آذری: همه پنجه در صورت هم می کشند چون بزرگتر فوتبال حرفی نمی زند، از 20 خرداد در اهواز تمرین و بازی می کنیم

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مدیرعامل باشگاه فولاد خوستان گفت: همه تیم ها بدانند که شرایط برای تمرین و فوتبال در اهواز مهیا است و ما هم از 20 خرداد در اهواز تمرین خواهیم کرد.

آذری: همه پنجه در صورت هم می کشند چون بزرگتر فوتبال حرفی نمی زند، از 20 خرداد در اهواز تمرین و بازی می کنیم

به گزارش خبرنگاران، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی در مورد شرایط سلامتی اعضای باشگاه فولاد گفت: خداراشکر همه اعضای تیم از کادرفنی و بازیکنان در آخرین تست هایی که انجام دادیم، شرایط فوق العاده خوبی قرار دارند و تمرینات را از سر گرفتند. اردوی تهران مان را با توجه به گرمای شدید اهواز یک هفته دیگر تمدید کردیم و از 20 خردادماه در اهواز مستقر می شویم و تمرینات مان را ادامه می دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که در اردوی تهران، اعضای تیم در هتل به چه صورت مستقر شدند؟ توضیح داد: قبل از انجام تست ها تمام بازیکنان در اتاق های تک نفره بودند و ما 50 اتاق رزرو نموده بودیم. تا امروز هزینه هنگفتی به ما تحمیل شده و البته مجبور هستیم با توجه به شرایط این هزینه ها را پرداخت کنیم. بعد از اینکه تست های اولیه را دادیم، اتاق های دونفره گرفتیم. هر حرفی می زنیم یک طور تفسیر می نمایند. می گوییم کرونا شرایط خطرناک دارد ولی اعلام می نمایند که شیب فوتی های کرونا 70 درصد پایین آمده و می گویند کاسه داغ تر از آش نشویم.

آذری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا باشگاه فولاد می تواند هزینه های بالای رعایت پروتکل بهداشتی را پرداخت کند؟ گفت: فولاد هم نمی تواند این هزینه ها را پرداخت کند و دنبال الحاقیه برای بودجه باشگاه هستیم، اگر حمایت کارخانه نبود نمی توانستیم کار کنیم. فکر می کنم با توجه به هزینه ها باید از بودجه سال آینده مان وام بگیریم و البته موافقت این کار را هم باید بگیریم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در مورد اینکه از فوتبال و باشگاه ها حمایت اقتصادی نمی گردد، توضیح داد: در این شرایط نه سوبسید خواستیم و نه می خواهیم کسی هم سر باشگاه ها منت بگذارد. سازمان لیگ با توجه به درآمدهایی که داشته، تمام باشگاه ها را بدهکار اعلام می نماید. این موضوع را به آنها هم گفته ام، سازمان لیگ تمام قراردادها و درآمدهایی را که دارد تا وقتی که این درآمدها حاصل نگردد به حساب باشگاه ها نمی گذارد و تمام پول ها را به صورت علی الحساب به باشگاه می دهند که این کار باشگاه ها را بدهکار می نماید. اوج کار سازمان لیگ این بوده که به فرودگاه های کشور نامه زده که ورود و خروج تیم ها از CIP و VIP انجام گردد و به باشگاه ها تخفیف بدهند. الان مدیران، سرپرستان و طرفداران باشگاه ها با هم درگیر هستند و همه پنجه در صورت هم می کشند، این به این دلیل است که بزرگتر فوتبال حرفی نمی زند و نمی گوید که این کار را انجام دهیم.

آذری در مورد پول هایی که به وسیله تبلیغات به فوتبال وارد می گردد، گفت: در یک سال گذشته فدراسیون فوتبال با یک رویه حقوقی جدید وارد این قضیه شده و فعلا از این مبالغ هنگفتی که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قرارداد بسته است و مطالبه دارند توانسته 18 میلیارد تومان آن را دریافت کند. این مطالبات در قالب قراردادهایی بوده که طرفین قرارداد به دلایل مختلف از پرداخت به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خودداری کردند. حقوق فوتبال معین نیست و یک رویه حقوقی و قضایی محکم را باید دنبال نمایند و تا این پول ها را نگیرند حالا حالا باشگاه ها به سازمان لیگ بدهکار هستند.

وی در مورد اساسنامه جدید که گفته می شد با نظر اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به فیفا ارسال شد، توضیح داد: اعضای مجمع چه زمانی در مورد اساسنامه نظر داده اند؟ یک نامه زدند که پیشنهادات مان را بفرستیم، وقتی که پیش نویس تهیه شد قرار شد که برای اعضای مجمع بفرستند که این کار انجام نشد. آقای نبی با توجه به اینکه تجربه اش در فوتبال زیاد است پیشنهادات ما را گرفت ولی ما می خواهیم ببینیم چند درصد از پیشنهادات ما در اساسنامه اجرا شده است؟ وقتی منِ بی سواد 30 مورد ایراد از اساسنامه می گیرم طبیعی است کسانی که در فیفا نشسته اند و کار اجرایی اساسنامه را می نمایند 80 مورد ایراد از اساسنامه بگیرند و معین است که چقدر اساسنامه ایراد دارد. تمرکز اصلی فیفا روی این است که چرا در آگوست 2019 که نمایندگان فیفا و AFC آمدند شما یک اساسنامه لحاظ نموده بودید آن را برای ما نفرستادید و چرا یک اساسنامه جدید برای ما تنظیم می کنید و فرستادید و چرا همان اساسنامه ای که با هماهنگی نمایندگان فیفا و AFC تنظیم شده است را نفرستادید.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال ادامه داد: این شبهه برای ما وجود دارد که پیشنهاداتی که گرفتند شاید اعمال نشده و پیش نویس آن را به ما ندادند و اساسنامه ارسال شد. نوشتن اساسنامه در فدراسیون فوتبال متولی دارد و کمیته تدوین هست که این کار را انجام دهد، اینکه پیشنهادات ما به چه شکل در اساسنامه گنجانده شده است را خبر نداریم، شاید ما اشتباه کنیم و پیشنهاد اشتباه دادیم، ولی در هر صورت پیش نویس اساسنامه را ما ندیدیم.

آذری درباره صحبت هایی شب گذشته در تلویزیون انجام داده است، مطرح نمود: شب گذشته در برنامه تلویزیونی حضور داشتم که افشین پیروانی هم حضور داشت. گفتم که خون فوتبالیست ها از مردم این مملکت رنگین تر نیست ولی باید یک مقایسه کنیم بین مردم سراسر دنیا که در ارتباط با کرونا فوت می نمایند. در ایران یک فوتبالیست جوان که در سوپرمارکت کار می کرد فوت می نماید، ببینید چه موج رسانه ای پیش می آید. من گفتم اگر یک فوتبالیست فوت کند بازتاب رسانه ای زیادی خواهد داشت و نگفتم فوت مردم عادی اهمیت ندارد. ارزش جان هر کس دست خداوند است و من ارزش گذاری نمی کنم، یک برداشت اشتباه بود که از صحبت های من شد.

وی در خاتمه در پاسخ به این سوال که با استقلال در اهواز بازی می کنید؟ گفت: 20 خرداد در خوزستان مستقر می شویم و امروز هم با استاندار خوزستان یک جلسه دارم. همه تیم ها بدانند که از 20 خرداد در اهواز تمرین می کنیم و در این چند روز هم به دلیل گرمای هوا نمی توانستیم در اهواز تمرین کنیم. همه تیم ها بدانند که شرایط برای تمرین و فوتبال در اهواز مهیا است. ما هم دوست داریم فوتبال ادامه داشته باشد ولی نمی خواهیم بهای سنگینی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4866

به "آذری: همه پنجه در صورت هم می کشند چون بزرگتر فوتبال حرفی نمی زند، از 20 خرداد در اهواز تمرین و بازی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: همه پنجه در صورت هم می کشند چون بزرگتر فوتبال حرفی نمی زند، از 20 خرداد در اهواز تمرین و بازی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید