نوشیدنی های رژیمی سکته مغزی به بار می آورد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، دانشمندان مصرف شیرین کننده های مصنوعی را با مسائل مربوط به قلب و گردش خون مرتبط نموده اند و دریافتند که آنها خطر زوال عقل یا سکته مغزی را افزایش می دهند.

نوشیدنی های رژیمی سکته مغزی به بار می آورد

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله وبلاگ فروش به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید حاکی از آن است مصرف نوشیدنی های رژیمی افراد را چاق می نماید و آنها را در شرایط خطرناکی قرار می دهد.

محققان این آنالیز تأکید می نمایند، افرادی که نوشیدنی های رژیمی را جایگزین نوشابه می نمایند از همان شرایط نابسامان رنج می برند؛ افزایش وزن، بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 از نتایج مصرف نوشیدنی های رژیمی است.

نتایج یک مطالعه از بیش از 5 هزار نفر در آمریکا نشان داد، آنهایی که خوراکی رژیمی را انتخاب می نمایند تصور می نمایند که چنین خوراکی هایی قند ندارند و این درحالی است که آنها نیز از قند برخودارند.

متخصصان باور دارند مواد شیمیایی موجود در شیرین نماینده های مصنوعی ممکن است باکتری های موجود در روده را تغییر داده و باعث افزایش افراد یا افزایش دیابت در افراد گردد.

دانشمندان دیگر مصرف شیرین نماینده های مصنوعی را با مسائل مربوط به قلب و گردش خون مرتبط نموده اند و دریافتند که آنها خطر زوال عقل یا سکته مغزی را افزایش می دهند.

دانشمندان توصیه می نمایند، مصرف آب به عنوان مهم ترین و سالم ترین نوشیدنی می تواند علاوه بر جلوگیری از بروز سکته، دیابت و بیماری فراموشی، بدن را در حالت تعادل نگه دارد و برای هر کسی بهترین انتخاب باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2015

به "نوشیدنی های رژیمی سکته مغزی به بار می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدنی های رژیمی سکته مغزی به بار می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید