ظرفیت تولید 210هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور

به گزارش مجله وبلاگ فروش، معاون وزیر نیرو مطرح نمود: در حال حاضر ظرفیت تولید 210 هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در قالب انرژی های پاک در کشور وجود دارد.

ظرفیت تولید 210هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور

به گزارش خبرنگاران، همایون حائری امروز در حاشیه آیین افتتاح طرح های صنعت برق در نیزار قم مطرح نمود: در هفته سوم پویش الف-ب-ایران به قم آمده ایم تا 4 پروژه صنعت برق را افتتاح کنیم، ضمن اینکه یک پروژه نیز کلنگ زنی شد که اعتبار طرح ها در مجموع 226 میلیارد تومان است.

معاون وزیر نیرو اضافه کرد: در این پویش قرار است تا پایان سال 227 طرح زیرساختی در حوزه صنعت نیرو با اعتبار 33هزار میلیارد تومان در کشور عملیاتی شود که با این پویش، 2000 مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه می شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید 210هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در قالب انرژی های پاک در کشور وجود دارد.

حائری بیان کرد: همچنین 841 مگاوات برق بادی و خورشیدی درکشور تولید می شود که تا پایان سال این رقم به یک هزار مگاوات افزایش پیدا می کند.

وی اعلام کرد: این پروژه های زیرساختی در تامین برق صنایع و رونق اقتصادی کشور سهم مهمی دارد و افزایش طرفیت نیزار در تامین برق مصارف خانگی نیز اثرگذار است.

معاون وزیر نیرو گفت: نیروگاه خورشیدی در قم با ظرفیت تولید 500 مگاوات برق خورشیدی در 1000 هکتار زمین جانمایی شده است که ظرفیتی مهم در ایجاد شهرک انرژی های نو به شمار می رود.

وی اضافه کرد: تعرفه های جدید انرژیهای نو هفته های گذشته توسط وزارت نیرو ابلاغ شده است که افزایش 30 درصدی تعرفه فرصت خوبی برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران است.

حائری بیان کرد: ضریب بار در تولید نیروگاه های خورشیدی در ایران نسبت به میانگین جهانی بالاست و در برخی ساعات در تابستان گذشته ظرفیت تولید برق نیروگاه های خورشیدی کشور به 500 مگاوات رسید که آمار خوبی را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 23

به "ظرفیت تولید 210هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت تولید 210هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید