چگونه با برنامه رژیم لاغری برزیلی 12 کیلوگرم در یک ماه کم کنیم؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رژیم لاغری برزیلی روش های باستانی و جدید تناسب اندام و لاغری مردم برزیل است که با ماساژ با شن و ماسه، مکمل های غذایی حاوی فیبر و امگا 3، نوع تغذیه و ورزش و تحرک زیاد مخصوصا شنا، باعث کاهش وزن و سلامت میگردد. برنامه رژیم لاغری برزیلی 7 روزه را بخوانید.

چگونه با برنامه رژیم لاغری برزیلی 12 کیلوگرم در یک ماه کم کنیم؟

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

خبرنگاران | سرویس سلامت - همه مردم جهان برای کاهش وزن از روش هایی استفاده می نمایند، مثل کم کردن کالری دریافتی، میوه خواری و خام گیاه خواری یا رژیم با ورزش منظم . اما شیوه اجرای این روش های کلی در میان مردم تفاوت های زیادی دارد. برزیلی ها روش های سنتی و جدیدی به کار می برند که باعث کاهش وزن و لاغری می گردد و به رازهای لاغری برزیلی ها معروف است. در این مطلب به بعضی اصول رژیم لاغری برزیلی و یک نمونه برنامه رژیم برزیلی هفتگی برای کاهش وزن اشاره می کنیم.

در این مطلب می خوانید:

 • اصول و قواعد رژیم لاغری برزیلی
 • برنامه رژیم لاغری برزیلی در یک هفته
 • نکات پایانی درباره رژیم برزیلی

اصول و قواعد رژیم لاغری برزیلی

1. ماساژ با شن و ماسه برای تحریک چربی ها

استفاده از کرم های ساخته شده، شلوارهای لاغری و قرص و دارویی های که باعث نابود کردن چربی ها می گردد باعث لاغری نمی گردد و این برای تبلیغ و فروش اجناس می باشد، ولی در برزیل از این روش برای لاغری از یک روش باستانی استفاده می گردد. این روش بدین صورت است که مقداری از شن و ماسه بر روی قسمت هایی از بدن که دارای چربی است می مالند. این کار باعث تحریک شدن چربی ها شده و در ادامه گردش خون را شاهد هستیم. این عمل دقیقاً همانند لایه بردار عمل می نماید که باعث از بین رفتن سلول های مرده می گردد .

2. رژیم غذایی مخصوص برزیل

کشور برزیل علاوه بر جمعیتی زیادی که از نژادهای مختلفی در این کشور زندگی می نمایند، از رژیم غذایی متنوع، سالم و در حین حال جالبی نیز برخوردار می باشد. این کشور در رژیم غذایی خود دارای تنوع فوق العاده ای از غذاهای سنتی است. غذاهایی که هر کدام در تاریخچه خود همچون فراوری مواد خام، سبک پخت و مواد اولیه مورد استفاده، حاکی روایات و داستان های گوناگونی است .

یکی از اصول رژیم لاغری برزیلی ضرب المثل آن ها برای لاغری است که می گوید لوبیا پلو سرو کن!

برزیلی ها جدا از انواع و اقسام جشن ها و رسومات شلوغ و پر سر و صدا تقریبا در کنار همه غذاهای شان برنج و لوبیا هم سرو می نمایند و بابت همین سنت غذایی کمابیش لاغر هستند. مطالعه ای که صورت گرفته است، نشان داده است رژیم غذایی حاوی برنج و لوبیا در مقایسه با غذاهای رایج غربی خطر اضافه وزن را تا 14 درصد کاهش می دهد. دلیل این امر پایین بودن چربی و بالا بودن فیبر این غذاست که باعث تثبیت سطح قند خون می گردد. در نتیجه می توان با این رژیم غذایی تناسب اندام را حفظ کرد.

مردم برزیل بیشتر از مواد غذایی حبوبات و گیاهان از جمله سویا، مخلوط گیاهان، جو و گندم، استفاده می نمایند و آن ها را با پنیر و یا میوه می خورند. البته استفاده از این رژیم غذایی باید در کنار شنا یا ورزش های دیگر باشد.

استفاده از یک رژیم غذایی مطلوب، برای داشتن بدنی زیبا و سالم بسیار متعادل است. مردم برزیل از برنج با لوبیا قرمز یا سفید به عنوان وعده غذایی استفاده می نمایند. بیشترین فایده استفاده از برنج و لوبیا فیبر بالای آنها است که در عین حال جذب نمی شوند و باعث نابودی چربی های ذخیره شده می شوند. غذای اصلی مردم برزیل گوشت، برنج و لوبیا است که تمامی این مواد را در یک مایع گیاهی معطر قرار می دهند .

3. مکمل های غذایی برزیلی

این مکمل غذایی که نسل های اکنون مردم برزیل مصرف می نمایند حاوی مقادیری فیبر و امگا 3 است که این مواد در نابود کردن چربی های بسیار یاری می نمایند. از طرفی دیگر کارکرد روده ها را بهبود داده و تقویت نماینده متابولیسم بدن است. مکمل های غذایی در رژیم لاغری برزیلی، روش بسیار خوب و مفید است ولی در کنار آن ورزش نیز می نمایند .

4. وعده های غذایی مردم برزیل

مردم برزیل، صبحانه را مهم تر از وعده ناهار دانسته و سعی می نمایند تدارک بیشتری را در خصوص خوارکی ها و مواد تهیه شده، درنظر بگیرند. نکته مهم دیگری که در خصوص رژیم لاغری برزیلی وجود دارد، علاقه شدید آن ها به مصرف صبحانه دوم یا ناشتایی (هم به جای ناهار هم به جای ناشتایی از آن استفاده می نمایند)، است در مواقعی که صبح بسیار زود از خواب بیدار شده و آغاز به کار می نمایند. آن ها معمولا از ساعت شش صبح تا هشت و نیم صبح در منزل صبحانه مختصری که به قهوه صبح معروف است، میل می نمایند. موادی که در تهیه یک صبحانه برزیلی وجود دارد، بسیار سریع و سبک تهیه شده، اما در تعطیلات آخر هفته، صبحانه ای کامل تر و درواقع کاملا متفاوت با آنچه که در طی هفته میل می کردند، سرو می گردد .

5. تحرک زیاد و ورزش مردم برزیل

تحرک زیاد مردم برزیل از اصول رژیم لاغری برزیلی است؛ از محبوب ترین وزرش های جهان و مخصوصاً مردم برزیل می توان به شنا اشاره کرد. از فواید شنا کردن لاغری و سفت شدن بدن می باشد و همچنین با شنا کردن می توان به راحتی چند کیلو وزن کم کرد. ورزش و تحرک بالا باعث از بین رفتن چربی ها و در نتیجه سفتی عضلات می گردد که هیچ موقع باعث افتادگی پوست نمی گردد و باعث ایجاد اندامی زیبا و سالم می گردد.

6. استفاده از گیاه گوآرانا یا وارنا

در رژیم لاغری برزیلی استفاده از گیاه گوآرانا هم وجود دارد. این گیاه خواص لاغری خیره نماینده ای دارد. یک جوانه کوچک قرمز رنگ است که مقادیر زیادی کافئین دارد. کافئین موجود در این دانه دو برابر کافئین موجود در قهوه است که باعث سوزاندن چربی می گردد. پس باعث افزایش متابولیسم بدن می گردد.

از آثار مصرف زیاد این گیاه می توان به بی خوابی، مسائل قلبی و اضطراب نیز اشاره کرد. اما هنگامی که برای لاغری استفاده می گردد بهتر است که آن را با ماست یا کمپوت ترکیب کنید و میل کنید. مردم برزیل این گیاه را در رژیم لاغری خود گنجانده اند.

برنامه رژیم لاغری برزیلی در یک هفته

برنامه رژیم برزیلی، نمونه یک یک رژیم لاغری ساده است که در آن همه مواد لازم، از گوشت و ماهی و سبزی و میوه گرفته تا برنج، حبوبات و لبنیات در آن جای دارد و به بدن شما آسیب نخواهد رساند.

شنبه (روز رژیم آب پرتقال و نان تست)

 • صبحانه: یک لیوان آب پرتقال + یک عدد پرتقال + یک موز
 • ناهار: دو برش نان تست + 2 لیوان آب پرتقال
 • شام: 2 عدد نان تست + 1 لیوان آب پرتقال

یکشنبه (روز رژیم شیر بدون چربی)

 • صبحانه: یک تکه نان تست + 2 لیوان شیر بدون چربی
 • ناهار: 100 گرم برنج طبخ شده + 140 گرم سالاد با یک قاشق غذاخوری آب لیمو + یک لیوان آب پرتقال
 • شام: 200 گرم گوشت پخته شده (بدون چربی) + 2 عدد سیب + 6 برگ کاهو

دوشنبه (روز آب سیب و غذاهای آب پز)

 • صبحانه: یک لیوان آب سیب تازه بدون افزودنی + یک نان تست کوچک
 • ناهار: 2 عدد سیب زمینی آب پز + 4 عدد هویج + 100 گرم گوشت پخته بدون چربی
 • شام: 2 تخم مرغ آب پز + 200 گرم ماهی

سه شنبه (تغذیه با گوشت بدون چربی)

 • صبحانه: 2 عدد سیب + یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده
 • ناهار: 100 گرم گوشت بدون چربی پخته شده یا 150 گرم ماهی + 2 هویج
 • شام: یک کاسه سوپ سبزیجات + 2 کاسه سوپ ماهی + 2 قطعه نان

چهارشنبه (روز میوه و سبزیجات)

 • صبحانه: 100 گرم آناناس با 2 لیوان آب آناناس تازه
 • ناهار: 2 عدد پرتقال + کمی نان تست و 2 تکه پنیر
 • شام: 3 عدد سیب زمینی آب پز + 150 گرم سالاد حاوی کاهو و هویج + یک لیوان آب

پنجشنبه (رژیم برزیلی با سوپ سبزیجات)

 • صبحانه: 2 لیوان آب سیب + 2 نان تست
 • ناهار: یک قرص نان + یک کاسه سوپ سبزیجات + یک کاسه سوپ قارچ و ماهی
 • شام: 100 گرم گوشت آبپز یا بخارپز + 100 گرم سبزی سالاد

آدینه

روز آدینه یک روز آزاد و انعطاف پذیر در برنامه رژیم برزیلی خواهد بود. با این وجود، شما نباید الزامات رژیم خود را زیر پا بگذارید.

نکات پایانی درباره رژیم برزیلی

عجیب نیست که در گذشته معضل چاقی کمتر گریبان کسی را می گرفت؛ زمانی که فست فودها، غذاهای فرآوری شده و افزودنی های ناسالم جایی در تغذیه مردم نداشت و البته تحرک انسان ها بسیار بیشتر بود و پشت میز نشینی و تا سر کوچه با ماشین رفتن! هنوز عادت کسی نشده بود.

رژیم لاغری برزیلی یک رژیم سنتی و سبک زندگی سالم را به ما یادآور می گردد؛ وعده های غذایی بیشتر با حجم کمتر، دور هم و خانوادگی غذا خوردن (که خود باعث کم خوردن می گردد)، استفاده از سبزیجات فیبر دار، حبوبات و غذاهای سالم، کم بودن نمک، ادویه و روغن در غذاها، و در نهایت ورزش، ورزش و ورزش!

هرگز از اهمیت ورزش در سلامت و تناسب اندام غافل نشوید و مخصوصا ورزش های هوازی مثل ایروبیک را در خانه یا باشگاه انجام دهید. برنامه پیاده روی روزانه داشته باشید و اگر فرصت دارید یک ورزش مثل شنا را بطور حرفه ای و مداوم دنبال کنید. شاد و تندرست باشید.

وبلاگ راضانی: وبلاگ راضانی، یک ورزشکار که به دنبال رستگاری است

کیوسک خبری آشنا: کیوسک خبری آشنا | مجله اخبار روز جهان

منبع: setare.com
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 8487

به "چگونه با برنامه رژیم لاغری برزیلی 12 کیلوگرم در یک ماه کم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با برنامه رژیم لاغری برزیلی 12 کیلوگرم در یک ماه کم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید