ایجاد پارکینگ طبقاتی یک از ضروری ترین نیازهای شهر کاشان است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر گشته، ایجاد پارکینگ طبقاتی یک از ضروری ترین نیازهای شهر کاشان است.

ایجاد پارکینگ طبقاتی یک از ضروری ترین نیازهای شهر کاشان است

احمد دانایی نیا در نشست خبری اضافه کرد: پارکینگ طبقاتی باید سالهای قبل احداث میشد، این شهر با وجود داشتن ظرفیتهای بی نظیر گردشگری از پارکینگهای طبقاتی محروم است.

وی اظهار کرد: در محدوده خیابان 24 متری مسکن مهر کاشان که 740 متر با باغ فین فاصله دارد، قرار است 13 هزار متر مربع با ظرفیت 2 هزار خودرو پارکینگ ایجاد گردد و در محدوده بالادست در کنار طرح مسکن مهر هم پارکینگ ساماندهی می گردد و اگر این پارکینگ ها احداث گردد، شاهد آرام سازی در محدوده باغ فین خواهیم بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان بیان نمود: از هر سرمایه گذار که در راستای توسعه میراث فرهنگ کاشان سرمایه گذاری کند، حمایت می کنیم اما اگر ببینیم سرمایه گذاری خلاف مصالح میراثی کاشان است، با آن به شکل قانونی برخورد می کنیم.

دانایی نیا در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید اولویت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان در بحث بودجه سال آینده چیست؟ گفت: در جلسه ستاد بازآفرینی مصوب شد که 30 درصد اعتبارات این اداره به روستاها اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: برای بافت تاریخی کاشان اعتبارات پیش بینی شده، برای نخستین بار جذب اعتبار برای رنگرزی ها پیش بینی شده است و طرح های مشارکتی را با بخش خصوصی اجرا می کنیم.

وی اظهار کرد: برای حمام سلطان علی بن باقر (ع)، حمام صفوی برزک، محور فرهنگی ون، محور فرهنگی قزان و غیره اعتباراتی را به استان پیشنهاد نموده ایم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان گفت: اعتبارات ملی و اعتبار ریاست جمهوری با هم تلفیق شده، سال گذشته 96 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه میراث فرهنگی شهرستان جذب شد.

دانایی نیا اضافه کرد: ماده 100 شهرداری در بافت تاریخی یک تخلف است و مردم باید در محدوده بافت تاریخی قبل از مراجعه به شهرداری به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان مراجعه نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 آذر 1402 بروزرسانی: 23 آذر 1402 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 29132

به "ایجاد پارکینگ طبقاتی یک از ضروری ترین نیازهای شهر کاشان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد پارکینگ طبقاتی یک از ضروری ترین نیازهای شهر کاشان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید