شطرنج

کتاب هایی که شما را به پایان کشتن و یک بازی بی نهایت در زندگی سوق می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فوربس، کتاب های زیادی در دنیای فناوری وجود دارد که در گزارش پیش رو به جذاب ترین آن ها اشاره شده است؛ اگر با این آثار نا آشنا هستید، پیشنهاد می شود این کتاب ها را بخوانید.ابزار و سلاح ها

10 آبان 1400

شطرنج بازان بافقی باهم رقابت می نمایند

رئیس هیات شطرنج شهرستان بافق گفت: دومین دوره مسابقه آنلاین شطرنج با بیش از بیست میلیون ریال جایزه نقدی در بافق برگزار می گردد.

10 آبان 1400

صدرنشینی شطرنج بازان نوجوان ایران در قاره کهن

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور پنجم مسابقات شطرنج جام ملت های آسیا در رده سنی کمتر از 14 سال به میزبانی چین پیگیری شد و ملی پوشان ایران با نتیجه 3.5 بر 0.5 مقابل تیم چین C به رجحان رسیدند.

10 آبان 1400

مهدی: آتش باشگاه ها را خاموش می کنیم اما از جایی دیگر بیرون می زند، با پرسپولیس و استقلال مماشات نمی کنیم

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال گفت: تا جایی که بتوانیم مانع حضور باشگاه های مان در مسابقات بین المللی نمی شویم، اما هیچ مماشاتی در کار نیست.

8 شهریور 1400

هند و چین در افغانستان از منافع مشترک تا عملکرد محدود

کشورهای چین و هند باوجود اهداف و منافع مشترک کلیدی در افغانستان اقدامات محدودی انجام داده اند اگر چه که مقامات این کشورها به دنبال نقش معین کننده پس از خروج غرب از افغانستان هستند.

24 مرداد 1400

اگر شرکت های چینی گوگل پلی استور را کنار بگذارند چه اتفاقاتی می افتد؟

چند هفته قبل، خبری منتشر شد که بزرگ ترین تولیدکنندگان گوشی های چینی برای ایجاد یک پلتفرم جدید به عنوان جایگزین گوگل پلی استور ائتلافی تشکیل داده اند. با توجه به مسائل گسترده هواوی در ماه های اخیر، به احتمال زیاد هواوی توانسته شرکت های شیائومی، اوپو و...

24 مرداد 1400

ساندار پیچای؛ زاغه نشینی که امپراتور گوگل شد!

در سال 2015، لری پیج (Larry Page) با تاسیس شرکت آلفابت، ساندار پیچای (Sundar Pichai) را برای جانشینی خود به عنوان مدیر عامل شرکت گوگل معرفی کرد. هیات مدیره هم 183 میلیون دلار از سهام شرکت را به او داد؛ به نقل از بلومبرگ این بیشترین مبلغ ثبت شده ای است که گوگل تاکنون به...

24 مرداد 1400

بحران در پرسپولیس؛ یحیی گل محمدی چه می کند؟

خبرنگاران: یحیی گل محمدی باید بیش از هر زمان دیگری در پرسپولیس، مهره های شطرنج مدنظرش را جابجا کند؛ پرسپولیس این روز ها با سپاهان در کورس قهرمانی لیگ برتر است، ولی اتفاقات ناخواسته ای رخ داده که کار یحیی را در ادامه راستا در مقایسه با رقبا سخت تر می کند.

13 تیر 1400

میزان ضریب هوشی کشورهای مختلف دنیا ؛ ایران کجای لیست است؟

میزان ضریب هوشی کشورهای مختلف دنیا چگونه محاسبه می گردد؟ دانشمندان برای آنالیز میزان هوشمندی افراد از آزمون های ضریب هوشی استفاده می نمایند. ضریب هوشی یا بهره هوشی، (IQ سرواژه Intelligence Quotient) عددی با میانگین صد و انحراف معیار 15 است. انسان ها از لحاظ هوش در...

3 آبان 1399

خبرنگاران مسابقات آنلاین شطرنج در زنجان برگزار می گردد

زنجان - خبرنگاران - رییس روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: مسابقات آنلاین شطرنج بانوان و مردان در زنجان برگزار می گردد.

21 مهر 1399