اظهارات سناتور آمریکایی درباره تاثیر تحریم ها بر شرایط مردم ایران در بحران کرونا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، نماینده مجلس سنای آمریکا اعتراف کرد تحریم های این کشور علیه ایران موجب مرگ مردم بی گناه در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شده است.

اظهارات سناتور آمریکایی درباره تاثیر تحریم ها بر شرایط مردم ایران در بحران کرونا

به گزارش مجله وبلاگ فروش به نقل از فارس، یک نماینده مجلس سنای آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر اعتراف نموده تحریم های این کشور به مرگ مردم ایران منجر شده است.

کریس مورفی، سناتور آمریکایی در توئیترش نوشت: تردیدی نیست که ایران بازیگری بد است، اما شهروندان بی گناه در آنجا می میرند که یکی از دلایلش این است که تحریم های ما باعث محدودیت در ارسال یاری رسانی های بشردوستانه به این کشور در بحبوحه شیوع کرونا می شوند. ما باید این تحریم ها را کاهش دهیم تا اطمینان حاصل کنیم این کشور به یاری دسترسی پیدا می نماید.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور در روزهای گذشته بارها مدعی شده اند تحریم های آمریکا اخلالی در ارسال یاری های بشردوستانه با ایران ایجاد نمی نماید.

کارشناسان مسائل تحریمی می گویند با آنکه از لحاظ تئوری این نکته ممکن است صحیح باشد در عمل تحریم های بانکی آمریکا شرکت ها را برای انجام هر گونه مبادله با ایران بی میل می نماید.

شیوع ویروس کرونا در ایران موجب شده فشارهای جامعه بین الملل به ایالات متحده برای کاهش تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد، اما دولت ترامپ تا به حال در برابر این فشارها مقاومت نموده است..

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 10 خرداد 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3781

به "اظهارات سناتور آمریکایی درباره تاثیر تحریم ها بر شرایط مردم ایران در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات سناتور آمریکایی درباره تاثیر تحریم ها بر شرایط مردم ایران در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید