کلاهبرداری با طلسم حذف رقیب عشقی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، دو کلاهبردار که در فضای مجازی تحت عنوان رمال فعالیت می کردند، دستگیر شدند. یکی از این افراد از دختری جوان مبلغ 32 میلیون ریال گرفته بود تا رقیب عشقی او را از میان بردارد.

کلاهبرداری با طلسم حذف رقیب عشقی

به گزارش شرق، دختری جوان چندی قبل به پلیس فتای استان هرمزگان مراجعه کرد و در شکایتی گفت: شخصی در نقش خواستگار سابقم به وسیله شبکه اجتماعی واتس اپ و اینستاگرام اقدام به اجرای نقشه های ساختگی و فریب من نموده است. این فرد بعد از مدت ها به وسیله واتس اپ با من ارتباط برقرار کرد و گفت به تازگی برای سرکشی خانواده اش از استان محل کار به استان هرمزگان آمده است و همچنان عاشقم است. من بعد از دیدن این پیغام ها سعی کردم ارتباط تصویری با آن فرد برقرار کنم، اما خواستگار قلابی ادعا کرد درحال حاضر شرایط روحی و عاطفی برای برقراری ارتباط صوتی یا تصویری ندارد.

دختر جوان ادامه داد: پس از مدتی متهم ادعا کرد پدرش اصرار دارد با دختری که یک طرفه عاشق وی شده ازدواج کند و البته خودش به این وصلت راضی نیست. او از من خواست با اینستاگرام آن دختر ارتباط برقرار و وی را از ازدواج پشیمان کنم. پسر ناشناس همچنین من را با یک دعانویس در اینستاگرام آشنا کرد تا دعا و طلسمات رقیب عشقی را باطل کنم و شرایط ازدواج ما هموار گردد، اما آن رمال از من کلاهبرداری کرد.

مأموران پلیس فتا با تحقیقات و آنالیز های اطلاعاتی فهمیدند دختردایی خواستگار سابق که دو سال هم خانه و همکار شاکی در شهر بندرعباس بوده، از جزئیات ارتباط شاکی با مرد جوان اطلاع داشته است؛ بنابراین با تعیینات هویتی مجعول و ایمیل، اقدام به فعال سازی حساب کاربری واتس اپ و صفحات اینستاگرام نموده و با ایفای سه نقش خواستگار و همچنین رمال اقدام به تحریک احساسات شاکی نموده و با فریب او پیروز به دریافت مبلغ 32 میلیون ریال در چهار مرحله به بهانه باطل کردن طلسم ها و دعانویسی شده است.

سرگرد احسان بهمنی، سرپرست پلیس فتای استان هرمزگان با تأیید این خبر گفت: پایان پس از اتمام تحقیقات و جمع آوری ادله دیجیتال، پرونده برای اقدامات نهایی به دادسرای استان محل سکونت متهم ارسال شد. در همین حال رئیس پلیس فتای استان آذربایجان شرقی از شناسایی یک کلاهبردار با عنوان راقتصادی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اطلاع داد.

سرهنگ محسن محمودی گفت: در رصد های پلیسی پیرامون فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی معلوم شد فردی با راه اندازی صفحه ای در فضای شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فالگیری و راقتصادی می نماید که بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس فتا نهاده شد.

این مقام انتظامی بیان نمود: با آنالیز ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی تعیین شد متهم با ایجاد صفحه اینستاگرامی اقدام به تبلیغ راقتصادی و فالگیری و ضمن حل مسائل زندگی با استفاده از دعانویسی در شبکه های اجتماعی و با ترفند های خاص اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد.

وی ادامه داد: با هماهنگی مقام قضائی فرد کلاهبردار دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد که در ادامه تحقیقات پرونده تعیین شد متهم برای جذب فالوور و افزایش بازدیدنمایند گان از صفحه خود و همچنین برای کسب منافع اقتصادی اقدام به این کار می کرد. این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: کلاهبرداران سایبری با ترفند های متفاوت و با ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی و با عنوان های مختلف اقدام به کلاهبرداری می نمایند؛ پس هم وطنان توصیه های پلیسی را جدی گرفته و در دام این گونه افراد گرفتار نشوند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 6258

به "کلاهبرداری با طلسم حذف رقیب عشقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با طلسم حذف رقیب عشقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید