سودان، مجازات اعدام در انتظار سران نظام عمر البشیر

به گزارش مجله وبلاگ فروش، دادستان کل سودان از ارتکاب جرایم بعضی سران نظام سابق این کشور خبرداد که مجازات آن، اعدام است.

سودان، مجازات اعدام در انتظار سران نظام عمر البشیر

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الانتباهه چاپ خارطوم، دادستان کل سودان در یک نشست مطبوعاتی گفت: تعدادی از سران نظام عمرالبشیر مرتکب جرایمی شده اند که مجازات آن اعدام است، لذا این افراد را نمی توان به قید وثیقه آزاد کرد.

تاج السرعلی الحبر توضیح داد: از تمام سران نظام سابق سودان به اتهام ارتکاب جنایت شکایت شده است، اما دادگاه قانون اساسی بدون اطلاع دادستانی کل تعدادی از آنان را آزاد نموده است.

وی گفت: احمد هارون که یکی از سران نظام سابق سودان است، به ارتکاب سه جنایت بزرگ و خطرناک متهم است.دادگاه کیفری بین المللی لاهه حکم بازداشت احمد هارون را به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در دارفور صادر کرد. او وزیر کشور در زمان جنگ دارفور بود.

دادستان کل سودان با اشاره به اعترافات عمرالبشیر در دادگاه مبنی بر پرداخت پول به بعضی اشخاص و دستگاه ها گفت: دادستانی احضاریه هایی برای این افراد از جمله عبدالحی یوسف رهبر جریان سلفی (وهابی) سودان، شبکه تلویزیونی طیب و دانشگاه آفریقا در خارطوم ارسال نموده است.

علی الحبر با بیان اینکه دادستانی تحقیقات خود را درباره جنایات اتفاق افتاده در دارفور آغاز نموده است ، گفت: بعضی از سران نظام سابق خارطوم به ارتکاب جنایت جنگی در دارفور متهم هستند که دو نفر از مقامات امنیتی نظام عمرالبشیر از جمله این افراد هستند.

این روزنامه سودانی در خبر دیگری به نقل از صادق المهدی رهبر حزب الامه نوشت: چنانچه نیروهای واکنش سریع بخواهند به این حزب بپیوندند، حزب الامه از این موضوع استقبال می نماید. ما از نیروهای واکنش سریع می خواهیم در راستا موفقیت اهدافشان گام بردارند.

در همین حال، رئیس شورای حاکمیتی سودان گفت: ارتش به نیروهای واکنش سریع نیازمند است و این دو نیرو ماموریت شان انجام تغییرات در کشور و برگزاری انتخابات مردمی در سرانجام دوره انتقالی است.

مردم سودان معتقدند نیروهای واکنش سریع به اعتصاب کنندگان در برابر ساختمان فرماندهی نیروهای مسلح در خارطوم در مرداد ماه گذشته حمله کردند که در اثر آن 128 نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

نیروهای واکنش سریع در حمایت از نظام عمرالبشیر وارد جنگ دارفور شدند و قیام های مسلحانه در آنجا را سرکوب کردند. در این جنگ حدود 200 هزار نفر جان خود را از دست دادند و صدها هزار نفر نیز آواره شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2034

به "سودان، مجازات اعدام در انتظار سران نظام عمر البشیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان، مجازات اعدام در انتظار سران نظام عمر البشیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید