تأکید ظریف بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه

به گزارش مجله وبلاگ فروش، وزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای ترکیه ای ضمن رایزنی درباره تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه، بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه و تعمیر و بازسازی بخش آسیب دیده خط لوله گاز تأکید کرد.

تأکید ظریف بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله وبلاگ فروش، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوی اسلامی ایران که در راس هیأتی به ترکیه سفر کرده است، امروز (دوشنبه) در دیدار با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود با ابراز همبستگی و حمایت در مبارزه با پاندمی کرونا و تبعات آن، در زمینه بررسی راه های جبران کاهش تجارت بین دو کشور طی چهار ماه گذشته به دلیل مقررات محدود کننده کرونا نیز با همتای خود به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در این دیدار بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز و تعمیر و بازسازی بخش آسیب دیده خط لوله گاز تاکید کرد.

توافق برای برگزاری اجلاس سران آستانه به صورت مجازی در هفته های پیش رو و سپس برگزاری اجلاس حضوری در تهران در اولین فرصت ممکن، مسائل سوریه ، یمن ، لیبی و مبارزه با تروریسم از دیگر موضوعات مورد گفت وگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در دو دور گفت وگوی اجرا شده بود.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر دیروز (یکشنبه) به منظور دیدار و گفت وگو با همتای ترکیه ای خود به استانبول سفر کرد و قرار است در ادامه این سفر به روسیه نیز برود و با لاوروف دیدار و به گفت وگو بپردازد.

وی در بدو ورود به استانبول بیان کرد: روابط دو کشور ایران و ترکیه در حوزه های مختلف تنگاتنگ است اما نیاز به مشورت های مستمر دارد. به دلیل کرونا این مشورت ها در سطوح بالای دو کشور انجام نشده است، هر چند که رؤسای جمهوری و وزرا و مسئولان کمیسیون مشترک تلفنی گفت وگو کردند.

ظریف اضافه نمود: ضروری دیدم سفری به ترکیه برای مسائل دوجانبه و گفت وگو درباره از سرگیری روابط اقتصادی و همکاری های انرژی و مسائل منطقه ای داشته باشم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5207

به "تأکید ظریف بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید ظریف بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید