سناتور روس: در دوران بایدن کوشش آمریکا برای نفوذ در جمهوری های سابق شوروی افزایش می یابد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، یک مقام پارلمانی روس معتقد است که برخلاف ترامپ، جو بایدن سیاست دموکرات ها برای افزایش نفوذ آمریکا در جمهوری های سابق شوروی و کوشش برای دور کردن آنها از روسیه را ادامه خواهد داد.

سناتور روس: در دوران بایدن کوشش آمریکا برای نفوذ در جمهوری های سابق شوروی افزایش می یابد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که در دوره ریاست جمهوری جو بایدن، ایالات متحده مبارزه خود برای نفوذ در جمهوری های باقی مانده از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را شدت خواهد بخشید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این سناتور روس در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: رقابت برای افزایش نفوذ در فضای پس از شوروی تشدید خواهد شد. اگر برای دونالد ترامپ این موضوع اهمیت زیادی نداشت، ولی دولت جو بایدن، مانند تمامی دولت های دموکرات قبلی، تمرکز خود را روی فعال تر کردن کوشش ها برای دور کردن جمهوری های سابق شوروی از روسیه خواهد گذاشت.

به گفته پوشکوف، به احتمال زیاد کشورهای بلاروس، ازبکستان، ارمنستان و قزاقستان در مرکز توجه واشنگتن قرار خواهند گرفت و دولت جدید آمریکا در عرصه سیاست خارجی، همگرایی فعال اوکراین با ساختارهای نظامی غربی را شروع نموده و سعی خواهد نمود تا این کشور را به عضویت غیررسمی ناتو درآورد.

این مقام پارلمانی روس یادآور شد که کوشش دولت بایدن برای تشدید رقابت با روسیه در عرصه جمهوری های سابق شوروی، می تواند به یکی از عوامل جدید در تیرگی روابط مسکو و واشنگتن تبدیل گردد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی عظیم انتها سال (2020) اعلام نموده بود که جامعه کشورهای مشترک المنافع همچنان اولویت اصلی سیاست خارجی روسیه خواهد بود. وی همچنین کوشش غرب برای دخالت در امور داخلی کشورهای این منطقه در سال گذشته (میلادی) را موضوعی بسیار نگران کننده ارزیابی نموده و تقویت همکاری های منطقه ای در راستای تأمین امنیت و مقابله با چالش های مشترک، از جمله خطر تروریسم را بسیار با اهمیت دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 9969

به "سناتور روس: در دوران بایدن کوشش آمریکا برای نفوذ در جمهوری های سابق شوروی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: در دوران بایدن کوشش آمریکا برای نفوذ در جمهوری های سابق شوروی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید