طرز تهیه 6 غذای خاص ایتالیایی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، بسیاری از رستوران های مطرح در منوی غذایی شان انواع متفاوت و خوش خوراک استیک ها و پاستاها را گنجانده اند و شاید اشتباه نباشد گفتن اینکه پرطرفدارترین رستوران های فرنگی نیز رستوران های ایتالیایی هستند.

طرز تهیه 6 غذای خاص ایتالیایی

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

در غذای ایتالیایی روغن زیتون، سیر و سبزیجات تازه کاربرد فراوان و محسوسی دارد اما نه در حدی که در برخی رستوران ها در حد افراط استفاده می نمایند و باعث زده شدن مشتریان و دوستداران غذای ایتالیایی می گردد. می خواهیم در کنار شما یک سفره غذایی سلامت، کاربردی و پرطرفدار را پهن نموده و با همدیگر غذایی درجه یک و بی رقیب را میل کنیم، این سفره جوان و پیر نمی شناسد، سفره ای است برای همه سلایق و همه سنین، برای پختن و آماده کردن این غذاها ما را همراهی کنید.

سالاد وردورا

مواد لازم:

پیاز: یک عدد متوسط

پیازچه و شاهی: 20 گرم

هویج رنده شده: یک چهارم یک عدد هویج

فلفل سبز: یک عدد متوسط

گوجه فرنگی: یک عدد درشت

قارچ: یک عدد درشت

روغن زیتون: 10 گرم

برگ آویشن و پنیر پارمسان به مقدار لازم

نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

روش تهیه:

پیاز را به صورت حلقه ای خرد نموده، پیازچه و شاهی را پس از شستن حسابی آبکش می کنیم تا وجود آب طعم سالاد را برنگرداند، هویج را حتما رنده کنید، فلفل سبز، گوجه فرنگی و قارچ را با اسلایسر یا کارد آشپزخانه به صورت حلقه ای خرد کنید و همچنین روغن زیتون، آویشن و نمک فلفل را کنار دستتان داشته باشید، در ظرفی جداگانه روغن زیتون، نمک و فلفل را با هم ترکیب نموده سپس پیاز، فلفل سبز، گوجه فرنگی و قارچ را بر روی هم چیده، سپس پیازچه و شاهی را لابه لای آنها قرار داده و پس از پخش کردن هویج رنده شده بر روی سالاد، سس روغن زیتون را به صورت قطره ای بر سطح سالاد نپاشید. پس از این مرحله مقدار مختصری پنیر پارمسان و برگ آویشن را روی سالاد ریخته و سالاد را میل کنید.

نکته:

ترکیب سرکه بالزامیک و روغن زیتون همواره جواب داده است در صورت دوست داشتن طعم سرکه بالزامیک، اضافه کردن آن به این سس طعم خوشایندی را ایجاد خواهد نمود.

سوپ ونیزی

مواد لازم:

گوجه فرنگی: 3 عدد درشت

فلفل سبز: یک عدد متوسط

پیاز: یک عدد متوسط

رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخوری

سربرگ ریحان: 50 گرم

جوز هندی: 4 گرم

دانه فلفل سیاه و نمک: به مقدار لازم

روش تهیه:

برای تهیه این سوپ در شروع پوست گوجه فرنگی را جدا نموده به همراه فلفل سبز و پیاز در مقدار مختصری آب ریخته و بر روی شعله حرارت می دهیم، پس از گذشت 15 دقیقه حرارت دادن و پختن مواد، قابلمه را از روی شعله برداشته و پس از اندکی سرد شدن ترکیب گوجه فرنگی، فلفل سبز و پیاز را در میکسر ریخته و خوب هم می زنیم، سپس میکس مواد را در قابلمه بر روی حرارت ملایم قرار داده و سپس جوز هندی رنده شده و پودر فلفل سیاه و نمک را اضافه نموده و در آخر 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و ریحان ساطوری شده را نیز به موادمان اضافه نموده و پس از گذشت 10 دقیقه و پختن، ترکیب شدن و عطر آگین شدن سوپ آن را از روی شعله برداشته و در کاسه سوپ خوری کشیده و میل کنید.

نکته آشپزی:

دلیل اضافه کردن رب گوجه فرنگی به این سوپ، رنگین شدن سوپ و همچنین غلظت پیدا کردن آن است.

پنه پریماورا

مواد لازم:

پنه: به مقدار لازم

روغن زیتون: 3 قاشق غذاخوری

قارچ: 3 عدد درشت

ریحان خرد شده: 30 گرم

گوجه فرنگی: 2 عدد درشت

کاهو: 25 گرم

نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

روش تهیه:

پس از آبکش کردن پنه، قارچ برش خورده را به مدت یک دقیقه در روغن زیتون بر روی حرارت تند شعله قرار داده سپس گوجه فرنگی را افزوده و نمک را نیز تست نموده، اضافه می کنیم. در این مرحله ریحان ساطوری هم اضافه می گردد. اکنون پنه را در ماهی تابه ریخته پس از چند بار تاب دادن کاهوی تازه را افزوده و البته نمی گذاریم که کاهو حرارت زیادی ببیند چون همین که سی ثانیه بر روی حرارت قرار بگیرد کافی است. حالا وقت آن است که پنه ها را در بشقاب کشیده و با پنیر پارمسان میل کنید.

نکته:

برای پختن پنه حتی الامکان از روغن و نمک استفاده گردد تا هم به یکدیگر نچسبند و هم ماندگاری پیدا نمایند.

اسپاگتی بلونز

مواد لازم:

اسپاگتی: به مقدار لازم

روغن زیتون: 3 قاشق غذاخوری

فیله چرخ شده: 50 گرم

سس پامادوری: 30 گرم

قارچ: 2 عدد درشت

نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

فلفل سبز: یک عدد متوسط

گوجه فرنگی: یک عدد متوسط

پیاز: یک عدد متوسط

روش تهیه:

یک اسپاگتی ایرانی پسند، ترکیبی از سس گوشت چرخ شده و سس پامادوری محبوب با کمی دخل و تصرف، ابتدا 50 گرم فیله چرخ شده را به همراه یک عدد پیاز متوسط بر روی حرارت ملایم تفت دهید. این کار باعث می گردد تا هم بوی گوشت گرفته گردد و هم حجم آب خود را از دست بدهد و خوش عطر گردد. سپس سس پامادوری را که از قبل آماده نموده ایم در ماهی تابه ریخته و بر روی حرارت ملایم تفت می دهیم. حالا زمان اضافه کردن فلفل سبز و قارچ خرد شده است. نمی خواهیم مواد اولیه مان تازگی شان را از دست بدهند.

بنابراین پس از گذشت سی ثانیه، گوجه فرنگی خرد شده را هم اضافه کنید و به میزان دلخواه و مورد نظر نمک و فلفل را به سس اسپاگتی مان اضافه می کنیم. در ماهی تابه ای جداگانه اسپاگتی را که آبکش نموده ایم در روغن زیتون مختصری تفت داده و در بشقاب می کشیم و سپس اسپاگتی را نیز به آرامی روی آن ریخته و بعد از پاشیدن کمی پنیر پارمسان روی آن غذای شما آماده سرو شدن است.

فیله مینیون

مواد لازم:

استیک 300 گرمی فیله گوساله، نحوه پخت آب دار

سس خردل: 10 گرم

عسل: 5 گرم

سرکه بالزامیک: یک قاشق چایخوری

فلفل سبز: یک عدد متوسط

فلفل سیاه: به مقدار لازم

روش تهیه:

استیکی متفاوت که هم قابلیت گریل شدن دارد، هم بر روی چدن و اگر هم بخواهید بر روی کباب پز هم قرار گرفته و آماده می گردد. در بسیاری از رستوران ها فیله مینیون را از فیله گوساله جوان انتخاب نموده و پس از یک برش عمقی آن را به دو نیمه یا سه نیمه جدا از هم یا به هم چسبیده تبدیل نموده و در کنار سس های متنوع سرو می نمایند. پیشنهاد ما برای طعم دار کردن فیله مینیون به این ترتیب است که 20 گرم سس خردل، 10 گرم عسل، 5 گرم سرکه بالزامیک، یک عدد فلفل سبز متوسط را میکس نموده و فیله را به مدت 4 تا 5 ساعت در این سس قرار می دهیم، پس از طعم دار شدن فیله را بر روی چدن بگذارید. گفتنی است که نحوه طبخ فیله مینیون به صورت آبدار است. در واقع بر روی حرارت مستقیم چدن بین 3 تا 4 دقیقه طول می کشد تا فیله مینیون آماده گردد.

رولت روما

مواد لازم:

استیک فیله گوساله: 150 گرم، نحوه پخت ترجیحا مدیوم

پنیر بلوچیز: 15 گرم

سربرگ ریحان: 30 گرم

پیاز: یک عدد کوچک

فلفل سبز: یک عدد کوچک

خامه: 20 گرم

سویاسس: 5 گرم

کیوی کوچک: یک دوم

دستور تهیه 6 غذای بی نظیر ایتالیایی

روش تهیه:

برای تهیه این استیک حتما سر فیله را از خود فیله جدا کنید. فیله ای به وزن تقریبی 150 گرم مدنظر ماست. فیله 150 گرمی را از وسط برش داده و با استیک کوب تا حدی که بافت گوشت از هم جدا نگردد بکوبید.سپس فیله کوبیده شده را در سسی مرکب از یک عدد پیاز کوچک، یک عدد فلفل سبز، 20 گرم خامه، 5 گرم سویا سس و یک چهارم کیوی کوچک می خوابانیم تا درست و حسابی مزه دار گردد. حداقل مدت زمان ماندن استیک در این سس حداقل 5 ساعت است.

پس از گذشت این مدت زمان فیله را از سس بیرون آورده و میان آن را با پنیر بلو چیز و سربرگ ریحان پر کنید. یک سر فیله را بر روی سر دیگر آورده، اصطلاحا می دوزیم. سپس با استیک کوب لبه های دو سر فیله را بر روی همدیگر می کوبیم و فیله را با دست فرم می دهیم. زمان پخت حدودا 5 دقیقه است.نحوه پخت تقریبا مدیوم است.این رولت استثنایی و ساده و خوش طعم را پس از پختن برش زده و با مختصری پنیر پارمسان میل کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5127

به "طرز تهیه 6 غذای خاص ایتالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه 6 غذای خاص ایتالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید