پامپئو به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا احضار شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه ای برای وزیر امور خارجه کشورش از وی خواست که اسنادی را که قبلاً علیه معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش به سنای آمریکا تحویل داده، در اختیار کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان نیز قرار دهد.

پامپئو به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا احضار شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، الیوت اِنگل رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه با صدور احضاریه ای برای مایک پامپئو وزیر امور خارجه این کشور از وی خواست که هزاران برگ سندی که وزارت امور خارجه آمریکا به عنوان بخشی از فرایند تحقیقات درباره فعالیت های مالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش هانتر بایدن در اوکراین به نمایندگان حزب جمهوری خواه در سنا تحویل داده است را در اختیار کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز قرار دهد.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا پس از صدور احضاریه برای مایک پامپئو، در بیانیه ای خاطرنشان کرد که وزیر امور خارجه آمریکا از منابع این وزارتخانه برای ضربه زدن به نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سوء استفاده می کند.

الیوت انگل در بیانیه خودتصریح کرد: وزیر پامپئو، وزارت امور خارجه را به یکی از بازوهای ستاد انخاباتی ترامپ تبدیل کرده و حتی تلاش نمی کند که این مسئله را پنهان کند.

وی افزود: پس از دو سال تلاش برای به بن بست کشاندن تقریباً هرگونه نظارتی از سوی کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، آقای پامپئو اکنون بیش از پیش مسرور است که به جمهوری خواهان سنا کمک می کند تا توطئه های خود علیه بایدن ها را پیش ببرند.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرد: من می خواهم پفراینده کاملی از آنچه وزارت امور خارجه به سنا ارسال کرده را ببینم و می خواهم که مردم آمریکا نیز آن را ببینند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اعضای کابینه وی بارها جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش هانتر بایدن که عضو هیئت مدیره شرکت اوکراینی بوریسما است را به فساد مالی و اداری در اوکراین متهم کرده اند.

حدود یک سال قبل افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در مورد تخلفات مالی احتمالی پسر جو بایدن صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است.

در پی افشای این ماجرا، مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست نانسی پلوسی دموکرات فرایند استیضاح دونالد ترامپ را کلید زد و در ادامه، کمیته های اطلاعاتی و قضائی مجلس نمایندگان تحقیقات خود را در مورد سوءاستفاده ترامپ از قدرت در جریان ماجرای اوکراین گیت آغاز کردند.

دونالد ترامپ اواسط ماه دسامبر (اواخر آذرماه) به دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در فرایند تحقیقات کنگره، در مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح شد که در اتهام اول، 230 نفر با استیضاح ترامپ در این مورد موافقت و 197 نفر مخالفت کردند و در مورد اتهام دوم یعنی اتهام کارشکنی در کار کنگره، 229 نفر رای مثبت و 198 نفر رای مخالف دادند تا پفراینده استیضاح در اختیار سنا قرار گیرد.

اما در نهایت سنای آمریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان است، اوایل فوریه (اواسط بهمن ماه) ترامپ را از اتهامات وارده تبرئه کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 6201

به "پامپئو به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید