یمن، اولین نشانه های شکست توافق ریاض

به گزارش مجله وبلاگ فروش، درحالی که تنها چند روز از امضای توافق ریاض میان شورای انتقالی جنوب و رئیس جمور مستعفی و فراری یمن می گذرد٬ اختلافات مشهودی در اجرای آن میان دو طرف شکل گرفته است.

یمن، اولین نشانه های شکست توافق ریاض

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری عربی21 صالح الجبوانی وزیر حمل و نقل دولت مستعفی و فراری یمن٬ دولت امارات و هم پیمانان آن در جنوب یمن را مورد حمله قرار داد.

جبوانی دیروز در صفحه توییتری خود با اشاره به شورای انتقالی جنوب که با حمایت امارات بر شهر عدن مسلط شده نوشت: شاهکار اماراتی ها این بود که حکومت روستایی خود را تا عدن گسترش دهند.

وی در توییت خوداضافه کرد که هرگونه تفسیر خودسرانه از توافق ریاض با شکست روبرو خواهد شد و ابتدای آن از عدن خواهد بود.

به همین دلیل ابوظبی خواستار برکناری صالح جبوانی و احمد المیسری معاون نخست وزیر و وزیر کشور دولت مستعفی یمن و نیز عدم حضور آنها در دولت جدیدی که بر اساس توافق ریاض تصمیم به تشکیل آن گرفته اند شده است.

در تاریخ پنجم نوامبر سال جاری٬ توافق نامه ای موسوم به توافق ریاض٬ طی مراسمی در شهر ریاض پایتخت سعودی با نظارت امارات و عربستان میان شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات است و دولت مستعفی عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن که عربستان از آن حمایت می کند امضا شد.

هدف کلی این توافق نامه تقسیم قدرت میان شورای انتقالی و دولت مستعفی یمن و درواقع میان امارات و عربستان بود. اما پس از گذشت تنها چند روز از امضای این توافق نامه٬ همانطور که پیش بینی می شد ،نشانه های اختلاف میان دوطرف در اجرای آن دیده می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 525

به "یمن، اولین نشانه های شکست توافق ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، اولین نشانه های شکست توافق ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید