زیرساخت های آموزشی مناسب ویژه زندانیان زن در استان تهران تأمین شده است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مدیر کل زندان های استان تهران گفت: با توجه به گستردگی این استان و جمعیت آن که تنوع قومی، فرهنگی، اجتماعی، تحصیلاتی و شغلی زیادی دارند، لازم است فراخوان مربیان بازنشسته داوطلب همکاری صادر شود تا از تجارب آنان در امر حرفه آموزی و اشتغال به ویژه در ندامتگاه زنان استفاده شود.

زیرساخت های آموزشی مناسب ویژه زندانیان زن در استان تهران تأمین شده است

به گزارش گروه اجتماعی مجله وبلاگ فروش، مدیر کل زندان های استان تهران در جلسه ای که با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردیده بود، گفت: با توجه به گستردگی این استان و جمعیت آن که تنوع قومی، فرهنگی، اجتماعی، تحصیلاتی و شغلی زیادی دارند، لازم است فراخوان مربیان بازنشسته داوطلب همکاری صادر شود تا از تجارب آنان در امر حرفه آموزی و اشتغال به ویژه در ندامتگاه زنان استفاده شود.

به منظور رفع مسائل و ارائه راه حل های قانونی، جلسه مشترک سه جانبه بین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و زندان های استان تهران برگزار گردید که مسئولان عالی این حوزه ها؛ به بحث و مصاحبه پرداختند.

در ابتدای این جلسه، مدیرکل زندان های استان تهران، ضمن ارائه گزارشی از فرایند آموزش ویژه زندانیان گفت: در اجرای برنامه های متعالی اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها که بر موضوع توانمندسازی زندانیان در زمان تحمل حبس و بازگشت سالم آنان به جامعه تأکید دارد، در حال حاضر 20 رشته آموزشی صنایع دستی و چهار رشته آموزشی فنی و حرفه ای در سطح زندان ها برگزار می شود.

سیدحشمت اله حیات الغیب گفت: بحمدالله بخش خصوصی در دو حوزه زندانیان مرد و زن، اقدامات مناسبی انجام داده و کارگاه های اشتغال جدید، در داخل زندان ها توسعه یافته، زندانیان مانند سابق در قبال کارشان دستمزد دریافت می نمایند.

وی شرح داد: 46 باب کارگاه در زندان های استان تهران احداث شده و تعدادی از زندانیان نیز با عنوان اشتغال نشسته در داخل اندرزگاه ها مشغول به کار و تولید آثار هنری هستند.

حیات الغیب ادامه داد: بیش از یک هزار نفر از مددجویان نیز طی سال جاری در پورتال اداره کل فنی و حرفه ای ثبت نام نموده اند، به دلیل حفظ سلامتی مددجویان و رعایت پروتکل های بهداشتی، تعداد کمتری می توانند در سر کلاس ها حاضر شوند که امید است با سرانجام دوران کرونا، بتوان افراد بیشتری ثبت نام نمود.

همچنین در این جلسه، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران، ضمن تقدیر از فعالیت های اجرا شده در بحث آموزش زندانیان استان به ویژه زنان گفت: زیرساخت های آموزشی مناسب از سوی اداره کل زندان های استان تهران تأمین شده و فضا های خوبی در اختیار قرار گرفته است.

شارقی همچنین گفت: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، آمادگی دارد در خصوص تأمین مربی و همچنین جذب کارآفرینان و نیکوکاران، همکاری نموده، بحث آموزش شغلی زنان زندانی را گسترش دهد، زیرا این قشر از افراد، پس از آزادی در جامعه بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران نیز در ادامه ضمن سخنانی گفت: با توجه به احتمال آزادی زندانی، به منظور حمایت و کمک به اخذ سریعتر مدرک فنی و حرفه ای، از این پس، آزمون عملی در همان آخرین روز دوره آموزشی برگزار می شود و در آینده نزدیک نیز فرایند آزمون کتبی نیز به صورت آنلاین انجام خواهد شد تا زندانی پس از آزادی نیز بتواند از طریق فضای مجازی در آزمون کتبی شرکت نموده، گواهینامه سرانجام دوره را دریافت نماید.

نیرومند افزود: با توجه به وجود زمینه های لازم در کارگاه های اشتغال ندامتگاه های تابعه استان تهران و وجود زندانیان دارای مهارت در این کارگاه ها، با استفاده از ظرفیت قانونی، دوره های آموزشی مورد نیاز ندامتگاه ها از طریق پورتال مربوطه تعریف و نسبت به برگزاری آزمون ویژه زندانیان اقدام خواهد شد.

شایان ذکر است در این جلسه، اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران نیز حضور داشت و در زمینه مسائل و ارائه راه حل های لازم بحث و مصاحبه به عمل آمد و مصوبات جلسه به امضای طرفین برای اجرا در مهلت مقرر رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 8719

به "زیرساخت های آموزشی مناسب ویژه زندانیان زن در استان تهران تأمین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های آموزشی مناسب ویژه زندانیان زن در استان تهران تأمین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید