بغداد سفرای 3 کشور اروپایی را احضار کرد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، بغداد سفرای کانادا و سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس را در اعتراض به دخالت این کشور در امور داخلی عراق احضار کرد.

بغداد سفرای 3 کشور اروپایی را احضار کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه عراق روز دوشنبه سفرای چهار کشور کانادا، فرانسه، آلمان و انگلیس را به دلیل دخالت این کشورها در امور داخلی عراق احضار کرد.

به گزارش العراقیه، وزارت خارجه عراق گفت که ماموریت این سفرا در بغداد، باید تقویت روابط و ایجاد منافع مشترک بدون دخالت در امور داخلی عراق باشد.

بر اساس این گزارش، وزارتخانه یاد شده سفرای فرانسه، انگلیس، کانادا و کاردار آلمان در بغداد را احضار کرد و عبدالکریم هاشم معاون وزیر خارجه، با توجه به بیانیه و درخواست مشترک این سفارتخانه ها، با آنها ملاقات کرد.

طبق این بیانیه، هاشم به سفرای چهار کشور مذکور گفت: عراق روابط دیپلماتیک خود با کشورهای مختلف دنیا را بر اساس اصل منافع مشترک و مقابله با خطرات و تهدیدات مشترک ارزیابی می نماید و بر این اساس، داشتن روابط قوی خود با بسیاری از کشورهای دنیا را با توجه به عدم دخالت آنها در امور داخلی و حفظ حاکمیت عراق تحسین می نماید.

هاشم با اشاره به تحولات جاری بغداد و چند استان دیگر عراق گفت که دولت عراق انجام تحقیقات شفاف خود درباره اقدامات خشونت آمیز در این کشور و مجازات خاطیان و مجرمان را شروع نموده است.

سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان دیروز (یکشنبه) از عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق و رئیس دولت پیشبرد امور خواستند که تحقیقات لازم برای مجازات مسئولان و عامل قتل معترضان را هر چه زودتر شروع کند که مقامات عراقی آن نوعی دخالت در امور داخلی کشورشان عنوان کردند.

در بیانیه این سه کشور اروپایی، کشتار معترضان عراقی محکوم شده و خواهان بازخواست عاملان آن شدند. در این بیانیه همچنین از نخست وزیر مستعفی عراق خواسته شده تا امنیت تظاهرات کنندگان عراقی را تضمین کند.

هر چند دولت به ریاست عادل عبدالمهدی نُهم آذرماه استعفا کرد، اما تظاهرات و اعتراض ها تمام نشد و به شکلی محدودتر در چند نقطه بغداد و چند شهر دیگر مثل نجف ادامه یافته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 896

به "بغداد سفرای 3 کشور اروپایی را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغداد سفرای 3 کشور اروپایی را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید