فروش 120 میلیاردی دانش بنیان ها درسال 98

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: این شرکتها که اکنون به سمت تاثیر گذاری در اقتصاد کلان حرکت می کنند در سال 98، برابر با 120هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.

فروش 120 میلیاردی دانش بنیان ها درسال 98

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، دکتر اسماعیل قادری فر در خصوص سهم تولید دانش بنیان ها در تولید ملی افزود: معاونت علمی و فناوری سعی کرده در سالهای اخیر با حمایت از ایجاد و توسعه شرکتهای دانش بنیان در معنی دار شدن اقتصاد دانش بنیان و تاثیرگذاری آن بر اقتصاد کلان کشور برنامه ریزی کند.

رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تعداد شرکتهای دانش بنیان احراز صلاحیت شده از مرز 4 هزار و 800 شرکت تا پایان بهمن ماه امسال عبور کرده است، بیان نمود: برنامه حمایت از شرکتهای دانش بنیان رسما از سال 93 آغاز شده و از آن به بعد هم شاهد این هستیم که تعداد شرکتها افزایش یافته اند.

وی با تاکید بر اینکه شرکتهای دانش بنیان به مرحله ای رسیده اند که فروش و صادرات به سایر کشورها دارند، گفت: البته این شرکتها در راستای تامین نیاز مردم گام بر می دارند. اکنون میزان فروش و صادرات این شرکتها به قدری رسیده که می توانند در اقتصاد کشور تاثیرگذار باشند؛ این میزان در سال های اخیر نیز بیشتر شده است.

رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری با اشاره به میزان فروش شرکتهای دانش بنیان در سال 97 گفت: خوشبختانه فروش شرکتها در سال 97، برابر با 90 هزار میلیارد تومان ارزیابی شده و نشان دهنده این است که کم کم مقوله اقتصاد دانش بنیان در منظومه اقتصادی کشور تاثیر گذار بوده و به سمت تاثیر گذاری در اقتصاد کلان حرکت می کنند.

فروش دانش بنیان در سال 98 از مرز 120هزار میلیارد تومان عبور کرد

وی با اشاره به فروش شرکتهای دانش بنیان در سال 98 تاکید کرد: فروش این شرکتها در سال 98 از مرز 120هزار میلیارد تومان عبور کرد. فروش این شرکتها بیشتر در حوزه دارو، سلول بنیادی و طب بازساختی، لیزر و فتونیک و فناوریهای پیشرفته بوده است.

قادری فر با بیان اینکه این محصولات علاوه بر محصولات جدید که با نوآوری و توسعه تکنولوژی به تولید رسیده اند، محصولاتی جایگزین اقلام وارداتی بوده است، گفت: میزان فروش این شرکت ها تاثیرگذاری زیادی در صرفه جویی ارزی داشته است. به عنوان مثال در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی 3درصد وابسته به کشورهای خارجی هستیم که امید داریم این سه درصد را تا سال آینده برطرف کنیم؛ در سایر حوزه ها نیز همینطور است.

رشد 30 درصدی تعداد شرکتهای دانش بنیان طی یک سال

قادری فر با بیان اینکه برآوردهای ما حاکی از این است که با توجه به تحریم های اقتصادی از سوی استکبار جهانی امریکا، شرکتهای دانش بنیان از لحاظ کمی رشد داشته اند، تاکید کرد: سال 97 تعداد 3هزار و 800 شرکت دانش بنیان تایید شده بودند ولی این تعداد در سال 98 به 4 هزار و 800 شرکت دانش بنیان و رشد سی درصدی رسید.

وی ادامه داد: این نشان می دهد که در تنگناهای اقتصادی کشور ناشی از تهدید های استکبار جهانی و تحریم، شرکتهای دانش بنیان توانسته اند خوش بدرخشند به طوریکه توانستند بار تامین نیازمندیهای مردم را از طریق تولیدات فناورانه و کسب و کارهای دانش بنیان به دوش بکشند.

رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به میزان اشتغال در شرکتهای دانش بنیان ادامه داد: آمار اشتغال شرکتهای دانش بنیان تا کنون بالغ بر 300 هزار نفر است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3428

به "فروش 120 میلیاردی دانش بنیان ها درسال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش 120 میلیاردی دانش بنیان ها درسال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید