خبرنگاران مدیرعامل استقلال: به دنبال خصوصی سازی باشگاه هستیم

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تهران - خبرنگاران - احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال گفت: در باشگاه های عظیم، سهامداران مردم هستند و باید استقلال و پرسپولیس واگذار شوند.

خبرنگاران مدیرعامل استقلال: به دنبال خصوصی سازی باشگاه هستیم

احمد سعادتمند در گفت وگویی گفت: من به عنوان مدیرعامل استقلال و با حمایت وزارت ورزش که عزم جدی در این خصوص دارد، به دنبال خصوصی سازی باشگاه هستم. اگر مسائلی در این راه وجود دارد از ماست. وقتی دارایی من با هزینه هایم نمی خواند، باید این موضوع را درست کنم. دوستان زحمت می کشند و جلسات مربوطه یکشنبه ها برگزار می گردد و مسائل یکی یکی حل می شوند تا این دو باشگاه واگذار شوند.

وی افزود: دلیل اول من برای حضور در استقلال، انگیزه و علاقه ام بود. همچنین از باشگاه شناخت داشتم و چند جلسه خدمت دکتر سلطانی فر و اعضای هیات مدیره برگزار کردیم و برنامه ها را با توجه به فرصت ها مطرح کردیم. استقلال به هیچکس بدهکار نیست و قابلیت آقایی در فوتبال آسیا را دارد زیرا 30 میلیون نفر پشت آن هستند. احساس می کنم برند استقلال و طرفداران عاشق می توانند سطح باشگاه را بالا ببرند.

مدیر عامل استقلال افزود: امیدوارم تیم به صندلی اصلی خود با یاری طرفداران بازگردد.

سعادتمند افزود: در برخی از زمان ها احتیاج است که سرپرست کارها را اداره کند تا فرایند انتخاب مدیرعامل با حضور هیات مدیره ادامه پیدا کند. مجمع باشگاه با حضور 3 عضو هیات مدیره تشکیل شد و یکی از مهم ترین تصمیمات انتخاب و معرفی مدیرعامل بود و سپس صدور ابلاغ انجام شد. آقای منزوی استعفا داده بودند اما این استعفا پذیرفته نشد و با حضور ایشان، بنده و آقای نظری جلسه شکل گرفت. آقای خلیل زاده نیز همچنان در هیات مدیره حضور دارد. ما همه کفش آهنی به پا کردیم تا کار کنیم و می خواهیم حاشیه ها را کم کنیم. اهل شعار نیستم اما این نوید را می دهم که استقلال به سمت روزهای خوب برود.

وی یادآورشد: از 16 فروردین کار خود را شروع و 9 روز کاری سپری کردم. در این مدت اقدامات خوبی داشتیم و تا سرانجام فروردین پرداختی خواهیم داشت. مبلغ آن را نمی گویم اما به قرارداد با بازیکنان و مربیان پایبند هستیم.

سعادتمند افزود: ما در باشگاه احتیاج به مدیران پول ساز داریم و افرادی با نگاه اقتصادی باید حاضر شوند. امروز آنالیز کردیم که چرا باید به وسیله موزه به درآمدزایی نرسیم؟ باشگاه و مدیران آن باید تفکر درآمدزایی داشته باشند و بتوانند این کار را انجام دهند و این تفکر در باشگاه جاری باشد. تمامی اعضای هیات مدیره ورزشی و اقتصادی هستند و به زودی نفرات دیگری به مجموعه اضافه می شوند. شرط اول البته دلسوز استقلال بودن است و باید عاشق باشگاه باشند.

مدیرعامل استقلال افزود: استقلال باید سالی 200 تا 300 میلیارد درآمد داشته باشد. باشگاه باید به یک جایی برسد که حتی یک خیریه داشته باشد. ساختار باشگاه را در جلسه هیات مدیره تصویب می کنیم. ما باید به طرفداران یاری کنیم. در این مدت حضور، 27 نشست داشتم و در حال رفع کردن مسائل هستیم. به سراغ مسائل خواهیم رفت و کوشش می کنیم آن ها را حل کنیم.

سعادتمند توضیح داد: حتما دیاباته را حفظ خواهیم کرد. به آقای سعید رمضانی در جلسه روز یکشنبه گفتم که بعد از پرداختی ها، باید به سمت تمدید قرارداد برویم. باشگاه باید با بازیکنان مورد نظر خود مذاکره کند و برای این تمدید قراردادها اقدام می کنیم. با شفر صحبت کردیم و ایشان به ما محبت داشت و مقرر شد بعد از موضوع کرونا در ایران یا امارات با او نشست داشته باشیم تا بتوانیم در مذاکره برای تخفیف و دیگر مسائل اقدام کنیم.

وی افزود: من هنوز شکایتی از استراماچونی ندیدم. می خواهیم با همه تعامل کنیم. دوستانی در ایتالیا داریم که با اتحادیه مربیان ایتالیا در ارتباط هستند و به آن ها امیدوار هستیم. یک وکیل برای کمپ حجازی، یک وکیل برای کمپ مرغوبکار در نظر گرفته ایم و می خواهیم سند آن ها را دریافت کنیم.

امروز یک طرحی را مطرح کردیم تا با ثبت عکس طرفداران یک مجموعه کامل در کمپ حجازی ایجاد کنیم. طرح اولیه این موضوع را ارائه می کنیم و کمپ را مردم می سازند. ایجاد یک زمین تمرین وظیفه من است. در نظر گرفتیم اگر مسابقات ما در زمین ثالث برگزار گردد، تمامی هزینه ها را دریافت کنیم و باید حق پخش نیز به حساب ما واریز گردد.

سعادتمند گفت: در مورد ادامه لیگ باید بگویم که در لیگ بلژیک، بروژ با وجود 15 امتیاز اختلاف با تیم دوم، به عنوان قهرمان اعلام شد ولی یوفا این تصمیم را رد کرد. خوب نیست که بگویند فلان تیم را قهرمان اعلام کنیم. قهرمانی در زمین باید معین گردد. ما یک بازی کمتر داریم و من به این تیم اعتقاد دارم. ما مدعی قهرمانی هستیم. البته ما تابع قوانین کشور و فیفا هستیم و شرایط کرونایی فعلی باید رد گردد. از طرفی باید نقطه نظرات همه باشگاه ها و مربیان جمع گردد و در یک مجمع تصمیم گیری گردد.

مدیرعامل استقلال اظهار کرد: بگذارید یکبار برای همواره درباره شایعه پرسپولیسی بودنم صحبت کنم. آقایان گرشاسبی و عرب همکار من در وزارت ورزش بودند و وقتی که مدیرعامل پرسپولیس شدند به آن ها تبریک گفتم. یکبار هم پرسپولیس با تیمی عربی در نیمه نهایی بازی داشت که بازی را برد و من به آن ها تبریک گفتم.

وی افزود: من آنالیز کردم و دیدم باشگاه های عظیم و پردرآمد جهان چه درآمدهایی دارند. بارسا 840 میلیون یورو درآمد داشته است. 159 میلیون بابت بلیت فروشی، 298 میلیون یورو حق پخش تلویزیونی و 383 میلیون یورو هم از تبلیغات درآمد دارد. ما 5 سال است که از تبلیغات محیطی درآمد نداشته ایم، سازمان لیگ گفت که 4 میلیارد و سیصد میلیون هم بدهکاریم. بعد دوستان ما در باشگاه نامه اعتراضی زدند و جواب نامه آمد که 6 میلیارد بدهی داریم! این چه تبلیغات محیطی است که درآمدی ندارد و ما را بدهکار هم می نماید؟ این شفاف سازی کجاست؟ ما که حق پخش نداریم. الان 70 درصد درآمد تیم های کوچک انگلیس هم از حق پخش تشکیل شده است. خوشبختانه در بودجه سال 99 مسئله درآمد باشگاه ها دیده شده و قرار است 70 درصد صدا و سیما و 30 درصد را وزارت ورزش بدهد.

سعادتمند گفت: ما چرا به سازمان لیگ بدهکاریم؟ در بلیت فروشی که نقشی نداریم. دولت هم نمی تواند یاری کند. حق پخش هم نمی گیریم. می ماند یک اسپانسر که آن ها هم می آیند تا چیزی گیرشان بیاید. اینجا ما گوشت قربانی شده ایم و هرکسی می خواهد از استقلال چیزی بکند. من این اجازه را نخواهم داد و با یاری پیشکسوتان و طرفداران نمی گذارم کسی یک آجر از باشگاه از این پس بردارد.

مدیر عامل استقلال افزود: به طرفداران قول می دهم که سند کمپ حجازی و مرغوبکار را در 5 الی 6 ماه پیش رو بگیریم و سند تک برگی این دو مکان را به برنامه شما می آوریم. برای خصوصی سازی و حضور در بورس احتیاج به بالا بردن سرمایه استقلال داریم.

وی بیان نمود: اعتقاد دارم که برای قهرمانی در آسیا باید یک تیم کامل داشته باشید و نمی توانیم برای یک تیم در حد قهرمانی، یک تیم مدیریتی ضعیف داشته باشیم. ما یک تیم قوی هستیم و برای تمامی این قراردادها برنامه داریم و جلسات کارشناسی داشتیم و به سمت تعامل رفتیم. باشگاه استقلال به فردی بدهکار نیست و بسیاری در کنار باشگاه به شهرت رسیدند و منفعت کسب کردند.

سعادتمند گفت: چند پفراینده در فیفا داریم که در حال حل کردن آن ها هستیم. همچنین به دنبال منابع اقتصادی هستیم تا پفراینده هایی که باید پرداختی داشته باشیم را حل کنیم. همچنین ما یک سری مطالبات داریم و از آنها استفاده می کنیم. در حال وصول کردن مطالبات خود هستیم که سر فرصت این موضوعات را خواهیم گفت.

وی افزود: کوشش می کنیم تا سرانجام فروردین ماه پرداختی به بازیکنان و مربیان داشته باشیم و همچنین یک فرایند زمانی در نظر گرفتیم تا با دریافت مطالبات و طی برنامه ریزی، درآمد بیشتری داشته باشیم.

سعادتمند گفت: حضور پیشکسوتان در باشگاه یک روز خوب را رقم زد. از همه می خواهم که حضور داشته باشند. حضور بازیکنانی مانند عنایتی و صادقی و برهانی دیگران باعث شد تا انگیزه من بیشتر گردد.

مدیرعامل استقلال بیان نمود: استقلال 75 سال قدمت دارد و باید به آن احترام گذاشت. خواهش دارم که صدا و سیما با محبت بیشتری در کنار استقلال باشد و فضایی ایجاد گردد تا باشگاه به خواسته خود برسد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3906

به "خبرنگاران مدیرعامل استقلال: به دنبال خصوصی سازی باشگاه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیرعامل استقلال: به دنبال خصوصی سازی باشگاه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید