فعالیت دوباره موزه لوور پاریس کاوش محوطه تاریخی ویران شهر فاروج

به گزارش مجله وبلاگ فروش، براساس گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، میثم لباف خانیکی، سرپرست هیات ایرانی باستان شناسی محوطه ویران شهر فاروج در نشست با مدیران این اداره کل با اشاره به شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و مشکل حضور باستان شناسان فرانسوی در این پروژه، گفت: با پیگیری های اجرا شده، مانع توقف برنامه های پژوهشی و کاوش ها شدیم اما، با وجود سختی ها کارها از سر گرفته می گردد.

فعالیت دوباره موزه لوور پاریس کاوش محوطه تاریخی ویران شهر فاروج

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

سرپرست هیات باستان شناسی محوطه ویران شهر فاروج با اشاره به اهداف بلندمدت پژوهشی در این محوطه تاریخی، اضافه نمود: در فصل جدید کاوش، کار میدانی بر عهده باستان شناسان ایرانی و مطالعات پژوهشی را متخصصان فرانسوی دنبال خواهند کرد.

لباف خانیکی با بیان این که تا به امروز همکاری استان خراسان شمالی در پشتیبانی و پیشبرد اهداف پژوهشی در محوطه تاریخی ویران شهر کارساز بوده است، ابراز امیدواری کرد: بدون شک حفظ این آثار، کاوش و معرفی بقایای معماری محوطه، نتایج مؤثری در شناخت تاریخ و فرهنگ منطقۀ شمال شرق ایران خواهد داشت.

فصل اول مطالعات باستان شناسی محوطه تاریخی ویران شهر فاروج با راهنمایی گروهی متشکل از باستان شناسان دانشگاه تهران و موزه لوور پاریس آبان ماه پارسال انتها یافت.

محوطه تاریخی ویران شهر در حدود 10 کیلومتری شمال شهر فاروج و در شرق استان خراسان شمالی واقع شده است. این منطقه که سرچشمه های اترک را در خود جای داده است از دیرباز موردتوجه جوامع انسانی قرار داشته و عبور یکی از مهم ترین شریان های ارتباطی شرق به غرب بر اهمیت زیستی آن منطقه اضافه نموده است.

ایرنا نوشت، مطالعات باستان شناسی در این محوطه تاریخی به عنوان بخشی از فعالیت های مشترک دانشگاه تهران با موزه لوور پاریس تعریف و از سال گذشته شروع شده است و بر اساس تفاهم نامه پنج ساله پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور انجام می گردد.

وبلاگ راضانی: وبلاگ راضانی، یک ورزشکار که به دنبال رستگاری است

کیوسک خبری آشنا: کیوسک خبری آشنا | مجله اخبار روز جهان

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 7258

به "فعالیت دوباره موزه لوور پاریس کاوش محوطه تاریخی ویران شهر فاروج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت دوباره موزه لوور پاریس کاوش محوطه تاریخی ویران شهر فاروج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید