باید 750 هزار یورو دیگر به این مربی پرداخت کند. در حال حاضر استراماچونی با شکایت به فیفا درخواست غرامت یک میلیون و چهارصد هزار یورویی نموده است و باشگاه استقلال ملزم به پرداخت آن است.

طبق قانون فیفا او بعد از اینکه سه ماه پولی نگرفته بود می توانست قراردادش را فسخ کند، اما باشگاه استقلال بر این اعتقاد است که در زمان سفر این سرمربی به ایتالیا از آخرین پرداختی باشگاه به او کمتر از سه ماه می گذشت و جدایی اش غیرقانونی بوده است. در حالیکه معین نیست استراماچونی یا استقلال می توانند در این پرونده برنده باشند، اما با توجه به یورو 18900 تومانی که امروز در بازار خرید و فروش می شد با توجه به غرامتی که استراماچونی طلب نموده باشگاه استقلال باید 28 میلیارد تومان به این سرمربی بدهد؛ رقم سنگینی که در صورت آنالیز های بیشتر و اعتراض باشگاه استقلال به این حکم معین خواهد شد.

منبع: ایلنا

منبع: فرارو
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4594

به "شکایت استراماچونی از استقلال به فیفا: 28 میلیارد تومان ناقابل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت استراماچونی از استقلال به فیفا: 28 میلیارد تومان ناقابل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید