صبر داشتن و آرامش و برخورد شکیبانه با مسائل زندگی، هم روی خود بازیگر و هم روی تماشاگری تاثیرگذار است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، خبرگزاری خبرنگاران-بازیگر باسابقه تلویزیون با اشاره به بازپخش سریال ها از شبکه آی فیلم، قاعده متفاوت این شبکه نسبت به دیگر شبکه های سیما را فرصتی برای ارتباط مخاطب جوان با سریال های قدیمی فرهنگ ساز توصیف کرد.

صبر داشتن و آرامش و برخورد شکیبانه با مسائل زندگی، هم روی خود بازیگر و هم روی تماشاگری تاثیرگذار است

به گزارش خبرنگاران، محمود پاک نیت که این شب ها سریال دفاع مقدسی مینو را روی آنتن شبکه آی فیلم دارد درباره تجربه حضور در این سریال شرح داد: وقتی پیشنهاد بازی در این سریال به من ارائه شد و فیلمنامه را خواندم، نقش را دوست داشتم. خیلی هم برایم اهمیت نداشت که نقش چقدر طول دارد و تا چه حد قرار است بازی اش ادامه پیدا کند چون قصه سریال را هم دوست داشتم.

وی درباره اینکه چقدر شخصیت هایی را انتخاب می نماید که به خودش نزدیک باشد، گفت: خود من انسانی هستم که عموماً آرامم و به ندرت عصبانی می شوم اما شخصیت آرام نادر را خیلی دوست داشتم. معمولاً نقش هر شخصیتی را که بازی می کنم سعی دارم بدی هایش را دور بریزم و خوبی هایش را برای خودم نگه دارم.

شکیبا بودن سخت است

این بازیگر پیشکسوت با اشاره به شکیبای شخصیتی که ایفا می کرد مطرح کرد: شکیبا بودن خیلی سخت است. به هر حال ممکن است هر انسانی در برابر مسائل عصبانی گردد، اما صبر داشتن و آرامش و برخورد شکیبانه با مسائل زندگی، هم روی خود بازیگر و هم روی تماشاگری که سریال را می بیند تاثیرگذار است. مردم ما این روزها مسائل زیادی دارند و ممکن است وقتی به خانه می آیند خیلی بی حوصله باشند. امید است که وجود شخصیتی مثل نادر بر جامعه تاثیرگذار باشد و نشان دهد که می توان با صبر و طمأنینه با مسائل برخورد کرد.

پاک نیت درباره لهجه های به کار گرفته شده در سریال هم مطرح کرد: در برخی سریال ها ضروری است حساسیت هایی در نظر گرفته گردد اما هر لهجه ای برای هر کاراکتری احتیاج نیست. به طور مثال در اینجا کارگردان سریال به طور کلی روی مسئله لهجه حساس نبود. خود من گاهی برخی از دیالوگ ها را با لهجه شیرازی هم گفته ام اما حساسیتی در این باره وجود نداشته است. حتی آقای پوروزیری کارگردان سریال تاکید داشت که نادر لهجه خاصی نداشته باشد اما رضا در خرمشهر متولد و با بچه های آنجا عظیم شده و طبیعی است که از لهجه آنها تاثیر گرفته باشد. نادر اما آدم دنیادیده ای است و سال ها در شهرهای مختلف زندگی نموده است.

وی با اشاره به قصه مینو که با محور دفاع مقدس فراوری شد گفت: مینو سریالی است که یک مقطع از تاریخ ما را به نمایش می گذارد. مقطعی که شاید کمتر روی آن مانور داده شده است و خیلی ها اطلاع ندارند که جنگ چگونه شروع شد و چه اتفاقاتی در روزهای نخستین آن رخ داد. حتی رفتار دشمن هم ناشناخته مانده است. در قصه مینو آن روزها و اتفاقات پیرامون آن شکافته و آنالیز شده است. روی این مقطع تاریخی مانور خوبی داده شده و همین برای مخاطب جذاب است. از سوی دیگر، خود قصه سریال هم خیلی گیرا و جذاب است و تماشاگر را با خود همراه می نماید. قصه مینو منفعل نیست، بلکه تعلیق و گره و لحظات خاص و تاثیرگذار دارد و حس کنجکاوی تماشاگر را تحریک می نماید تا قصه را دنبال کند و ببیند در ادامه چه اتفاقی می افتد. همه اینها برای مخاطب جذاب است.

این بازیگر درباره بازخوردها نسبت به این سریال اظهار کرد: گاهی کسانی را می دیدم که می گفتند از اتفاقات روزهای اول جنگ و نوع رفتار سربازان دشمن خبر نداشته اند و دیدن سریال مینو از این بابت برایشان جذاب و دیدنی بوده است.

ایفای نقش خان قاجار در جشن سربرون

وی درباره فعالیت این روزهایش نیز شرح داد: این روزها سر سریال جشن سربرون به کارگردانی مجتبی راعی هستم، کاری است که قصه اش در زمان قاجار می گذرد و من نقش یکی از خوانین را در این سریال بازی می کنم.

پاک نیت در سرانجام درباره بازپخش سریال ها از شبکه آی فیلم مطرح کرد: من شبکه آی فیلم را دنبال می کنم چرا که فیلم ها و سریال های تاثیرگذاری را که مردم علاقه مند هستند دوباره پخش می نماید و این خیلی مهم است. شبکه های دیگر یک ساعت و زمان خاصی را به پخش سریال اختصاص می دهند، اما آی فیلم این قاعده را شکسته است. آی فیلم سریال های خوب را دوباره برای مردم پخش می نماید. خاطرم هست وقتی پدرسالار برای بار اول پخش می شد یکی از اقوام ما خیلی کوچک بود و نتوانسته بود این سریال را تماشا کند. زمانی که به سن دانشجویی رسید توانست بازپخش پدرسالار را از آی فیلم ببیند و چقدر هم راضی شد و تشکر کرد بابت ساخت سریالی به این خوبی، برایش جذابیت داشت که خانواده اینقدر برای یک پدر مهم بوده است. چنین سریال هایی برای جوانان امروز خیلی جالب است و آی فیلم با بازپخش این آثار به نوعی فرهنگ سازی می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 7386

به "صبر داشتن و آرامش و برخورد شکیبانه با مسائل زندگی، هم روی خود بازیگر و هم روی تماشاگری تاثیرگذار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبر داشتن و آرامش و برخورد شکیبانه با مسائل زندگی، هم روی خود بازیگر و هم روی تماشاگری تاثیرگذار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید