10 درصد از ظرفیت اینترنت کشور را برای شبکه شاد نیاز داریم

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: 10 درصد از ظرفیت اینترنت کشور را برای شبکه شاد نیاز داریم که مرکز ملی فضای مجازی قول همکاری داده است.

10 درصد از ظرفیت اینترنت کشور را برای شبکه شاد نیاز داریم

به گزارش گروه اجتماعی مجله وبلاگ فروش محمود حبیبی مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید و آموزش مجازی دانش آموزان اظهار کرد: در مناطق سفید آموزش به صورت حضوری ارائه می شود و در شرایط قرمز دانش آموزان در مدرسه حاضر نمی شوند و آموزش ها به صورت مجازی است که از شبکه شاد، آموزش تلویزیونی و توزیع بسته های آموزشی بین دانش آموزان استفاده خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در شرایط زرد از شیوه ترکیبی یعنی آموزش حضوری و مجازی استفاده می کنیم و دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت زوج و فرد و یک روز در میان در کلاس های درس حاضر می شوند که جزئیات دقیق آن در شیوه نامه بازگشایی مدارس اعلام شده است.

حبیبی درباره شرایط آموزش مجازی دانش آموزانی که به اینترنت، تبلت و گوشی هوشمند دسترسی ندارند، گفت: تکیه اصلی ما صرفا شبکه شاد نیست و آموزش تلویزیونی را خواهیم داشت علاوه بر این برای نقاط محروم و جا هایی که به هیچ عنوان دسترسی به اینترنت وجود ندارد بسته های آموزشی را توزیع خواهیم کرد، این موضوع کمک می کند به بحث عدالت آموزشی نزدیک بشویم.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اطلس مشاغل کل کشور در سامانه ای طراحی شده است و با کمک مدیران مدارس تکمیل و مشخص می شود هر دانش آموز به شاد دسترسی دارد یا از آموزش تلویزیونی و بسته های آموزشی بهره می برد و برای آن هایی که از آموزش محروم هستند روش های جبرانی طراحی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از شیوه های آموزش با مسائلی همراه است به عنوان مثال آموزش تلویزیون یک طرفه است، متذکر شد: جهت گیری ما به این سمت است که دانش آموز بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

حبیبی درباره مسائل شبکه شاد در سال تحصیلی گذشته از جمله شرایط اینترنت مطرح کرد: آموزش و پرورش مانند سایر بخش های دیگر کشور در کرونا غافلگیر شد، اما در مدت زمانی کوتاه بستر شاد را ارائه کرد و هر بستر جدیدی با مسائلی همراه است، اما در طول چند ماه گذشته برنامه ریزی کافی انجام شد و زیرساخت شاد و سرور ها ارتقا پیدا کرد و برای ارائه کلاس های آنلاین برای کل دانش آموزان کشور آماده است از طرفی جلسات متناوب را با وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی داشتیم تا زیرساخت اینترنت در کل کشور ایجاد و پوشش دهی شبکه ملی اطلاعات را داشته باشند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در جلسه امروز با مرکز ملی فضای مجازی، قول دادند تمام ظرفیت کشور به کار گرفته شود تا با مسائل پهنای باند و ترافیک برای شاد روبرو نباشیم، ما پیش بینی کردیم که تقریباً 10 درصد از ظرفیت کشور را برای شاد نیاز داریم که قول همکاری دادند.

وی درباره الزام به استفاده از شاد در سال تحصیلی جدید متذکر شد: استفاده از پلتفرم های خارجی غیرقانونی است و برخی پلتفرم های داخلی توسط بخش خصوصی اداره می شوند که قوانین و مقررات بخش خصوصی را تنظیم می کنیم و تا هفته آینده ارائه خواهد شد و در آنجا مدارس ضمن ملحق شدن به سامانه شاد می توانند خدمات خود را ارائه دهند.

وی درباره تامین اینترنت ارزان در شبکه شاد گفت: جلسات متعددی برگزار شد و طبق مصوبه امروز شورای عالی فضای مجازی ظرف یک هفته آینده الگوی مصرف برای دانش آموزان و معلمان طراحی و هزینه و مبالغی که برای استفاده از شبکه شاد صرف می شود مشخص خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 6558

به "10 درصد از ظرفیت اینترنت کشور را برای شبکه شاد نیاز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 درصد از ظرفیت اینترنت کشور را برای شبکه شاد نیاز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید