طالبان: حضور علما در نشست های سفارشی زمینه ساز تأمین منافع آمریکا است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، گروه طالبان با انتشار بیانیه ای در واکنش به برگزاری نشست علما در اندونزی بیان کرد که حضور علما در نشست های سفارشی زمینه ساز تأمین منافع آمریکا نشود، زیرا تاکنون کوشش های نظامی واشنگتن نتیجه نداده است.

طالبان: حضور علما در نشست های سفارشی زمینه ساز تأمین منافع آمریکا است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در بیانیه ای که در الاماره سایت رسمی طالبان منتشر شده است از علمای دنیا اسلام خواسته شده تا از شرکت در نشست اندونزی خودداری نمایند.

این گروه مبارزه با آمریکا و دولت افغانستان را جهاد دانسته که در هماهنگی با علمای دین انجام می گردد و برگزاری نشست های صلح و نشست اخیر اندونزی کوششی برای تضعیف مشروعیت مبارزه با آمریکا است.

طالبان توضیح داد کوشش های نظامی آمریکا و دولت افغانستان در رویارویی با این گروه شکست خورده به همین دلیل کوشش دارند تا به وسیله نشست صلح و سایر حربه های تبلیغاتی این گروه را تضعیف نمایند.

این گروه تأکید نموده است مبارزه آنها علیه آمریکا با صدور فتوای بیش از 1500 عالم دین مشروع دانسته شده است.

در این بیانیه به علما توصیه شده تا از شرکت در نشست اندونزی خودداری نمایند، زیرا رسانه های غربی اظهارات آنها را تحریف خواهند کرد و تنها بخش هایی از آن را برای جنگ تبلیغاتی علیه طالبان و توجیه حضورشان در افغانستان استفاده می نمایند.

طالبان این نشست را دسیسه غیرمسلمانان دانست و تأکید کرد علما در یک نشست سفارشی به نفع آنها حضور نیابند.

محمد قاسم حلیمی معاون وزارت دادگستری افغانستان گفته بود که رئیس جمهوری اندونزی نشست سه جانبه را برای آنالیز مشروعیت جنگ در افغانستان بین علمای این کشور، اندونزی و پاکستان در جاکارتا برگزار کند.

ریتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزی نیز تأکید نموده بود که این نشست تا پانزدهم ماه مارس در هماهنگی با دولت افغانستان برگزار خواهد شد.

نشست اندونزی قرار است با حضور سه گروه 15نفره از علمای افغانستان، اندونزی و پاکستان برگزار گردد و نمایندگان طالبان نیز به این نشست دعوت نشدند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 274

به "طالبان: حضور علما در نشست های سفارشی زمینه ساز تأمین منافع آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: حضور علما در نشست های سفارشی زمینه ساز تأمین منافع آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید