کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سالانه بیش از نیم میلیارد سفر به شهرهای مختلف جهان صورت می گیرد که بیشترین میزان گردشگر به شهر کانکون در مکزیک مربوط بوده و تقریبا نیمی از تولید ناخالص داخلی این شهر از گردشگری تامین می شود.

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

هرچند کانکون فعالیت های قابل توجهی در خدمات تجاری دارد، اما بخش عمده آن به طور مستقیم از سفر و گردشگری حاصل می شود، در نتیجه این شهر به بخش گردشگری وابستگی زیادی دارد. گردشگران اصلی آن نیز از ایالات متحده آمریکا و کانادا هستند.

در گزارش انجمن جهانی گردشگری و مسافرتی WTTC آمده: گردشگری بعد از دهه 1960 رشد سریعی داشته است و در حال حاضر بسیاری از کشورها در تلاش اند تا گردشگری پایدار را رونق دهند. یک نمونه پیروز، رونق گردشگری در جزیره بروکای(Boracay) فیلیپین است.

با جذب گردشگر، اقتصاد نیز تغیر خواهد کرد. بر اساس تجزیه و تحلیل سالانه انجمن جهانی گردشگری، سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی دوبروونیک (کرواسی) 17.4 درصد، ونیز(ایتالیا) 11.4 درصد و کانکون(مکزیک) 49.6 درصد بوده است.

همچنین مراکش شهری در موروکو از دیگر شهرهای با پرگردشگر است که بعد از کانکون در رتبه دوم با 30.2 درصد نقش گردشگری در تولید ناخالص داخلی ، قرار گرفته است.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: انتخاب
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 406

به "کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید