آلودگی هوا باعث چاقی و اضافه وزن می شود

به گزارش مجله وبلاگ فروش، ایرنا/ این مطالعه با بررسی توالی ژنوم نمونه مدفوع 101 داوطلب برای اولین بار است که آلودگی هوا را مسبب تغییر ساختار و عملکرد میکروبیوم روده انسان می داند.

آلودگی هوا باعث چاقی و اضافه وزن می شود

این مطالعه نشان می دهد از بین تمام آلاینده ها، ازن تاثیر بیشتری بر باکتریوم روده دارد و افرادی که در معرض گاز ازن قرار دارند، تنوع باکتریایی کمتری در روده دارند. تنوع پایین باکتری ها عامل ابتلا به دیابت و چاقی است.

در حال حاضر حدود 61 درصد از بزرگسالان به اضافه وزن یا چاقی مبتلا هستند و شاخص توده بدنی بالایی دارند.

شاخص توده بدنی (BMI) مهمترین فاکتور در مشخص وزن نرمال، اضافه وزن و چاقی است. شاخص توده بدنی با تقسیم وزن (به کیلوگرم) بر توان دوم قد (به متر) به دست می آید.

شاخص توده بدنی کمتر از 18.5، نشان دهنده کم وزنی غیر طبیعی است. اگر عدد بدست آمده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی وزن فرد طبیعی است. عدد بزرگتر و مساوی 25، نشان دهنده اضافه وزن است. عدد 30 به بالا نشان دهنده چاقی است، که به ترتیب به چاقی درجه یک (بین 30 تا 34.9)، چاقی درجه دو (بین 35 تا 39.9) و چاقی درجه سه (40 به بالا) تقسیم بندی می شود. آگاهی از شاخص توده بدنی برای هر فرد ضروری است.

مطالعات نشان می دهد بیش از 10 نوع سرطان با چاقی و اضافه وزن ارتباط مستقیم دارد. علاوه بر آن، چاقی عامل اصلی حمله قلبی، سکته مغزی، بیماری های تنفسی و دیابت است.

نتایج این مطالعه در نشریه آنلاین Environment International منتشر شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3274

به "آلودگی هوا باعث چاقی و اضافه وزن می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا باعث چاقی و اضافه وزن می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید