عراق، تهدید علاوی به افشاگری، زخمی شدن 22 نیروی امنیتی در بغداد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مامور تشکیل دولت عراق با اشاره به کارشکنی عده ای در فرایند تشکیل دولت٬ تهدید به افشاگری درباره باج خواهی برخی گروه ها از وی کرد.

عراق، تهدید علاوی به افشاگری، زخمی شدن 22 نیروی امنیتی در بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه السومریه بدر الزیادی کننده ائتلاف سائرون گفت که محمد توفیق علاوی مأمور تشکیل دولت عراق٬ مجموعه ای از صداها و تصاویر خاص درباره دیدار با برخی نیروهای سیاسی در اختیار دارد که نشان می دهد عده ای از او باج می خواستند. وی گفت که این اقدام علاوی خوب است که این موضوع را فاش کند و بنابراین اگر فرایند تشکیل دولت شکست بخورد٬ مردم از طریق رسانه ها می فهمند که کدام فراکسیون ها علاوی را تحت فشار گذاشته و در ازای پست های وزارتی قصد داشتند به او رشوه بدهند.

وی افزود که یک شرایط باج گیری در مجلس وجود دارد؛ اما موضع ما در رد رای های محرمانه خواهد بود تا ملت بدانند که چه کسی همراه دولت است و چه کسی مخالف آن.

توفیق علاوی دیروز افشا کرد که برنامه هایی برای شکست فرایند تشکیل دولت از خلال پرداخت بهای سنگین برای کنندگان وجود دارد.

مأمور تشکیل دولت عراق در توئیتر نوشت: به گوش من رسیده که برخی نقشه های سری برای شکست فرایند تشکیل کابینه وجود دارد؛ چرا که در این دولت پست های وزارتی به دست وزرای پاک دست سپرده خواهد شد و امکان سرقت این پست ها وجود ندارد. اطلاعاتی که به گوش من رسیده حاکی از پرداخت مبالغ گزاف به کنندگان است که امیدوارم این حرف ها درست نباشد.

الزیادی نیز گفت که موضع کردها در این لحظه روشن نیست و آنها همچنان با هدف رسیدن به یک توافق نهایی برای تشکیل دولت٬ با علاوی دیدار می کنند.

کننده ائتلاف سائرون شرح داد که علاوی همچنان بر دستاوردهای گروه های عراقی در کابینه وزارتی متشکل از افراد مستقل محافظت می کند و هنوز چهار پست وزارتی خالی داریم که وزیران آنها انتخاب نشده اند و فردا کار تشکیل دولت به اضافه 4 زن تکمیل خواهد شد.

دبیر مجلس عراق از دادستانی کل خواست تا همراه با محمد توفیق علاوی درباره صحت و سقم ادعاهای مطرح شده تحقیق و اقدامات قانونی مناسب را در این زمینه اتخاذ کند.

زخمی شدن 22 نیروی امنیتی در تظاهرات مرکز بغداد

فرماندهی عملیات بغداد دیروز از زخمی شدن 22 نیروی امنیتی در حملات خشونت آمیز در میدان الخلانی بغداد خبر داد

فرماندهی عملیات بغداد طی صدور بیانیه ای گفت که نیروهای امنیتی همچنان در معرض حملات خشونت آمیز در میان تظاهرات ها در نزدیکی میدان الخلانی قرار دارند.

در این بیانیه آمده است که درحالی که نیروهای امنیتی همچنان به حمایت از تظاهرات کنندگان متعهد بود و در این فرایند خود را بسیار کنترل می کنند٬ 19 نفر از آنها به همراه 3 افسر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2999

به "عراق، تهدید علاوی به افشاگری، زخمی شدن 22 نیروی امنیتی در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تهدید علاوی به افشاگری، زخمی شدن 22 نیروی امنیتی در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید