کلانی: چطور می توانیم فوتبال ملی را قربانی بازی های باشگاهی کنیم؟، استیلی و فدراسیون در این موضوع عقب نشینی نکنند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، پیشکسوت فوتبال کشورمان با انتقاد از بی توجهی برخی باشگاه ها به شرایط تیم امید گفت: ظاهراً فراموش کرده ایم که در ورزش همیشه اولویت با تیم های ملی است.

کلانی: چطور می توانیم فوتبال ملی را قربانی بازی های باشگاهی کنیم؟، استیلی و فدراسیون در این موضوع عقب نشینی نکنند

حسین کلانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله وبلاگ فروش درباره شرایط تیم امید برای صعود به المپیک 2020 و عدم همکاری بعضی باشگاه های گفت: سال ها از آخرین صعود فوتبال ایران به بازی های المپیک می گذرد. تیم امید فرصت کوتاهی برای آماده سازی دارد که به نظر من باز هم کافی نیست و در همین شرایط شنیده می شود بعضی از باشگاه ها با برگزاری اردوی این تیم و یا حضور بازیکنان شان مخالفت می کنند. این گونه رفتارها چه معنایی می تواند داشته باشد؟

ملی پوش سابق فوتبال ایران گفت: زمانی هدف از برگزاری بازی های باشگاهی تقویت تیم های ملی بود. حالا درست است که فوتبال باشگاهی جایگاه خودش را پیدا کرده و جذابیت های زیادی برای تماشاگران دارد، اما به این معنی نیست که می توانیم فوتبال ملی را قربانی بازی های داخلی کنیم؟ شاید فراموش می کنیم وقتی یک تیم پیراهن کشور را می پوشد و به میدان می رود کننده یک ملت است و برای سربلندی 80 میلیون ایرانی تلاش می کند. چطور ممکن است به سرنوشت چنین تیمی بی توجه باشیم؟ در هیچ کجای دنیا بازی های باشگاهی به مسابقات ملی ترجیح داده نمی شود. همین حالا در آسیا کدام تیم و کشور اردوی آماده سازی خودش را آغاز نکرده یا کدام باشگاه بازیکنش را در اختیار تیم ملی قرار نداده است؟

کلانی افزود: همین بازیکنان امروز تیم امید چطور به باشگاه ها معرفی شدند؟ یک سال پیش خیلی از این نفرات ناشناخته بودند و در ترکیب تیم های شان بازی نمی کردند، اما تیم امید با اردوها و بازی های تدارکاتی بین المللی نفرات خودش را پخته و آبدیده کرده است، به طوری که حالا در باشگاه ها به عنوان مهره های تأثیرگذار می درخشند. باشگاه ها براساس همین عملکرد بازیکنان تیم های ملی را به خدمت می گیرند و حالا که نوبت حمایت از تیم امید می رسد همه چیز فراموش می شود.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: حمید استیلی خالصانه و صادقانه برای این تیم زحمت می کشد. از او و اعضای کادر فنی تیم امید و همین طور فدراسیون فوتبال می خواهم قاطع و محکم از منافع تیم المپیک ایران دفاع کنند و به هیچ وجه عقب نشینی نداشته باشند. فرصتی برای تعارف و کوتاه آمدن نیست. اردوی آخر تیم امید باید با حضور تمام نفرات برگزار شود. الان وقت این نیست که کادر فنی دغدغه حضور بازیکنانش را داشته باشد. امیدوارم باشگاه ها هم این شرایط را درک کنند و در یک یا دو بازی باقیمانده از بازیکنان ملی پوش خود چشم پوشی کنند تا تیم امید هرچه زودتر کارش را به صورت جدی آغاز کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 1764

به "کلانی: چطور می توانیم فوتبال ملی را قربانی بازی های باشگاهی کنیم؟، استیلی و فدراسیون در این موضوع عقب نشینی نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانی: چطور می توانیم فوتبال ملی را قربانی بازی های باشگاهی کنیم؟، استیلی و فدراسیون در این موضوع عقب نشینی نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید