چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک، انصراف برخی کشورها

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سی و دومین دوره بازیهای المپیک که قرار است تابستان سال جاری به میزبانی توکیو برگزار شود با ابهامات زیادی روبرو شده و هنوز به درستی تعیین نیست این بازیها در زمان مقرر برگزار خواهد شد یا با تعویقی چند ماه روبرو می شود.

چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک، انصراف برخی کشورها

در این میان روزنامه آ. اس اسپانیا روز یکشنبه در خبری تاکید کرد با تصمیم هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک این رویداد به تعویق خواهد افتاد. براساس این گزارش قرار است مسئولان کمیته بین المللی المپیک در یک ماه آینده تصمیم نهایی در این مورد را بگیرند.

این در حالی است که برخی کشورها اعلام کرده اند با شرایطی که برای جهان به وجود آمده است و ویروس کرونا در همه جا گسترش پیدا کرده است، اجازه نمی دهند کاروان ورزش کشورشان در بازیهای المپیک توکیو شرکت کند.

مت کارول رئیس اجرایی کمیته ملی المپیک استرالیا امروز گفت که به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی تواند ورزشکاران استرالیا را به بازی های المپیک 2020 توکیو بفرستد و ورزشکاران باید آماده شوند تا این بازی ها به سال 2021 موکول شود.

وی گفت: هیات اجرایی کمیته ملی المپیک استرالیا بدون آنکه منتظر مشاوره از کمیته بین المللی المپیک باشد، به خاطر بیماری همه گیر در روزهای اخیر این تصمیم را گرفته است.

به گزارش رویترز این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که کشور کانادا هم گفت با این شرایط در تابستان 2020 هیچ ورزشکاری را به مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو اعزام نمی کند.

این در حالی است که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز دوشنبه برای نخستین بار گفت ممکن است بازی های المپیک به تعویق بیافتد.

از سوی دیگر کشور نیوزلند هم گفت بایکوت مسابقات المپیک را بررسی می کند.

در واکنش به این اتفاقات رخ داده، یوشیرو موری رئیس المپیک 2020 توکیو در یک نشست خبری تاکید کرد که مسئولان برگزاری تعویق مسابقات المپیک را به عنوان یکی از سناریوها و راهکارهای پیش رو طی چهار هفته آینده بررسی می کنند اما المپیک قطعا لغو نخواهد شد.

موری ادامه داد: یک تیم از کمیته بین المللی المپیک و مسئولان برگزاری توکیو درباره نحوه اقدام کردن در این زمینه بحث می کنند و تصمیم می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3445

به "چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک، انصراف برخی کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک، انصراف برخی کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید