تصاویری از داخل سفارت آمریکا بعد از تجمع اعتراضی عراقی ها

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تصاویر منتشر شده از داخل سفارت آمریکا در بغداد بعد از سرانجام تحصن معترضان عراقی نشان می دهد اتاق های ورودی، پذیرش و ایست های بازرسی به طور کامل در آتش خشم عراقی ها سوخته است.

تصاویری از داخل سفارت آمریکا بعد از تجمع اعتراضی عراقی ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با سرانجام تحصن معترضان عراقی مقابل سفارتخانه آمریکا در بغداد از روز چهارشنبه، عکاسان و رسانه های مختلف تصاویری را از شرایط مکان هایی از این مجموعه که معترضان وارد آن شده بودند، منتشر کردند.

به نوشته وبگاه دیلی میل معترضان عراقی که پیروز شدند از محوطه امنیتی سفارتخانه 42 هکتاری آمریکا در بغداد عبور نمایند، ایست های بازرسی را آتش زده و در اعتراض به کشته شدن هموطنان خود در حمله هوایی آمریکایی ها به پایگاه الحشد الشعبی در قائم، اموال در دسترس این سفارتخانه را تخریب کردند.

تصاویر منتشر شده، ورودی سفارت آمریکا، ایست های بازرسی در محوطه امنیتی، اتاق پذیرش مراجعان و همچنین اتاق های انتظار را نشان می دهد که به صورت کامل در آتش سوخته و اموال موجود در آنها از بین رفته است.

سفارتخانه آمریکا در بغداد از صبح سه شنبه به صحنه اعتراضات ضد آمریکایی تبدیل شد. تظاهرات نمایندگان برای اعتراض به حمله هوایی اخیر آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی در شهرستان القائم در استان الانبار مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند. روز گذشته نیز نیز معترضان عراقی بار دیگر مقابل این مجموعه تحصن نموده و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

جنگنده های ارتش آمریکا، یکشنبه شب، چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد. منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دستکم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

محل سفارتخانه آمریکا و منطقه سبز روی نقشه (بغداد)

حفره ای در پنجره یک اتاق در ورودی سفارتخانه آمریکا

اتاقی در سفارت آمریکا در مجاورت منطقه سکونت دیپلمات های آمریکایی

اموال تخریب شده در اتاق پذیرش سفارتخانه آمریکا در بغداد

نمای بیرونی از ورودی سفارت آمریکا که دچار آتش سوزی شده است

نمای داخلی یکی از اتاق های ورودی سفارتخانه آمریکا

معترضان عراقی در حال شکستن شیشه ها و آتش زدن اتاق پذیرش در سفارت آمریکا

نظامیان آمریکایی در حال خارج کردن اسناد و مدارک از اتاق های نزدیک به محل تجمع معترضان عراقی

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2232

به "تصاویری از داخل سفارت آمریکا بعد از تجمع اعتراضی عراقی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری از داخل سفارت آمریکا بعد از تجمع اعتراضی عراقی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید