7 علت برای پاکسازی کبد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، اگرچه کبد خود قادر به پاکسازی سموم بدن است، اما به علت افزایش عادات ناسالم زندگی، این قابلیت کبد ممکن است رفته رفته کم رنگ تر گردد. اینجاست که اختلالات و عوارض ناشی از عدم کارکرد مطلوب کد از جمله نارسایی و سیروز کبدی، و در موارد پیشرفته تر سرطان کبد خود را نشان می دهد.

7 علت برای پاکسازی کبد

به گزارش steptohealth، سم زدایی از کبد به خاطر 7 علت اساسی به هیچ وجه نباید نادیده گرفته گردد:

مصرف چربی و غذا های تولید شده: غذا های پردازش شده، حاوی مقادیر زیادی از چربی های اشباع هستند. در این میان کبد نقش سوخت و ساز این چربی ها را ایفا می نماید، اما وقتی مقدار این چربی ها بیش از حد باشد، این فعالیت کبد نیز متوقف می گردد و فرد با اختلالات کبدی مانند کبد چرب و چاقی روبرو خواهد شد. برخی از مشکل سازترین غذا ها برای کبد عبارتند از محصولات کنسرو، گوشت های بسته بندی، گوشت سرخ شده، گوشت قرمز.

مصرف کربوهیدرات های پردازش شده: مصرف بیش از حد این نوع کربوهیدرات ها باعث افزایش سطح قند خون به طور ناگهانی شده و کبد را برای از بین بردن قند خون بالا و ثبات قند خون وادار به فعالیت بیشتر می نماید. نوشیدنی های بدون الکل، پاستا، نان سفید، شیرینی و انواع دسر، برای عملکرد کبد دردسرساز هستند.

تنفس در هوای آلوده: حتی اگر شما عادات غذایی خود را اصلاح کنید، باز هم ممکن است آلودگی هوا (که تقریبا در همه جا دیده می گردد) مشکلاتی برای کبدتان ایجاد کند. مواد سمی در هوا، مواد شوینده شیمیایی و نیز در مجاورت کارخانه های صنعتی، تقریبا در همه جا هستند و راه فراری هم از آن ها وجود ندارد.

اضافه وزن: افرادی که در صدد کاهش وزن خود هستند، نباید از کبد خود غافل شوند. هنگامی که مانعی بر سر راه عملکرد این ارگان مهم بدن قرار می گیرد، تقریبا تمام متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن کند و به نوعی مختل می گردد. در حقیقت، اضافه وزن با مقدار قند خون رابطه مستقیم دارد. این مقدار بالای مواد قندی در خون، به جای آنکه تبدیل به انرژی گردد، به شکل چربی در می آید و در قسمت های مختلف بدن انباشته می گردد.

کمبود مواد مغذی: اگر رژیم غذایی شما غنی از سبزیجات، میوه جات و حبوبات نیست شک نکنید که دیر یا زود دچار سوء تغذیه خواهید شد. کمبود ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی مفید برای بدن، بر عملکرد کبد و دیگر ارگان های بدن تاثیرات سوء می گذارد. ویتامین آ، ویتامین ب، ویتامین ای، اسید فولیک، کلسیم و آب برای حفظ عملکرد کبد لازم است.

زیاده روی در مصرف دارو های شیمیایی و الکل: زیاده روی در مصرف این گونه مواد، کبد را سمی می نماید و در نتیجه اختلالات شدیدی در عملکرد آن رخ می دهد. در واقع آسیب هایی که مصرف الکل و مصرف خودسرانه دارو ها بر کبد وارد می نماید، آن قدر شدید است که در نهایت یا منجر به سیروز کبدی و یا سندروم حاد کبد چرب می گردد.

سنگ های صفرا: سنگ های صفرا، رسوب های جامدی هستند که درون کیسه صفرا و بعلاوه درون کبد شکل می گیرند. این سنگ ها مقدار های متفاوتی دارند: گاهی به مقدار یک ریزه شن هستند و گاهی شبیه به یک توپ گلف. اگر مراقب مقدار کلسترول و یا بیلی روبین خون خود نباشید، بدون شک باید منتظر شکل گیری این سنگ ها در بدن خود باشید. این سنگ ها باید به سرعت مداوا شوند، چرا که ممکن است برخی از رگ های خونی را مسدود سازند، درد های شدیدی به همراه داشته باشند و در نهایت عملکرد صحیح کبد را مختل سازند. علاوه بر این، پاکسازی بدن از سموم انباشته شده و نیز پاکسازی کبد، امکان شکل گیری این قسم از سنگ ها را کاهش می دهد.

در میان دارو های تجویزی پزشکان در مورد این مورد، می توان به دمنوش ها و اسموتی ها و درمان های ویژه دیگر اشاره نمود. درمان هایی که هدفشان سم زدایی کبد به برترین شکل ممکن است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 15751

به "7 علت برای پاکسازی کبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 علت برای پاکسازی کبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید