چند سریال خفن که ندیدنش عمر را بر فنا می دهد(1)

به گزارش مجله وبلاگ فروش، خبرنگاران: خیلی از این سریال ها را شاید دیده باشید، همه نامدار و شناخته شده هستند اما اینجا جهت یادآوری گذاشته ایم، بنا را هم بر گیرایی و جذابیت گذاشتیم، سریال هایی که اگر جهانشان را درک کنید، همتا ندارند. این مطلب را هفته بعد هم خواهیم داشت با چند سریال خفن دیگر.

چند سریال خفن که ندیدنش عمر را بر فنا می دهد(1)

تاریکیDark

سریال تاریکی در سال 2017 ساخته شده است. این سریال محصول کشور آلمان و در ژانر علمی تخیلی می باشد..

داستان سریال

دو فرزند از یک خانواده به طرز اسرار آمیزی در شهر کوچکی در آلمان ناپدید می شوند و این مساله چهار خانواده را درگیر ماجرا می نمایند و راز پیچیده سه نسل از خانواده فاش می گردد.

سریال DARK یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی چندسال اخیر و نتفلیکس است. سریالی که از ناپدیدشدن یک پسربچه شروع می گردد، با تدوین های عالی کم کم پای خود را به مسائل زمانی باز می نماید و برخلاف بیشتر فیلم ها و سریال های مشابه (و همچنین پرفروش ترین فیلم تاریخ!) که در پر کردن حفره های موجود در مباحث زمان در فیلمنامه شان مشکل دارند، چرخه زمانی دقیقی را بدون کوچک ترین مشکل ارائه می دهد، ثبات داستان گویی خود را حفظ نموده و با یاری موسیقی خفقان آور خود در نهایت به مسائل اختیار و سرنوشت ناخونک می زند و ما را در دنیایی از فلسفه رها می نماید و اگر مسائل گفته شده به خصوص بخش دراماتیک داستان رفع شده بود، شاهد یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی دهه اخیر بودیم.

هانیبالHannibal

سریال هانیبال به کارگردانی برایان فولر در سال 2013 ساخته شده است. این سریال محصول کشور آمریکا و در ژانر وحشت و هیجان انگیز می باشد. در این سریال مدس میکلسن، لارنس فیشبرن، گری اسکات تامپسون، جیلین اندرسون، هیو دنسی به هنرمندی پرداخته اند.

داستان سریال

داستان این سریال از این قرار است که مأمور اف بی ای به نام ویل گراهام روش خاصی درگرفتن قاتلان دارد روش او به این شکل است که با تمرکزی که دارد خود را به جای قاتل قرار می دهد و به جای قاتل فکر می نماید، ولی بعد از مدتی با یک روانپزشک کار بلد آشنا می گردد به نام هانیبال لکتر و این دو با هم در پرونده های مختلف قتل با همدیگر کار می نمایند و در این کار بسیار پیروز هستند، زیرا پیروز شدند چند قاتل را گیر بیندازند، ولی یک چیز مهم که ویل گراهام نمی داند این است که همکارش هانیبال لکتر خود یک قاتل زنجیره ای و حرفه ای است. داستان در واقع از جایی به اوج خود می رسد که ویل به قاتل بودن هانیبال پی می برد و روابط میان این دو کم کم شروع به تغییر می نماید.

این تم داستانی با شاخ و برگ های دیگر در طول سه فصل ادامه پیدا می نماید و در فصل اول و دوم شاهد درخشش بازی ها، داستان، فیلم برداری و حتی جلوه های ویژه هستیم، از فصل سوم به بعد این سریال خوب دچار افت کیفیت شدیدی می گردد و ازنظر منتقدان رتبه های بسیار پایینی به دست می آورد.

بدون شک سناریو سریال یکی از اصلی ترین نقاط قوت آن است. یکی از نکاتی که در این سریال به شدت جلب توجه می نماید نحوه آدم کشی هانیبال است. هانیبال به تمیزترین شکل ممکن و با سناریو هایی بسیار جذاب قربانیانش را می کشت و پس از کشتن آن ها قسمتی از بدن آن ها را برمی داشت و در فریز یخچالش نگه می داشت. جالب اینجاست که این گوشت ها غذا های لذیذی برای مهمان او می شدند و بسیاری از انسان های معتبر سرشناس شهر از گوشت انسان می خوردند بدون اینکه خبر داشته باشند.

وست ورلدWestworld

سریال وست ورلد به کارگردانی جاناتان نولان ساخته شده است. این سریال محصول کشور آمریکا و در ژانر اکشن و وسترن می باشد. در این سریال ایوان ریچل وود، تندی نیوتون، جفری رایت، جیمز مارسدن، سیسه بابد کنوسن، آنتونی هاپکینز به هنرمندی پرداخته اند.

داستان سریال

داستان این مجموعهٔ تلویزیونی در یک شهر بازی وسترن خیالی در غرب آمریکا اتفاق می افتد که ساکنان آن را انسان های مصنوعی که میزبان نام دارند، تشکیل می دهند. از سوی دیگر، گروهی از انسان های واقعی که تازه واردان یا مهمانان نام دارند، با پرداخت مبالغی زیاد می توانند وارد محوطهٔ پارک وست ورلد شوند و هرکاری که مایل باشند را انجام دهند و قادر خواهند بود تا با میزبانان هرطور که می خواهند رفتار نمایند، بدون آنکه ترسی از تلافی توسط میزبانان داشته باشند.

در شروع داستان با دنیایی روبرو می شویم که در خصوص آن هیچ اطلاعاتی نداریم و هرچه داستان به جلو می رود پاسخ برخی سوالات را در میابیم و سوالات اساسی تری برای ما ایجاد می گردد.

اساس فیلم نامه ربات هایی است که از خود هیچ اختیار و اراده ای ندارند و سپس داستان بر خودآگاه سازی و این ربات ها پیش می رود.

تم و درونمایه این سریال در مقام یک اثر مستقل بصری بر ویرانی ارزش های بشری و به قولی افول آدمی و تبعید وی به دنیای هوشمند که زمانی مخلوق وی بوده غالب است. نخستین سکانس های این سریال در فصل نخست فضایی رویایی را نشان می دهد و به تدریج با پرش های منقطع ما را با دنیای در ظاهر پیوسته، ولی در باطن از هم گسیخته و در تسلط پردازشگر های هوشمند آشنا می سازد. شخصیت ها در واقع وارد یک مبارزه می شوند که در واقع به نوعی در محیطی میزبان- مهمان آماده روبرو به مخاطرات پیش رویشان می شوند. واقعا تشخیص و تمییز دادن واقعیت از فانتزی و وهم از جدال عبثی که در سیر تکوینی آن ها جاری است کار دشواری است. بیننده در می ماند که در واقع در این سریال باید به کدام یک از شخصیت ها توجه بیشتری نشان دهد. ناگهان حوادث بر خلاف تصورات وی به وجود می آیند.

خانه کاغذیMoney Heist

سریال خانه کاغذی Money Heist به کارگردانی آلکس پینا در سال 2017 ساخته شده است. این سریال محصول کشور اسپانیا و در ژانر اکشن و پلیسی معمایی می باشد. در این سریال اورسولا کوربیرو، ایتسیار ایتانیو، آلوارو مورته، پاکو توس، پدرو آلونسو، آلبا فلورس، میگل هران، جیمی یورنته، استر آسبو به هنرمندی پرداخته اند.

داستان سریال

یک مرد مرموز به اسم پروفسور نقشه بزرگترین سرقت تاریخ را طرح ریزی می نماید و برای این کار یک تیم هشت نفره که هرکدام مهارت های منحصر به فرد خود را دارند و هیچ چیزی برای از دست دادن ندارند را استخدام می نماید. هدف او وارد شدن به کارخانه سلطنتی فراوری سکه، تمبر و پول اسپانیا است در این راه او باید نیرو های پلیس را گمراه کند و با 67 گروگان داخل کارخانه کنار بیایند.

چیزی که این سریال را به واقعیت نزدیک تر و هیجان را بیشتر می نماید این است که پروفسور اگرچه بسیار باهوش است، اما برخی مواقع نمی تواند پلیس ها را راحت فریب دهد یا راحت از دستشان خلاص گردد. مثلا اینکه پلیس در بیمارستان برای او دام می گذارد و او هم وارد این دام می گردد هیجان سریال را بیشتر می نماید.

مطمئنا سریال نقاط ضعفی هم دارد. برخی از قسمت های داستان از بقیه بهترند و برخی از قسمت ها هم زیادی پیچیده می شوند. برخی از جا ها دلتان می خواهید سر برخی از شخصیت ها داد بزنید تا حواسشان را جمع نمایند و یا به آن ها بگویید هرکسی بود تا الآن معما را حل نموده بود. بااین حال بیشتر روایت گویی های داستان بی نهایت هوشمندانه است و سرعت آن کاملاً متناسب است.

بازماندگانThe Leftovers

بازماندگان The Leftovers مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی به تهیه نمایندگی دیمون لیندِلوف و تام پِروتا و برگرفته از رمان پِرّوتا با همین نام است که از تاریخ 29 ژوئن 2014 از شبکه اچ بی او پخش شد. در قسمت پایلِت این سریال، بازیگرانی همچون جاستین ثرو، لیو تایلر، ایمی برنمن، کریستوفر اکلستون، امیلی مید و اَن دَود حضور دارند.

بخش زیادی از توجه ها به این سریال به این دلیل بود که تعدادی از عوامل سریال گمشده در ساخت این سریال دست داشتند و ژانر های دو سریال هم به هم نزدیک بود، به علت پیروزیت سریال گمشده، انتظار ها از این سریال بسیار بالا بود.

داستان سریال

روز چهاردم اکتبر نیز مانند دیگر روز ها شروع شد، همه چیز بر بر طبق روال پیش می رفت و زندگی در جریان بود. اما اتفاقی رخ داد که زندگی تمامی جوامع را به هر شکلی که ممکن بود دچار تغییرات اساسا فراوان و منفی کرد. به طرز کاملا نگهانی دو درصد از جمعیت دنیا در جا ناپدید می شوند؛ لحظاتی قبل بوده اند، اما حالا نیستند و در کسری از ثانیه محو می شوند، بدون اینکه نشانه ای از خود بر جای بگذارند.

سریال The Leftovers به واسطه فضای خاص و عجیب و سنگین خود، داستان پر رمز و راز، شخصیت پردازی فوق العاده شخصیت های داستان و… از همان فصل ابتدایی طرافداران خاص و ویژه خود را پیدا کرد و در پشت هیاهوی سریال های پرخرج تلویزیونی، نوید یک اثر بدیع و دارای معنا را می داد. سریالی که با حفظ اصالت و ویژگی های خود در فصول بعد پیشرفت هایی نیز از خود نشان داد تا در نهایت در فصل خاتمهی خود به یک تعالی دست یابد. فصل سوم دارای اپیزود ها و سکانس هایی است که نه تنها در مجموعه فراموش نشدنی هستند، بلکه می توانند خود را در زمره بهترین های تلویزیون قرار دهند. یکی از نقاط قوت سریال بازماندگان خاتمه بندی بی نظیر آن است.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

منبع: برترین ها
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 7226

به "چند سریال خفن که ندیدنش عمر را بر فنا می دهد(1)" امتیاز دهید

2 کاربر به "چند سریال خفن که ندیدنش عمر را بر فنا می دهد(1)" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند سریال خفن که ندیدنش عمر را بر فنا می دهد(1)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید