آیا شأن یک ایرانی ارابه مرگ 180 میلیون تومانی است؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید هوشمندانه کوشش نماید تا بر مبنای تحقق حداکثری منافع ملی نسبت به تنظیم روابط با همسایگان و دیگر کشور های اقدام نماید.

آیا شأن یک ایرانی ارابه مرگ 180 میلیون تومانی است؟

به گزارش ایسنا، سیداحمد آوایی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به مسائل ملی و منطقه ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی خود را همیشه بر پایه اصل استقلال تنظیم نموده است، اما استقلال به معنای عدم ارتباط با کشور های دیگر و حتی قدرت های بزرگ نیست. ارتباط با کشور های غربی و شرقی اگر بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد هیچ منعی ندارد و با غربگرایی و شرق گرایی فرق دارد؛ لذا دولت باید هوشمندانه کوشش نماید تا بر مبنای تحقق حداکثری منافع ملی نسبت به تنظیم روابط با همسایگان و دیگر کشور های اقدام نماید.

وی با اشاره به اینکه مهمترین مولفه قدرت در سیاست خارجی مشروعیت داخلی است، گفت: بر همین اساس باید با ایجاد مصاحبه میان نخبگان ملی با طرز تفکرات متفاوت به سوی ایجاد اجماع داخلی جهت حل بحران های کشور گام برداریم.

متاسفانه تمام دولت ها وقتی سر کار می آیند احساس می کنند سنگری را فتح نموده اند و دولت های قبل از خود را خائن فرض نموده و تحت فشار گروه ها و احزاب سیاسی می خواهند تمام مسئولان را تغییر دهند. به وزرای محترم تاکید می کنم در مقابل فشار فرصت طلبان بی ریشه جهت انتصابات غیر کارشناسی و فامیلی مقاومت کنند ولو به قیمت از دست دادن جایگاه شان باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: متاسفانه تمام دولت ها وقتی سر کار می آیند احساس می کنند سنگری را فتح نموده اند و دولت های قبل از خود را خائن فرض نموده و تحت فشار گروه ها و احزاب سیاسی می خواهند تمام مسئولان را تغییر دهند. به وزرای محترم تاکید می کنم در مقابل فشار فرصت طلبان بی ریشه جهت انتصابات غیر کارشناسی و فامیلی مقاومت کنند ولو به قیمت از دست دادن جایگاه شان باشد.

آوایی در ادامه در رابطه با مساله خودرو اعلام کرد: ناکارآمدی خودروسازان داخلی بلای جان ملت شده است. یکی از مهمترین عوامل تلفات جانی تصادفات جاده ای در ایران ایمنی پایین و کیفیت نازل خودرو های داخلی است. آیا شأن خانواده شریف ایرانی استفاده از خودرو با قیمت بالغ بر 180 میلیون تومان است که از آن با نام ارابه مرگ یاد می گردد؟

وی اضافه نمود: خودروسازان به واسطه حمایت های بی ضابطه دولت های صحنه های وحشتناک تصادفات زنجیره ای را می بینند و شانه از مسئولیت خالی می کنند. راهکار این موضوع مشخصا خصوصی سازی واقعی شرکت های خودروسازی و بعلاوه اجازه واردات خودرو های با کیفیت و با تعرفه های منصافه است که در نهایت منجر به ایجاد رقابت، بالا رفتن کیفیت و پایین آمدن قیمت در صنعت خودروسازی کشور خواهد شد. نجات جان مردم هیچ منافاتی با شرع و قانون اساسی ندارد.

کننده مردم دزفول با اشاره به موضوع احتساب سه چهارم خدمت کارگزاران دولت در منطقه ها جنگی به صورت حضور داوطلبانه توضیح داد: این موضوع مورد موافقت فرماندهی معظم کل قوا قرار گرفته، ولی متاسفانه منجر به صدور گواهی ایثارگری داوطلبانه نشده است، لذا از ستاد کل نیرو های مسلح تقاضا دارم این گواهی را جهت بهره مندی از امتیازات ایثارگری کارکنان دولت در منطقه ها جنگی صادر نماید.

آوایی در ادامه خطاب به رئیس جمهور تاکید نمود: شرکت ها و کارخانه های تولیدی دانش بنیان را دریابید، در این شرایط بحران مالی این شرکت ها که نقش ویژه ای در ایجاد اشتغال دارند به علت مقررات دست و پا گیر دستگاه های دولتی به ویژه سازمان های تامین اجتماعی، امور مالیاتی و تعزیرات با فشار شدید روبرو شده اند. این همان خودتحریمی است که مکمل تحریم های خارجی می باشد، لذا تقاضا دارم پشتیبانی از این مجموعه ها را در برنامه دولت قرار دهید در غیر این صورت همین مقدار اشتعغال نیز نابود خوهد شد

وی با اشاره به موضوع فرهنگیان گفت: شایسته نیست این قشر فرهیخته تحت فشار های معیشتی قرار داشته باشند، لذا ضمن شنیدن صدای اعتراض آن ها دولت باید لایحه رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان را با جدیت دنبال نموده و اجرایی نماید.

عضو مجلس یازدهم اعلام کرد: شرایط معیشتی ملت شریف ایران سال هاست که با تنگنا های شدید روبرو بوده و سفره مردم روز به روز کوچک تر می گردد. دولت باید توجه کند که زمان ارائه راهکار های سطحی و ناموفق قبلی به سر آمده و کشور اکنون نیازمند اخذ تصمیمات اساسی در زمینه اقتصاد، سیاست و فرهنگ است.

کننده مردم دزفول در ادامه با اشاره به مسائل استان خوزستان و حوزه انتخابیه اش اعلام کرد: مردم شریف خوزستان با وجود منابع سرشار آب تشنه هستند و نیازمند آب شرب و کشاورزی می باشند. حق این مردم مظلوم و مقاوم که 8 سال در برابر دشمن ایستادگی کردند تشنگی نیست. در این شرایط مالی کشاورزان و دامداران استان خوزستان که نقش بسزایی در تامین غذای کل کشور دارند، طی خشکسالی سال 1400 متحمل خسارات بسیاری شده و بابت خسارات تا به امروز هیچ مبلغی پرداخت نشده است. ضروری است هر چه سریع تر در این رابطه اقدام گردد.

آوایی بعلاوه در رابطه با شرایط راه های ارتباطی منتهی به شهرستان دزفول هشدار داد و گفت: این شرایط زیبنده مردم این شهر نمی باشد و از وزیر راه می خواهم که جهت تکمیل جاده های مذکور دستورات لازم را اعلام نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 18754

به "آیا شأن یک ایرانی ارابه مرگ 180 میلیون تومانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شأن یک ایرانی ارابه مرگ 180 میلیون تومانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید