کتاب هایی که جوانان باید بخوانند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، ازآنجاکه دوره جوانی زمان انتخاب ها و تصمیمات مهم در طول مدت زندگی بوده، بنابراین خواندن کتاب های مناسب می تواند نقش به سزایی برای ادامه فرایند رشد، در زندگی داشته باشد. در این مقاله به معرفی کتاب هایی که باید قبل از 30 سالگی خواند ، می پردازیم.

کتاب هایی که جوانان باید بخوانند

کتاب ماحصل تجربه و اندوخته های بشری انسان در طولانی مدت است. خواندن کتاب انسان را به جهانیی از دانسته ها وارد می کند.

هدف از خواندن، یادگیری اطلاعات جدید و کسب علم و دانش است. کتاب ها حاوی اطلاعات مختلفی برای افراد هستند که با مطالعه آن، ذهن، مطالب جدیدی را در خود تراوش و ذخیره می کند.

1. کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب جاناتان مرغ دریایی از نوشته هایریچارد باخ بوده، که در رده داستان های کوتاه قرار گرفته است. این داستانی زندگی همه انسان ها است؛ کسانی که بدون هیچ ترسی به سمت زندگی خودساخته در جامعه حرکت نموده اند.

خاتمه پیروز شده بود. سرعت نهایی! یک مرغ دریایی با سرعت سیصد و پنجاه کیلومتر در ساعت! موفقیت بزرگی بود، باشکوه ترین لحظه در تاریخ مرغان دریایی! و گشوده شدن عصری تازه در برابر جاناتان. همان طور که به سوی صندلی خلوت تمرین خود پرواز می کرد، بال هایش را برای شیرجه از ارتفاع هشت هزارپایی جمع کرد. همان موقع تصمیم گرفت نحوه دور زدن را کشف کند.

2. کتاب ناطور دشت

رمانی به قلم نویسنده آمریکایی جروم دیوید سالینجر است. مترجم در ابتدای این کتاب می گوید: ناطورِ دشت داستان آدمی است شبیه من و خودت. روایت زندگی پسر جوانی که سعی دارد تو این جهانی نکبتی، پیچ وخم های زندگی را از سر بگذراند و ببیند آخرسر کجای این جهان باید بایستد. مطالعه این کتاب به همگان پیشنهاد می شود، چرا که بی شک یکی از تاثیرگذارترین کتاب های داستان آمریکایی است.

اگر آمده ای بشنوی متولد کدام شهرم و کودکیِ نکبتم چطور گذشته و مامان بابام قبل از به جهانآمدنم چه می کردند و چه می دانم از این دیویدکاپرفیلدبازی ها... بی خیال! اذیتت نمی کنم، راستش اعصابش نیست. تعارف ننموده باشم این ها هم خمیازه آورند، هم اگر به گوش مامان بابام برسد که از زندگی شان چیزی درز داده ام، بنده خداها بواسیرشان در می رود. آن قدر حساس اند که نگو و نپرس، به خصوص بابا

3. کتاب جین ایر

اثر فوق نوشته شارلوت برونته از نویسندگان زن به نام قرن نوزدهم میلادی بوده و در سال 1847 در انگلستان به چاپ رسیده است. عاشقانه ای با مسائل اجتماعی؛ داستان غم انگیز یک دختر جوان که در پی یافتن صندلیش در جهانیی پررنج، با چالش هایی سختی روبه رو می شود.

سن جان پرسید: صدایی می شنوی؟ چیزی می بینی؟ من هیچ چیز ندیده بودم، ولی صدایی در جایی فریاد کرد. جین… جین… و دیگر هیچ. احتمالا گفته بودم این صدا از کجاست؟ چراکه این صدا نه از اتاق بود، نه از خانه بود، نه از باغ بود، نه از آسمان. نه از زیرزمین بود، نه از بالای سرم. ولی آن صدا را شنیده بودم. هرچند که هیچ گاه امکان این که بدانم آن صدا از کجاست، وجود ندارد. ولی آن صدا متعلق به یک انسان بود. انسانی که می شناختم و دوستش می داشتم

4. کتاب کیمیاگر

کیمیاگر یکی از آثار پائولو کوئیلو، از جذاب ترین های جهانی ادبیات جهان بوده که بیش از 150 کشور جهان آن را منتشر و به 52 زبان ترجمه شده است. استفاده از جملات قصار و آموزنده، زیبایی این کتاب را چندیدن برابر نموده است. در ادامه می خوانیم داستان چوپان جوانی که به دنبال رویاهایش می رود.

با گوسفندهایم در چراگاهی بودم. بچه ای سر رسید و با حیوانات شروع کرد به بازی… خیلی دوست ندارم هرکسی بیاید و با گوسفندهایم بازی کند، آن ها از آدم هایی که نمی شناسند می ترسند، اما هرازگاهی بچه ها می توانستند با آن ها بازی کنند بی آن که میش ها بترسند. این برایم جالب بود که بدانم حیوانات چگونه سن آدم ها را تشخیص می دهند؛ چرا از بچه ها نمی ترسند و با آن ها زود انس می گیرند؟

5. انسان در جستجوی معنا

اگر می خواهید به اندوخته های زندگی تان اضافه نمایید و درکی فراتر از ذهن در زندگی داشته باشید، انسان در جستجوی معنا را بخوانید. این کتاب نوشته ویکتور فرانکل بوده که در آن خاطراتی از شرایط خود و سایر قربانیان اردوگاه اجباری جنگ دوم جهانی بیان می کند.

در اردوگاه کار اجباری ما نمی توانستیم دندان هایمان را مسواک بزنیم. با این حال و باوجود کمبود ویتامین لثه هایمان سالم تر از پیش بود. اتفاق می افتاد به علت لوله های یخ بسته نمی توانستیم خود را یا حتی قسمتی از بدنمان را بشوییم. بااین حال زخم دست هایمان که به گل و کثافت آلوده بود چرک نمی کرد.

6. کتاب بیشعوری

خاویر کرمنت در کتاب فوق اعتقاد دارد بیشعوری خطرناک ترین بیماری تاریخ بشریت و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوء رفتار؛ و این کتاب را تالیف نموده تا بتواند راهی برای درمان بیماری بیشعوری در دسترس همگان قرار دهد. وی در مقدمه کتابش می گوید: چه بی شعور باشید و چه درگیر با بی شعورها، با انتخاب این کتاب دست کم راهنمای خوبی انتخاب نموده اید و راه را عوضی نرفته اید.

آیا از اینکه همسایه تان زباله هایش را در جوی آب می ریزد عصبانی هستید؟ آیا تا به حال پیش آمده که در اداره ای برای دریافت یک امضا روزها و ساعت ها در آمدوشد باشید؟ آیا احساس می کنید برخوردهای رئیس تان با شما توهین آمیز است؟ آیا با شنیدن حرف های سیاست مداران دچار رعشه و ناسزاگویی می شوید؟ هیچ دلتان خواسته یک صندلی را بر فرق پزشکی بکوبید که بدون آنکه اجازه بدهد در مورد بیماری تان توضیحی بدهید شروع به نوشتن نسخه نموده است؟

7. کتاب قهوه سرد آقای نویسنده

قهوه سرد آقای نویسنده پرفروش ترین نوشته روزبه مشخص، قصه ای عاشقانه و معمایی؛ اثری که در توانست توجه اهالی ادب را در کوتاه مدت به خود جلب کند.

من چند سال پیش دیوانه وار عاشق شدم، وقتی که فقط ده سال داشتم، عاشق یه دختر لاغر و قدبلند شدم که عینک ته استکانی می زد و پونزده سال از خودم بزرگ تر بود، اون هر روز به خونه پیرزن همسایه می اومد تا ازش پیانو یاد بگیره. ازقضا زنگ خونه پیرزن خراب بود و معشوقه دوران کودکی من مجبور بود زنگ خونه ما رو بزنه

8. کتاب من او

جنجالی ترین داستانی تاریخی فارسی اثر رضا امیرخانیست، رمانی که شامل روایتی عاشقانه، تاریخی، سیاسی و ... بوده و در سال 78 به چاپ رسیده است. نوشته های جذاب این کتاب باعث شد تا بارها تجدید چاپ شود و تا به امروز در رده پرفروش ترین کتاب های ایرانی قرار گیرد.

بوی یاس تمام شد. همان بوی یاسی که حیاط را برداشته بود و به آسمان برده بود. دیگر چیزی نبود که ما را نگه دارد. از بالای آسمان به زمین افتادیم. شاید به خاطر قانون جاذبه، البته همان قانون جاذبه بود که ما را آن بالا نگه داشته بود. جاذبه نیوتنی و خورشید که نه، جاذبه مهتاب و ماه را می گویم. روی زمین افتادیم و اشک هایمان محکم روی زمین ریخت و شکست ، دلمان. تنها بنایی که اگر بلرزد ، محکم تر می شود ، دل است. دل آدمی زاد.

در خاتمه باید بدانیم که خرید کتاب (https://www.gajmarket.com/) کار چندان دشواری نبوده، اگر هدفتان از خواندن مشخص باشد، راه انتخاب کتاب خوب برایتان هموار خواهد بود. با مراجعه به سایت گاج مارکت، بهترین کتاب های جوانان را خریداری نمایید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5501

به "کتاب هایی که جوانان باید بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب هایی که جوانان باید بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید