کتاب و کاغذها را چگونه ضدعفونی کنیم؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: قرنطینه کردن کتاب ها (نگه داشتن کتاب ها در گوشه ای دور از دسترس در خانه) و سایر اشیای مشابه به مدت 72 ساعت، ایمن ترین و موثرترین روش ضدعفونی آن ها است.

کتاب و کاغذها را چگونه ضدعفونی کنیم؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: قرنطینه کردن کتاب ها (نگه داشتن کتاب ها در گوشه ای دور از دسترس در خانه) و سایر اشیای مشابه به مدت 72 ساعت، ایمن ترین و موثرترین روش ضدعفونی آن ها است.

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، راهکارهایی در مورد ضدعفونی کتاب ها و کاغذهای آلوده به ویروس کرونا ارائه دادند.

به گفته این پژوهشگران و بر اساس شواهد آنالیز شده، اولین و بهترین روش ضدعفونی کردن اشیای کاغذی، قرنطینه کردن آن ها است. مطالعه ای که در مورد ماندگاری ویروس کرونا بر سطح اجسام مختلف انجام شد، نشان داد که این ویروس به مدت 24 ساعت روی سطوح مقوایی و به مدت 72 ساعت روی سطوح پلاستیکی فعال می ماند. طبق آنالیز های اجرا شده، زمان قرنطینه مناسب برای محصولات کاغذی یا مقوایی ساده حداقل 24 ساعت و برای کتاب های پوشیده از پلی استر یا سایر پلاستیک ها و همچنین مواد پلاستیکی مانند سی دی و دی وی دی، 72 ساعت است.

مطالعات نشان می دهند زمان ماندگاری ویروس کرونا روی اسکناس چهار روز است. با توجه به طولانی تر بودن زمان ماندگاری ویروس روی اسکناس، بهتر است از روش های دریافت و پرداخت غیرنقدی استفاده نموده و یا در صورت لزوم، روش های ضدعفونی با دستمال آغشته به الکل را جایگزین کنید.

یکی دیگر از روش های ضدعفونی کتاب ها، تمیز کردن آن ها است؛ در این خصوص، بهتر است از یک پارچه میکروفیبر استفاده گردد. استفاده از دستمال مرطوب ضدعفونی کننده روی سطح این اشیا نیز می تواند اثربخش باشد. با این روش ها، اشیای کاغذی آسیب نمی بینند.

راهکارهای زیر برای استفاده ایمن از کتاب و کتابخانه توصیه می گردد:

-اگر بیمار هستید، تا زمانی که علائم شما از بین نرفته است، کتاب های خود را به اشتراک نگذارید

-اگر آشنایان شما بیمار هستند، آن ها را در منزل و کتابخانه خود نپذیرید

-هر بار که از کتابخانه استفاده می کنید، دست های خود را بشویید یا از ضدعفونی کننده دست بهره ببرید

-با دیگران برای آنالیز کتاب ها و مطالعه آن ها، در کتابخانه جمع نشوید. رعایت فاصله فیزیکی برای کنترل گسترش و سرعت کرونا ویروس بسیار مهم است

منبع : ایسنا

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5941

به "کتاب و کاغذها را چگونه ضدعفونی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب و کاغذها را چگونه ضدعفونی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید