تحولات بازار مسکن تهران در دی ماه 96

به گزارش مجله وبلاگ فروش، بانک مرکزی آمار تحولات بازار مسکن تهران را در دی ماه سال جاری آنالیز و گزارش نموده است .

تحولات بازار مسکن تهران در دی ماه 96

جهت دریافت خدمات نوسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

این آمار نشان می دهد که میانگین قیمت 16.7 درصد و میانگین معاملات 13.5 درصد در مقایسه با همین زمان در سال گذشته بالا رفته است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ، این در حالی است که در 16 منطقه تهران ، قیمت ها پایین تر از میانگین شهر تهران است و فقط 6 منطقه واقع در شمال و شمال غرب تهران بالاتر از میانگین قرار دارند.

از سوی دیگر ، بیشترین افزایش قیمت در مناطق شمالی تهران انجام شده است.

بیشترین معاملات نیز در مناطق دارای میانگین قیمت متوسط روی داده است. این سه نشانه حاکی است که هنوز در بیش از 72 درصد سطح مسکونی شهر تهران قیمت ها نسبت به پارسال رشدی کمتر از میانگین داشته و متناسب با توان مالی قشر های متوسط است.

همچنین شاخص 10 ماهه قیمت مسکن شهر تهران ، هنوز 1.1 درصد پایین تر از نرخ تورم قرار گرفته است.

آمار ها نشان می دهد ، قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در مناطق 1، 2، 3، 4، 5 و 6 بالاتر از 5 میلیون و 246 هزار تومان متوسط شهر است و از سوی دیگر در 16 منطقه دیگر پایتخت ، قیمت ها پایین تر از میانگین قرار دارند.

کارشناسان می گویند : علت افزایش شیب قیمت مسکن ، نرخ سکه و ارز در نیمه دوم سال جاری و کاهش نرخ سود بانکی به 15 درصد بوده که با خروج سرمایه ها از بانک و ورود به دو بازار ثابت (مسکن) و نقد شونده (سکه و ارز) همراه شده است.

این گزارش حاکی است ، در این شرایط ، جهش قیمت مسکن نمی تواند به نفع سرمایه گذاران تازه وارد باشد.

هجوم سپرده گذاران برای تبدیل سپرده به مسکن ارزان قیمت می تواند باعث ایجاد حباب در مسکن ارزان و متوسط قیمت گردد. در شرایطی که مسکن هم اکنون نیز به طور کامل از رکود خارج نشده است ، ایجاد حباب دیگر می تواند به رکود بیشتر در بازار دامن زند . بر این اساس کارشناسان ، سقوط قیمت در پی افزایش قیمت مسکن را رویدادی محتمل می دانند.

وبلاگ راضانی: وبلاگ راضانی، یک ورزشکار که به دنبال رستگاری است

کیوسک خبری آشنا: کیوسک خبری آشنا | مجله اخبار روز جهان

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2321

به "تحولات بازار مسکن تهران در دی ماه 96" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات بازار مسکن تهران در دی ماه 96"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید