تفاهم نامه به کارگیری فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها امضا شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، در راستای تقویت فعالیت های مشترک و با هدف کمک به استفاده از فناوری های نوین اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه های کشور، تفاهم نامه سه جانبه ای میان شرکت ملی پست، سازمان فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه های ایران منعقد شد.

تفاهم نامه به کارگیری فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها امضا شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شرکت ملی پست،در راستای تقویت فعالیت های مشترک و با هدف کمک به استفاده از فناوری های نوین اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه های کشور، تفاهم نامه سه جانبه ای میان شرکت ملی پست، سازمان فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه های ایران منعقد شد.

براساس این گزارش ، حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه این فصل مشترکی است میان سه نهاد با هدف ارتقاء سطح آموزش و پیشبرد اهداف فرهنگی گفت: به خاطر دیدگاههای خوبی که در این زمینه از سوی طرفهای این تفاهم نامه وجود دارد، من این همکاری را به فال نیک می گیرم.

نعمتی با یادآوری حمایتذهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از این اقدام افزود: امیدواریم چنین همکاری هایی موجب شود بتوانیم در انتقال دستآوردهای گذشته به آیندگان به بهترین شکل عمل کنیم.

امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تغییر ماهیت ارتباطات اجتماعی گفت: باید به این اتفاق به عنوان یک فرصت نگاه کرد و استفاده از فناوری های ارتباطی از جمله در حوزه فرهنگ و هنر و موزه ها را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه به وسیله این تفاهم نامه یک یادگار از شرایط امروز باقی خواهد ماند گفت: در شرایط شیوع این ویروس، از راه گسترش استفاده از فناوری، شمولیت افرادی که امکان بازدید از موزه ها را پیدا کرده اند افزایش یافته است.

ناظمی افزود: در ایام عید 50هزار مخاطب به وسیله تورهای مجازی از موزه ها بازدید کردند و این مدیون هم افزایی میان بخشهای مختلف بود که با فراهم کردن امکان دسترسی مجازی به موزه ها ممکن شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تشریح اهمیت زیرساختهای ارتباطی، اظهار امیدواری کرد: این تفاهم نامه بتواند در کنار گسترش زیرساخت و فیبرنوری، باعث افزایش هرچه بیشتر تعداد علاقمندانی باشد که از موزه های کشور بازدید می کنند.

سید احمد محیط طباطبائی رئیس کمیته ملی موزه های ایران نیز با استقبال از این گونه اقدامات در حوزه فعالیت موزه ها گفت: ارتباطات همواره مهمترین نشانه از وقوع تحولات در جامعه بوده و تاریخ سیاسی و اجتماعی در هر کجا با تحولات آن جامعه در حوزه ارتباطات و فناوریهای مربوط به آن گره خورده است.

وی با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تحولات ارتباطی این دوران افزود: اهمیت تفاهم نامه ها از تأثیری که در آینده می گذارند معین می شود و امیدوارم این تفاهم نامه سرآغاز فصل تازه ای در ارتباط میان مردم و موزه ها باشد.

پس از امضای متن تفاهم نامه، امضاکنندگان و حاضرین از مدرسه فناوری و ایستگاههای آموزش بچه ها و نوجوانان که برای بهره برداری از فناوری های نوین در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها در محل موزه ارتباطات راه اندازی شد، بازدید کردند.

وبلاگ راضانی: وبلاگ راضانی، یک ورزشکار که به دنبال رستگاری است

کیوسک خبری آشنا: کیوسک خبری آشنا | مجله اخبار روز جهان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5140

به "تفاهم نامه به کارگیری فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه به کارگیری فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید