خبرنگاران تاکید جانسون و گوترش بر ساخت واکسن کرونا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، لندن - خبرنگاران - بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره کوشش های جهانی برای مقابله با ویروس کرونا گفت وگو و بر لزوم تداوم حمایت اقتصادی برای ساخت واکسن این ویروس تاکید کردند.

خبرنگاران تاکید جانسون و گوترش بر ساخت واکسن کرونا

به گزارش عصر آدینه دفتر نخست وزیری انگلیس، دو طرف در این تماس تلفنی درباره ضرورت پاسخ جهانی و هماهنگی برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس توافق کردند.

کاهش عواقب منفی مالی ناشی از کرونا و حمایت از سیستم های بهداشتی کشورهای در حالی توسعه از دیگر مسائلی بود که دو طرف درباره آن رایزنی کردند.

جانسون در این تماس تلفنی یادآور شد که انگلیس 241 میلیون پوند به پاسخ بین المللی برای مقابله با کرونا اختصاص داده و به همکاری در این زمینه ادامه خواهد داد.

پیش از این وزیر امور خارجه انگلیس نیز با همتای چینی، سوئدی و دانمارکی خود گفت وگو و طرف ها درباره ادامه همکاری ها برای مقابله با کرونا تاکید کردند.

در حالی که آمار مبتلایان به کرونا در چین به عنوان منشا شیوع این ویروس تقریبا کنترل شده، اما انگلیس و کشورهای اروپایی در شیب صعودی ابتلا به آن قرار دارند. تا به امروز 3 هزار و 269 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و مقام های این کشور پیش بینی نموده اند که این آمار در روزها و هفته های آینده به سرعت افزایش پیدا خواهد نمود.

دولت انگلیس برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس قوانین اضطراری وضع نموده که به مقامات وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و پلیس اجازه می دهد افرادی را که به این ویروس مشکوک هستند، بازداشت نمایند.

این قوانین که در یک سند 329 صفحه ای تنظیم و روز پنجشنبه در تارنمای دولت منتشر شده، همچنین به وزیر کشور انگلیس اجازه می دهد تا بنادر و فرودگاه های کشور را در صورت کمبود نیروی کار به حال تعلیق درآورده و یا تعطیل کند.

نخست وزیر انگلیس پیش بینی نموده است که اگر سیاست های دولت او در مورد مقابله با کرونا پیگیری گردد، 12 هفته دیگر، اوضاع فروکش خواهد نمود.

بوریس جانسون دیروز (پنجشنبه 29 اسفند 1398) در کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که اینک پزشکان انگلیسی فهم بهتری از ژنتیک کرونا دارند و 12 هفته دیگر در شرایطی خواهند بود که برای مقابله با کرونا یاری نمایند.

وی در این باره اضافه کرد که نخستین نمونه داروی مهار این ویروس روی یک بیمار آزمایش شده و از ماه آینده واکسن آن هم مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3400

به "خبرنگاران تاکید جانسون و گوترش بر ساخت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاکید جانسون و گوترش بر ساخت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید