کلمه جنجالی در قرارداد ویلموتس، ایران با or محکوم می گردد؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران مظنون اصلی پرونده ای است که در این روزها کل فوتبال ایران را تحت تأثیر قرار داده است. افشای جزئیات قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران که در زمان ریاست مهدی تاج در فدراسیون بسته شد، به تدریج زوایای جدیدی را از آنچه که می توان آن را ترکمنچای فوتبال کشورمان نامگذاری کرد، رو می نماید.

کلمه جنجالی در قرارداد ویلموتس، ایران با or محکوم می گردد؟

تاج شب گذشته با حضور در یک برنامه تلویزیونی، در مقام دفاع از این قرارداد برآمد و با بیان اینکه قرارداد با ویلموتس خوب بوده است، در لابه لای صحبت هایش به موضوعی اشاره نمود که کمتر مورد توجه نهاده شد.

مهمترین و خبرسازترین بخش قرارداد مارک ویلموتس مربوط به بند فسخ قرارداد این مربی است. در این بخش آمده چه سرمربی قرارداد را فسخ کند چه فدراسیون باید سه ماه مبلغ به عنوان غرامت پرداخت گردد یا (or) یک مبلغ معین.

تاج در واکنش به اینکه کلمه or می تواند پاشنه آشیل قرارداد باشد و منجر به محکومیت ایران بگردد، ابتدا تفسیر عجیبی از این کلمه دو حرفی داشت و گفت که اگر مثلاً ویلموتس فاکتوری را برای هزینه هایش در تیم ملی ارائه کرد، باید پولش را بدهیم و کلمه or در واقع همین را می گوید!

وی درباره اینکه تفسیر ویلموتس از این کلمه مثل تفسیر ما نیست و همسر و وکلای این سرمربی بلژیکی می توانند ادعای دریافت تمام مبلغ قرارداد را به خاطر همین دو کلمه داشته باشند افشاگری ناخواسته ای داشت و گفت: وقتی ویلموتس و وکلایش دیدند که ما بند سه ماه را اضافه نموده ایم، این بخش (یا یک مبلغ معین) را اضافه کردند!

توجیهات مهدی تاج برای اضافه شدن این بند از قرارداد در نوع خودش عجیب است. پرداختن هزینه های اضافه و فاکتورهای دیگر سرمربی تیم ملی باید در جای دیگری از قرارداد و با همین عنوان ذکر می شد و یا حتی الامکان در همین بخش به جای کلمه یا، کلمه و ذکر می شد (و یک مبلغ معین) اما تاج اصرار دارد که فرق این دو کلمه زیاد نیست!

ویلموتس که برای دریافت به جامانده قراردادش از ایران به مبلغ 5 میلیون و 700 هزار یورو تمام تلاشش را به کار گرفته و به هیچ عنوان قصد کوتاه آمدن ندارد، تمرکز خود را روی همین کلمه گذاشته است. هرچند هنوز رأی فیفا در این ارتباط صادر نشده و فدراسیون فوتبال هم نامه نگاری هایی را با فیفا انجام داده است.

اما نکته مهمتر این است که چه کسی کلمه or را به قرارداد اضافه نموده و چرا فدراسیون ایران بدون توجه به ابعاد مختلف حقوقی این کلمه، زیر بار آن رفته است. تاج درباره اینکه گنجاندن این بند در قرارداده ایده وزارت ورزش بوده است؟ گفت: ایده هرکسی بوده است! اصلاً ایده من بوده! تفسیر ما این است که کلمه یا همان فاکتورها و هزینه های اضافه است!

ضد و نقیض گویی رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران، عدم شفاف سازی در قرارداد مارک ویلموتس و دفاعیات نه چندان محکم که بیشتر به استنباط شخصی نزدیک است، می تواند به این معنا باشد که ایران یکی از سنگین ترین آرای انضباطی فیفا را در پیش خواهد داشت. محکومیت از سوی مربی نجیبی که قرار بود عصای دست فدراسیون و فوتبال ایران باشد اما حالا به بزرگترین دشمنش تبدیل شده، شاید برای مهدی تاج طعم دیگری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5212

به "کلمه جنجالی در قرارداد ویلموتس، ایران با or محکوم می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلمه جنجالی در قرارداد ویلموتس، ایران با or محکوم می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید