عربستان قیمت نفت خود را بالا برد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، عربستان قیمت تمام انواع نفت خود برای ماه جولای در بازارهای آسیا، آمریکا و شمال غرب اروپا را افزایش داد.

عربستان قیمت نفت خود را بالا برد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، عربستان، بزرگترین صادر نماینده نفت دنیا، قیمت تمام انواع نفت خود برای ماه جولای در بازارهای آسیا، آمریکا و شمال غرب اروپا را افزایش داد. ظاهرا عربستان میخواهد با این اقدام از فضای افزایش تقاضای به وجود آمده بعد از تمدید توافق کاهش فراوری نهایت استفاده را ببرد.

شرکت سعودی آرامکو، قیمت رسمی نفت عرب لایت خود در بازار آسیا را به میزان 60 درصد افزایش داده و به 25 سنت کمتر از شاخص منطقه ای رسانده است. بر اساس برآوردهای بلومبرگ، پیشتر انتظار می رفت که این شرکت قیمت نفت عرب لایت خود را به میزان 30 سنت در بازار آسیا افزایش دهد.

به گفته یک منبع مطلع، شرکت آرامکو به دلیل افزایش تقاضا و افزایش سود پالایشگاه های آسیایی قیمت نفت خود را افزایش داده است.

سازمان کشورهای صادر نماینده نفت (اوپک) و فراوری نمایندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه در 25 ماه می توافق کردند که طرح کاهش فراوری را برای 9 ماه دیگر تمدید نمایند تا بتوانند رقم ذخایر دنیای نفت را کاهش دهند. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفته، کاهش فراوری ها جواب داده و پیش بینی نموده که میزان ذخایر نفت دنیا در اوایل سال 2018 به رقم متوسط 5 سال گذشته برسد. اما شرکت های حفاری نفتی در آمریکا همچنان به افزایش تعداد سکوهای خود ادامه می دهند و این مسئله موجب تضعیف کوشش های اوپک و سایر فراوری نمایندگان برای مهار مازاد عرضه در بازار شده است.

رابین میلز، رئیس موسسه مشورتی قمر انرژی در دوبی گفت: این (فزایش قیمت) نشان می دهد که سعودی ها احساس می نمایند شرایط بازار در حال بهبود است... تقاضا به طور کلی در سه ماهه نخست سال ضعیف است و در فصل تابستان افزایش می یابد.

شرکت سعودی آرامکو در طی سه ماه گذشته و به منظور حفظ سهم خود از بازار آسیا، به طور متوالی قیمت نفت عرب لایت خود در این بازار را کاهش داده بود. عربستان با کاهش قابل توجه فراوری نفت خود در قالب توافق کاهش فراوری، بخشی از سهم خود از بازار آسیا را ه ایران و عراق واگذار نموده است.

165

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

منبع: تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2779

به "عربستان قیمت نفت خود را بالا برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان قیمت نفت خود را بالا برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید