ورود 2 توله شیر سفید آفریقایی به ایران

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مدیر مرکز نگهدای از حیات وحش پارک چمران کرج گفت: دو توله شیر سفید بعد از دو ماه کوشش و طی کردن فرایند اداری و اخذ مجوزهای لازم پایان از کشور آفریقای جنوبی به صورت هوایی وارد کشور شدند.

ورود 2 توله شیر سفید آفریقایی به ایران

به گزارش مجله وبلاگ فروش به نقل از ایسنا، شیردل نوری، مدیر مرکز نگهدای از حیات وحش پارک چمران کرج با اشاره به ورود دو قلاده توله شیر سفید به ایران گفت: شیرهای سفید اغلب قابلیت زندگی در طبیعت ندارند و به خاطر ضعف هایی که نسبت به دیگر شیرها دارند بیشتر در کنار انسان ها و در مراکز نگهداری از حیوانات زندگی می نمایند.

وی با اشاره به اینکه شیر سفید از کمیاب ترین گونه شیرهای دنیا است، اضافه نمود: یکی از این شیرها ماده و دیگری نر است و این دو هیچ نسبت خونی با هم ندارند.

وی با اشاره به دلیل ورود این شیرها به ایران، شرح داد: طی سال های قبل تعداد کمی شیر به کشور وارد شده که همخون شدن تعداد زیادی از آنها باعث ایجاد مسائل ژنتیکی در توله ها می گردد.

نوری اضافه نمود: با وارد کردن این دو توله شیر سفید، به زودی خط خون جدیدی وارد شیرهای موجود در کشور می گردد که همین امر خطر ایجاد مسائل ژنتیکی در آنها را کاهش می دهد.

این مسئول اظهار کرد: شیرهای سفید اغلب قابلیت زندگی در طبیعت ندارند و به خاطر ضعف هایی که نسبت به دیگر شیرها دارند بیشتر در کنار انسان ها و در مراکز نگهداری از حیوانات زندگی می نمایند.

وی گفت: حیوان وحشی که وارد قفس می گردد دایم در شرایط استرس قرار گرفته است و به سختی با محیط سازگار می گردد به همین دلیل در تلاشیم تا گونه های حیات وحشی که به مراکز نگهداری از حیوانات منتقل می شوند، در ابتدا اهلی شوند تا ادامه حیات برایشان مشکل نباشد.

وی با بیان اینکه به دلیل سن پایین این توله ها نگهداری آنها را خودم به عهده دارم، اضافه نمود: با بهبود شرایط آنها و گذشت چند ماه از عمرشان یکی از آنها به مرکز نگهداری حیات وحش پارک چمران و دیگری به مرکز قزوین منتقل می گردد.

وی شرح داد: فضای استاندارد و مورد تایید سازمان دامپزشکی و محیط زیست برای نگهداری از این توله ها وجود دارد و جای نگرانی در این خصوص نیست.

  • مجله جانوران
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 1681

به "ورود 2 توله شیر سفید آفریقایی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 2 توله شیر سفید آفریقایی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید