مسافرت بیش از 15 هزار بیمار کرونایی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تعداد شهر های نارنجی و قرمز کشورمان با افزایش دو و نیم برابری به 117 شهر رسیده است گفت: بیش از 15 هزار بیمار مثبت کرونایی باوجود اطلاع از بیماری خود به مسافرت رفتند.

مسافرت بیش از 15 هزار بیمار کرونایی

به گزارش خبرنگاران، دکتر علیرضا رئیسی در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 چهارشنبه شب شبکه یک سیما با اشاره به افزایش سفر های نوروزی اضافه نمود: پیش بینی می کنیم یک هفته تا 10 روز پس از تعطیلات عید، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا افزایش شدیدتری خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه باید بیشتر مراقب باشیم، ادامه داد: فرایند بیماری نشان می دهد در چند روز آینده تعداد شهر های نارنجی و قرمز افزایش خواهد داشت.

دکتر رئیسی افزود: اگر مردم در روز طبیعت، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنند، موج شیوع این بیماری بیشتر خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برنامه ما و جهان برای پیشگیری از بیماری کرونا این است که واقعاً پیشگیری کنیم و زمانی که شهرستانی، قرمز و یا نارنجی می گردد حدود یک ماه طول می کشد تا تغییر رنگ انجام گردد.

آقای رئیسی با اشاره به اینکه اکنون شهر های زرد زیادی در آستانه نارنجی شدن هستند، اضافه نمود: اگر شهفرایندان ساکن در این شهرها، رعایت نکنند تعداد شهر های نارنجی و قرمز افزایش می یابد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بیماریابی، آزمایش اطرافیان بیمار و ایزوله کردن را از جمله اقدامات کنونی برای کاهش شیوع بیماری کرونا بیان و افزود: بیش از 15 هزار بیماری مثبت کرونایی به رغم اطلاع از بیماری خود به مسافرت رفتند و

قطعی این افراد، بیماری را در سراسر کشور منتشر نموده اند.

وی ادامه داد: کد ملی همه این افراد را داریم و رهگیری می کنیم و متناسب با اقدام آن ها که تضییع حقوق دیگران هست برخورد می کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه سوش غالب کشور در حال تبدیل شدن به ویروس جهش یافته انگلیسی است، گفت: ویژگی این ویروس این است که تعداد افراد بیشتری را مبتلا می نماید.

آقای رئیسی اضافه نمود: دورهمی های روز طبیعت در شهر های قرمز و نارنجی، مطلقا ممنوع است و بوستان ها حفاظت می شوند و افراد را به داخل تفرج گاه راه نخواهند داد.

وی ادامه داد: تا حدود 5 تا 6 ماه دیگر با توجه به واکسیناسیون، نسخه بیماری کرونا پیچیده خواهد شد بنابراین این مدت را باید مراقبت کنیم تا عزیزان مان را از دست ندهیم.

آقای رئیسی افزود: کسانی که به سفر های خارجی رفته اند اگر بیش از 3 روز در آن جا ماندند حتمی باید با PCR (پی. سی. آر) منفی وارد کشور شوند و همچنین در فرودگاه کشورمان هم آنالیز می شوند و اگر

آزمایش آن ها مثبت باشد قطعی به قرنطینه احتیاج دارند و همچنین امکان لغو پرواز ها هم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 11262

به "مسافرت بیش از 15 هزار بیمار کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت بیش از 15 هزار بیمار کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید