ترامپ رسما به ارتکاب دو جرم متهم شد، واکنش تند رئیس جمهور آمریکا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، با اعلام جرم های جدید علیه ترامپ فرایند استیضاح ترامپ وارد مرحله تازه ای شده و رئیس جمهوری آمریکا به آن واکنش تندی نشان داده است.

ترامپ رسما به ارتکاب دو جرم متهم شد، واکنش تند رئیس جمهور آمریکا

از وبلاگ هم نفس دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سی ان بی سی، روسای حزب دموکرات طی کنفرانس خبری صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بیان کردند.

به همین دلیل با اعلام دوبند از موارد استیضاح ،ترامپ به سو استفاده از قدرت متهم شده است.

جری نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به این که کیفرخواست علیه ترامپ شامل دو اتهام است، گفت: اولین اتهام علیه ریئس جمهور آمریکا، سوء استفاده از قدرت بوده است. نادلر دومین اتهام را جلوگیری از انجام تحقیقات کنگره بیان کرد. وی همچنین گفت که در راستای اجرای قانون اساسی آمریکا، 2 بند برای محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ را به این شکل اعلام می کنیم.

نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اضافه نمود: ترامپ از اعتماد به خود سوء استفاده نموده است. او قانون اساسی، دموکراسی و امنیت ملی کشور را در معرض خطر قرار داده است.

در ادامه کنفرانس مطبوعاتی دموکرات های مجلس نمایندگان در این خصوص آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان نیز توضیح داد: ترامپ همچنان در کوشش برای تضعیف انتخابات آینده آمریکاست. صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ به او نشان خواهد داد که ما از قانون اساسی کشور حفاظت خواهیم کرد.

این تحولات در حالی رخ می دهد که جمهوری خواهان اعلام نموده اند که در قضیه اوکراین گیت هیچ شواهد و مدارکی وجود ندارد که ترامپ از قدرت سواستفاده شخصی نموده باشد.

نادلر نیز در واکنش به اظهارات جمهوری خواهان مدارک و شواهد را محکم توصیف نموده و گفته اگر این مدارک به دست هیئت منصفه سپرده گردد ظرف سه دقیقه حکم صادر خواهد شد.

در روزهای اخیر کوشش ها نشان می دهد که فرآیند استیضاح در حال سرعت دریافت است. به گفته نادلر این کمیته ممکن است تا خاتمه هفته طرح استیضاح شامل اتهامات علیه ترامپ را تنظیم کند.

نادلر همچنین روز یکشنبه به شبکه ان بی سی گفت که رئیس جمهور به قوه مجریه دستور داده از هرگونه همکاری با کنگره در این تحقیقات خودداری کند، اقدامی که به گفته او بی سابقه است و حق کنگره برای جوابگو کردن رئیس جمهور را نادیده می گیرد.

کاخ سفید نیز در واکنش به تحولات اخیر روز آدینه در نامه ای به مجلس نمایندگان رسما بیان کرد که ترامپ در جلسات تحقیقات مجلس نمایندگان حضور نخواهد یافت و هیچ وکیلی نیز از طرف وی در این جلسات حاضر نخواهد شد چرا که این فرایند را منصفانه نمی داند و قصد ندارد با حضور در جلسات به این فرایند اعتبار بدهد.

واکنش تند ترامپ

در پی اعلام دو جرم علیه رئیس جمهور آمریکا ترامپ با انتشار توئیتی واکنش تندی نسبت به این موضوع نشان داد. ترامپ در توئیترش نوشت: نادلر مدعی است که من اوکراین را برای دخالت در انتخابات تحت فشار گذاشته ام. مسخره است و او خودش می داند چنین چیزی حقیقت ندارد. هم رئیس جمهور و هم وزیر خارجه آمریکا اعلام نموده اند که هیچ فشاری در کار نبوده است. نادلر و دموکرات ها این موضوع را می دانند اما نمی خواهند به آن اعتراف نمایند.

ترامپ در توئیتی دیگر به جمله معروفش اشاره نمود و نوشت: شکار ساحره!

ترامپ در توئیت بعدی نوشت: آدام شف حقه باز که یک سیاستمدار فاسد است یک بیانیه تقلبی و بسیار بد را از خود درآورده است و در کنگره آن را خوانده و آن کلمات را به من نسبت داده است. او باید دستگیر گردد. خیلی بی شرمانه بود.هنوز برای او هیچ اتفاقی بابت این کلاهبرداری رخ نداده است. او بالاخره یک روزی باید جوابگو باشد.

گفتنی است که فرایند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از افشای مکالمه او با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین شروع شد. تبعات این افشاگری سبب شد تا پنجم مهرماه، 219 نماینده مجلس نمایندگان از مجموع 435 نفر، شروع فرآیند استیضاح ترامپ را خواهان شوند.

براساس متن این گفت وگوی تلفنی، ترامپ از زلنسکی خواسته بود تحقیقاتی درباره هانتر بایدن پسر جو بایدن که زمانی عضو هیات مدیره شرکت گاز بوریسما در اوکراین بود.

کمیته های سه گانه مجلس نمایندگان از جمله کمیته خارجی و اطلاعات، نتیجه تحقیقات استیضاح ترامپ بر سر موضوع اوکراین گیت را پس از استماع 12 شاهد، خاتمه به کمیته قضایی ارائه کردند.

گفتنی است که در روزهای گذشته 500 حقوقدان آمریکایی در نامه ای به کنگره، عملکرد ترامپ را در زمره مواردی دانستند که براساس قانون اساسی آمریکا، استیضاح شدنی است.

در نامه این حقوقدانان که امضا و نام آنها در زیر این نامه مشهود است نتیجه گیری خود را در این باره سیاسی ندانستند و گفتند این نتیجه ساده نبود و هیچ ارتباطی به اختلاف نظر درباره سیاست های ترامپ یا آزردگی شدید از نحوه اداره کشور ندارد.

این افراد با بیان اینکه فقط خیانت، رشوه، جنایت یا تخطی از قانون استیضاح را ضمانت می نماید، توضیح دادند: اما شواهد قاطع وجود دارد که رئیس جمهوری ترامپ به سوگند خود با کوشش برای سوء استفاده از قدرت به منظور فشار بر دولت خارجی در جهت یاری تحریف انتخابات آمریکا، به خاطر منافع شخصی و سیاسی و در تضاد با منافع و امنیت ملی آمریکا خیانت نموده است.

این نامه، رفتار کنگره در تشخیص این مساله را تایید و اضافه می نماید: رفتار او دقیقا تهدید دموکراسی است که بنیانگذاران از آن می ترسیدند و به همین دلیل راه استیضاح را در قانون اساسی گنجاندند.

حقوقدانان آمریکایی با تاکید بر اینکه درباره ارتکاب جرم از سوی رئیس جمهوری هیچ موضعی ندارند، اضافه نمودند: لازم نیست رفتارها مجرمانه باشد تا استیضاح عملی گردد. در اینجا قانون اساسی استاندارد است.

در نامه این 500 نفر آمده است: استیضاح برای سوءاستفاده های شدید از اعتماد عمومی، یک راه چاره است. در قانون اساسی، خیانت و رشوه دو شاخص اساسی و مهم برای استیضاح رییس جمهوری است. عملکرد ترامپ نشان می دهد که او نه برای وفای به اجرای وظایف عمومی مصرح در قانون اساسی، بلکه برای منافع شخصی (رشوه) یا به نفع یک دشمن خارجی (خیانت) اقدام نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 1537

به "ترامپ رسما به ارتکاب دو جرم متهم شد، واکنش تند رئیس جمهور آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ رسما به ارتکاب دو جرم متهم شد، واکنش تند رئیس جمهور آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید