قسط وام 240 میلیون تومانی خرید مسکن چقدر است؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، خبرنگاران: سقف وام خرید مسکن که اخیرا افزایش یافته، برای افراد 140 میلیون و برای زوجین 240 میلیون تومان است و باتوجه به سود 17.5 درصدی و بازپرداخت 12 ساله این وام، حداکثر اقساط برای هر فرد حدود دو میلیون و 331 هزار تومان و برای زوجین حدود سه میلیون و 997 هزار تومان خواهد بود؛ لذا افراد باید 335 میلیون تومان و زوجین باید 575 میلیون تومان بازپرداخت داشته باشند.

قسط وام 240 میلیون تومانی خرید مسکن چقدر است؟

جهت دریافت خدمات اجرای معنی روف گاردن در ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، با افزایش قابل توجه قیمت مسکن از سال گذشته، تقاضای بسیاری برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن وجود داشت، چراکه این تسهیلات عملا سهم کوچکی از قیمت منازل مسکونی را پوشش می داد.

با این وجود مسئولان تصمیم گیر معتقد بودند که افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، سبب ایجاد تورم و افزایش دوباره قیمت مسکن می گردد و بارها تاکید کردند که برنامه ای برای افزایش سقف تسهیلات مسکن وجود ندارد. از سوی دیگر، طرح هایی برای کاهش هزینه تمام شده ساخت مسکن و به تبع آن کاهش قیمت مسکن اعلام شد که تا به امروز هیچ کدام از آن ها به مرحله اجرا نرسیده است.

ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن در این باره به ایسنا گفته بود که طرح ایجاد زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن توسط این بانک در حال طراحی است که اجرای آن سبب کاهش 30 درصدی هزینه ساخت مسکن می گردد و می تواند این کاهش هزینه را به قیمت مسکن نیز انتقال دهد.

با این حال، در شرایطی که هنوز خبری از این طرح نیست، شورای پول و اعتبار در هفته گذشته تصویب کرد که سقف تسهیلات خرید و جعاله مسکن افزایش یابد.

بر اساس آن چه شورای پول و اعتبار تصویب نموده سقف تسهیلات مسکن از 60 میلیون تومان برای تهرانی ها به 100 میلیون تومان افزایش یافته و سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر به 80 میلیون تومان و برای سایر مناطق شهری به 60 میلیون تومان رسیده است.

سپرده گذاران بانکی شامل افزایش مبلغ وام نمی شوند

این در حالی است که بر اساس تصمیم این شورا، سقف تسهیلات جعاله از محل منابع داخلی بانک ها توسط بانک مسکن و بانک های تجاری (شامل تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم و بدون سپرده) نیز تا مبلغ 40 میلیون تومان افزایش یافت؛ تسهیلاتی که تا پیش از این سقف آن 20 میلیون تومان بود.

به نظر می رسد که شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات را فقط برای افرادی که به وسیله اوراق گواهی حق تقدم اقدام به دریافت وام می نماید افزایش داده است و به این ترتیب سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم شامل این افزایش سقف ها نخواهند شد.

البته هنوز دستورالعمل اجرایی این تسهیلات به بانک مسکن ابلاغ نشده و گفته می گردد که این دستورالعمل روز سه شنبه به شعب بانک ها ابلاغ خواهد شد. همچنین طبق آنچه اعلام شده سود این تسهیلات همان 17.5 درصد و 12 ساله است.

مبلغ اقساط وام جدید مسکن

بر اساس تصویب شورای پول و اعتبار افرادی که در تهران به وسیله اوراق گواهی حق تقدم، وام مسکن می گیرند می توانند به صورت فردی تا 140 میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل 100 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و 40 میلیون تومان جعاله می گردد.

زوجین نیز بر همین اساس می توانند تا سقف 240 میلیون تومان شامل 100 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و 40 میلیون تومان وام جعاله دریافت نمایند.

اگر نرخ سود این تسهیلات مانند گذشته 17.5 درصد و 12 ساله باشد، حداکثر مبلغ اقساط برای هر فرد حدود دو میلیون و 331 هزار تومان و برای زوجین حدود سه میلیون و 997 هزار تومان خواهد بود.

به این ترتیب مبلغ تسهیلات دریافتی برای افراد 140 میلیون تومان خواهد بود که با افزوده شدن بیش از 195 میلیون تومان در 12 سال مجموع بازپرداخت آن به بیش از 335 میلیون تومان می رسد.

همچنین برای زوجین نیز با دریافت 240 میلیون تسهیلات، مبلغ کل بازپرداخت در طول 12 سال بیش از 575 میلیون تومان خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2125

به "قسط وام 240 میلیون تومانی خرید مسکن چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسط وام 240 میلیون تومانی خرید مسکن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید