مدیران ما نسبت به سایر کشورها کارآزموده ترند؛ مردمانمان هم تحمل پذیرتر

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: دولت در زمینه کنترل کرونا خوب درخشید و مدیریت مثبتی برای کنترل این بحران داشت، مهمترین کار دولت این بود که اجازه نداد برخورد بخشی و حوزه ای صورت بگیرد.

مدیران ما نسبت به سایر کشورها کارآزموده ترند؛ مردمانمان هم تحمل پذیرتر

به گزارش مجله وبلاگ فروش به نقل از ایلنا، حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در مورد تأثیر کرونا بر دنیای شدن اظهار کرد: به نظر من تازه مشخص شد که دنیا یک مجموعه به هم پیوسته است و هیچ کشوری نمی تواند خود را از مجموعه دنیا جدا فرض کند، یعنی تأثیر حوادث نشان داد که نه می توان به ملی فکر کردن اعتماد کرد و نه می توان به شکاف بین کشورهای فقیر و غنی بی تفاوت بود؛ به نظر من یکی از پیامدهای کرونا این است که باید به یک دنیا با همبستگی بالاتر و شکاف طبقاتی کمتر فکر کنیم.

وی اضافه کرد: اگر مردم یک کشور امکان استفاده از حداقل امکانات زندگی و بهداشت را نداشته باشند، می توانند سلامت کل دنیا را تهدید نمایند.

مرعشی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما تحریم ها چقدر در گذر از شرایط کرونا به ما یاری نموده است، گفت: مقابله با کرونا هیچ ربطی به تحریم ندارد؛ اتفاقاً تحریم زحمت ما و مردم را بیشتر نموده و معنی سکوت مردم و تحمل مسائل از جانب آنها این نیست که تحریم به ما یاری نموده است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: مدیران ما نسبت به سایر کشورها، کارآزموده تر هستند و مردم مان نیز تحملشان بیشتر از مردم کشورهای دیگر است.

مرعشی با بیان اینکه پراکندگی جمعیت نیز تأثیر فراوانی بر کنترل کرونا داشت، گفت: بسیاری از عوامل دست به دست هم داده است تا ما بتوانیم این بحران را کنترل کنیم؛ پراکندگی جمعیت و وجود سازمان بهداشت فراگیر و سراسری در نظام درمان از عواملی بودند که موجب شد تا بتوانیم شیوع کرونا را کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاری های وسیع مانند شکل گیری دانشگاه های علوم پزشکی که از دوران آقای موسوی شروع شد و در دوران مختلف به ویژه در دوره روحانی ادامه پیدا کرد و در جهت افزایش تخت های بیمارستانی و گسترش نظام بهداشت و درمان، گام های جدی برداشته شد، باعث شد که امروز پیروز عمل کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان نمود: می توان تحقیق علمی و جامعی پس از فروکش کردن بحران کرونا، انجام داد که در آن سنجش سهم هر یک از این عوامل باید در نظر گرفته گردد.

مرعشی تأکید کرد: در مجموع من اصلا معتقد نیستم که تحریم ها باعث شده که ما از این بحران راحت تر عبور کنیم، تحریم ها همواره با سختی همراه بوده و در حال حاضر نیز شاهد دشواری های ناشی از تحریم هستیم.

وی با بیان اینکه دولت در این زمینه خوب درخشید و مدیریت مثبتی برای کنترل این بحران داشت، گفت: مهمترین کار دولت این بود که اجازه نداد برخورد بخشی و حوزه ای صورت بگیرد، یعنی برخوردها و تصمیمات جامع بود و تمامی حوزه ها اعم از اقتصاد، اشتغال، بهداشت و درمان مدنظر نهاده شد و از هیچ حوزه ای غفلت نشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 17 تیر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4464

به "مدیران ما نسبت به سایر کشورها کارآزموده ترند؛ مردمانمان هم تحمل پذیرتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران ما نسبت به سایر کشورها کارآزموده ترند؛ مردمانمان هم تحمل پذیرتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید