شبکه سعودی مدعی استعفای نخست وزیر لبنان در 24 ساعت آینده شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، بر خلاف آرامش نسبی در لبنان، یک شبکه سعودی مدعی شد، نخست وزیر بزودی کناره گیری می نماید؛ امری که اذهان را به یاد خبر استعفای اجباری 2017 الحریری در عربستان می اندازد.

شبکه سعودی مدعی استعفای نخست وزیر لبنان در 24 ساعت آینده شد

به گزارش گروه بین الملل مجله وبلاگ فروش، شبکه سعودی الحدث در خبری به نقل از منابع ناشناس در لبنان مدعی شد که سعد الحریری نخست وزیر لبنان طی 24 ساعت آینده استعفای دولت خود را اعلام خواهد نمود.

الحدث همچنین مدعی شد که پس از استعفای الحریری، رایزنی هایی برای تشکیل دولت انتقالی متشکل از 14 وزیر تخصصی و غیر سیاسی وجود دارد. بنا بر این ادعا، تصمیم استعفا در جریان دیدار سعد الحریری با میشل عون رئیس جمهور لبنان گرفته شده است.

این شبکه سعودی همچنین گفت که سعد الحریری در این راستا با شرکای منطقه ای و بین المللی (دولت سعودی و کشورهای غربی) مشورت نموده است.

این ادعای الحدث در حالی است که سید حسن نصرالله در سخنرانی روز 27 مهر، مخالفت خود را با استعفای دولت و مقامات لبنانی اعلام نمود و گفت که استعفا به معنای شانی خالی کردن از شرایط به وجود آمده است.

اذعان العربیه به مشورت الحریری با شرکای منطقه ای خود بیش از هر چیزی نشان از کوشش دولت سعودی برای استعفای دولت لبنان و به بن بست کشاندن شرایط سیاسی این کشور دارد.

پیش از این نیز در جریان بازداشت سعد الحریری در عربستان سعودی در تاریخ 13 آبان سال 96، رسانه های سعودی از استعفای او خبر دادند و همزمان تصاویری از سعد الحریری از تلویزیون عربستان سعودی منتشر شد که او در حال قرائت متن استعفای (اجباری) خود بود. آن موقع نخست وزیر لبنان حدود دو هفته در ریاض تحت بازداشت به سر برد و تنها پس از فشار حزب الله، رئیس جمهور لبنان و پادرمیانی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه توانست عربستان را ترک نموده و با ورود به پاریس استعفای خود را پس بگیرد.

اعتراضات لبنان از 25 مهر در اعتراض به وضعیت مالی و افزایش یا وضع مالیات در بعضی بخش ها از جمله ارتباطات تلفنی شروع شد و علیرغم وعده سعد الحریری برای اجرایی کردن سند اصلاحی، هنوز ادامه پیدا نموده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 89

به "شبکه سعودی مدعی استعفای نخست وزیر لبنان در 24 ساعت آینده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه سعودی مدعی استعفای نخست وزیر لبنان در 24 ساعت آینده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید