خبرنگاران بذرپاش: برای انتخابات باید روشنگری کنیم

به گزارش مجله وبلاگ فروش، قم - خبرنگاران - مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات کشور گفت: اگر حواسمان نباشد و روشن گری نکنیم، بعد از انتخابات 1400 تنها باید جلسه آسیب شناسی شکست در انتخابات برگزار کنیم.

خبرنگاران بذرپاش: برای انتخابات باید روشنگری کنیم

به گزارش خبرنگاران، بذرپاش دوشنبه شب در آیین جشن پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم اعلام کرد: در انتخابات سال 1400 باید بر اساس اصول اصلی انقلاب اسلامی برای مردم روشن گری ها و بصیرت افزایی کنیم.

وی بدون اشاره به شرایط ویژه ای که جنگ تمام عیار مالی آمریکا و تحریم ها و همچنین شیوع کرونا بر کشور تحمیل نموده است،انتقاداتی را متوجه دولت و لایحه بودجه 1400 کرد و ادامه داد: اگر حواس جریان مومن به راستا امام و رهبری نباشد، اینها جای جلاد و شهید را تغییر می دهند و مغرضان داخلی و دشمنان خارجی با آن ها همراهی می نمایند و توجه به این موضوع در انتخابات پیش رو بسیار مهم است.

بذرپاش گفت: اگر روشنگری نکنیم این استادان جنگ روانی، چنان کاری با ما می نمایند که بعد از انتخابات فقط بتوانیم جلسه آسیب شناسی شکست برگزار کنیم و توجه به موضوع در انتخابات پیش رو بسیار مهم است.

وی گفت باید شاخص های منفی شده اجتماعی و بی سابقه ترین تورم در تاریخ انقلاب را برای مردم روشنگری کرد.

وی اضافه نمود: در سال 1400 باید راهبرد ما آرامش بخشی باشد، در سال 98 و 99 در اقلام پرمصرف مورد احتیاج مردم 120 درصد و حتی بیشتر تورم داشتیم و می بینیم که مردم در تامین مایحتاج خود چه مسائلی دارند.

بذرپاش گفت: باید آرام پیش برویم تا قدرت خرید مردم بالا رود، دولت هم قرار شد تا هفته آینده و همین حدود بودجه را با این دید بدهد که امیدواریم این کار انجام گردد.

وی بیان این که سال آینده انتخابات داریم، مدعی شد که دولت خسته است، اگر این دولت هم نبود، همه دولت ها در چند ماه آخر رها شدگی طبیعی دارند و مدیران بی انگیزه هستند، از شهریور دولت جدید می آید که تا خود را بشناسد، آنقدر شرایط آماده نیست که بخواهیم جراحی عظیم مالی را به دولت تحمیل کنیم، به دلیل سطح تاب آوری مردم و تغییر دولت در 1400 فرصت جراحی اساسی نیست.

بذرپاش مدعی شد: این که آقا (رهبر معظم انقلاب) می گوید دولت جوان انقلابی یعنی می خواهد این سیستم را تغییر دهد، باید سیستم عوض گردد، بالای 95 درصد اساتید دانشگاه ها بعد از انقلاب فرهنگی جذب شدند و حالا در دانشگاه ها این شرایط را داریم، در آموزش و پرورش ما همه جذب شده بعد از انقلاب هستند اما اکنون شرایط دلخواه نیست.

وی در ادامه به موضوع انتخابات اشاره نمود و اضافه نمود: در انتخابات مشارکت حرف اول را می زند، آقا ذره ای نمی پذیرد که مآغازیت انقلاب با مشارکت زیر 50 درصد باشد، در انتخابات روشنگری نکنیم جای جلاد و شهید را تغییر می دهند.

وی ادامه داد: شرایط وقتی سخت تر می گردد که بیش از دو سوم جمعیت ما متولدین بعد از انقلاب هستند و این 70 درصد جمعیت در سیل این شبهات و نامردی ها قرار دارند، در حالی که این ها همه خواهران و برادران ما هستند و در جمهوری اسلامی و با استفاده از امکانات آن عظیم شدند.

بذرپاش گفت: شرایط وقتی سخت تر می گردد که بچه های ما در تهاجم شدید هستند و ما جوابی نداریم، هرجا انقلابی ها عقب نشستند و جوابی نداشتند دشمن جسورتر شده است، راهبرد در مقابل گنده گوهای عالم باید تهاجمی باشد.

وی اعلام کرد: خود فرح پهلوی در جایی گفته بود که ما می دانیم به حکومت نمی رسیم اما کوشش داریم تصویری که از پهلوی در ذهن مردم است اصلاح گردد.

وی ادامه داد: انقلاب اگر یک کار نموده باشد که کشور را از حاکمی مثل محمد رضا پهلوی به رهبری همچون به سید علی خامنه ای، رساند با هر شاخصی که مقایسه کنیم عظیمترین دستاورد است، در تمام زندگی رهبر انقلاب یک نقطه سیاه وجود ندارد.

رییس دیوان محاسبات گفت: یک کشور این چنین چرخشی داشته است، با همه مسائل زبان ما رسا است، مردم هم راست می گویند اگر به وجود مسائل اعتراض دارند، رمز پیروزی ولی (فقیه) در اداره جامعه همراهی مردم است، ولی می گوید اقتصاد مقاومتی، ولی می گوید به غرب اعتماد نکنید، ولی می گوید فراوری داخل، ولی می گوید اتکا به برجام خسارت محض است، ولی می گوید دولت جوان انقلابی، اما زمانی که توجه لازم به این فرمایشات نگردد نتیجه اش همین مسائل است، ائمه اطهار(ع) هم بدون همراهی مردم در اداره جامعه با مشکل روبرو شدند، کدام از فرمایشات رهبری را انجام دادیم تا بخواهیم مسائل حل گردد.

وی اعلام کرد: شاخص های رهبری با انتخاب های ما یکی نیست، برای حل مسائل باید نظرات رهبری به طور کامل پیاده گردد.

وی ادامه داد: ما داریم به سمت انتخابات می رویم، شرط اول در آن مشارکت مردم است، مشارکت محدود حتی اگر انتخاب مورد نظر ما باشد برد نیست، در انتخابات آمریکا 64 درصد شرکت کردند اگر جمهوری اسلامی کمتر از این باشد شکست ماست، برای رهبری میزان بالای مشارکت مردم مهم است، نباید فکر کنیم اگر ما با مشارکت کم ببریم برد است این برد نیست.

بذرپاش گفت: انقلاب با مشارکت است که می ماند مشارکت بالا دست رهبر را باز می نماید حتی اگر گزینه مورد نظر ما رای نیاورد، مشارکت در صحنه انتخابات پیش رو بسیار مهم است، دولت با مشارکت حداقلی اوضاع به مراتب بدی خواهد داشت و نمی تواند کاری انجام دهد.

وی اعلام کرد: بعضی در جریان انقلاب آغاز کردند به سیاه نمایی، این در راهبرد، رهبری و عظیمان انقلاب اسلامی و دینی جایگاهی ندارد، بعضی از حزب اللهی ها حرف هایی می زنند که انگار فساد سازمان یافته همه جای انقلاب را گرفته نه این درست نیست، این صدمه به کلیت نظام است، مردم اگر احساس نمایند که فساد همه جا را گرفته چه تضمینی برای اعتماد در دوره های بعدی حکومت است، بعضی از جریانات انقلابی ناخواسته این کار را می نمایند که اشتباه راهبردی است.

وی ادامه داد: به بخشی مهمی از جامعه این گونه تزریق می کنیم که فساد همه جا را گرفته این موجب مشارکت پایین در انتخابات می گردد و با مشارک پایین دولت قوی سر کار نمی آید.

بذرپاش همچنین در این آیین تاکید نمود: ما موظف هستیم ایام الله دهه مبارک فجر را عظیم بشماریم، بدون تردید بهمن 57 ایام الله است، آرمان های آن روز تا به امروز را سردست گرفتیم و ذره ای از آن کوتاه نیامده ایم و ملت ایران پشتیبان آن بوده است.

وی اعلام کرد: این روزها انقلاب در تهاجم بی سابقه ای است و دشمنان با انواع جنگ، تحریم، شایعه و تخریب کوشش دارند با آن مقابله نمایند و عصبانیت خود را نشان می دهند.

بذرپاش ادامه داد: اما انقلاب اسلامی با قدرت در مقابل دشمنان ایستاده است و هیچ گاه عقب نخواهد نشست، اگر انقلاب یک کار هم نموده بود که کشور را از حاکمی همچون محمد رضا پهلوی فاسد به رهبران انقلاب رساند که همه وجودشان یاد خدا، مراقبه و کوشش برای خدمت به مردم است، اقدامی بی نظیر به شمار می آید، هرچند که خدمات انقلاب به مردم ایران در عرصه های مختلف بسیار گسترده است.

از 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران به میهن در سال 1357 تا 22 بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در همان سال، دهه فجر نامیده می گردد./

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 10109

به "خبرنگاران بذرپاش: برای انتخابات باید روشنگری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بذرپاش: برای انتخابات باید روشنگری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید