آمریکا: کشورهای عرب خلیج فارس در تعامل با چین، روابط با ما را در نظر داشته باشند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، یک مقام آمریکایی اظهار کرد، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باید در تعامل با چین، روابط خود با آمریکا را در نظر داشته باشند.

آمریکا: کشورهای عرب خلیج فارس در تعامل با چین، روابط با ما را در نظر داشته باشند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، همزمان با افزایش تنش ها میان چین و آمریکا در پی شیوع کرونا، دیوید شنکر، مشاور وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورنزدیک اظهار کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید ارزش شراکت با آمریکا را بسنجند. ما از شرکای خود می خواهیم که این روابط را به خوبی ارزیابی نمایند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به رغم رابطه دیرینه با آمریکا، روابط نزدیکی نیز با پکن ایجاد نموده اند.

چین اخیرا متخصصان و تجهیزات پزشکی ای به کشورهای سراسر دنیا از جمله کشورها حوزه خلیج فارس فرستاده است تا به مقابله با کرونا در این کشورها یاری کند.

این مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، کشورهای این منطقه باید نگران یاری های چین باشند که اغلب با هدف یغماگری صورت می گیرند.

شنکر همچنین اضافه نمود، نگرانی هایی درباره مشارکت شرکت هواوی در بخش زیرساخت نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) در حوزه خلیج فارس وجود دارد که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه است.

این مقام آمریکایی اضافه نمود، این مساله می تواند ارتباط میان نیروهای آمریکایی و نیروهای کشورهای این منطقه را سخت کند.

دولت آمریکا که معتقد است پکن احتمالا از شرکت هواوی بهره برداری ابزاری می نماید، مدت ها این شرکت را هدف اقدامات خود قرار داده است. چین و هواوی بارها این اتهامات را تکذیب نموده اند.

شنکر اضافه نمود، آمریکا به دنبال جایگزینی به جای روابط با چین و شرکت های وابسته به آن برای کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است اما اذعان کرد که آمریکا در تکنولوژی 5G از چین عقب مانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4426

به "آمریکا: کشورهای عرب خلیج فارس در تعامل با چین، روابط با ما را در نظر داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: کشورهای عرب خلیج فارس در تعامل با چین، روابط با ما را در نظر داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید