روایت اولیانوف از دستاورد بزرگ ایران و آژانس

به گزارش مجله وبلاگ فروش، ایسنا نوشت: نماینده روسیه در مذاکرات وین سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران را موفقیت آمیز ارزیابی و توافق دو طرف برای حل وفصل موضوعات مربوط به توافق نامه پادمانی را یک دستاورد بزرگ توصیف کرد.

روایت اولیانوف از دستاورد بزرگ ایران و آژانس

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید نمود که سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران بسیار پیروزیت آمیز بوده است.

وی ادامه داد: دو طرف درباره گام های تعیین با هدف حل وفصل مسائل پادمانی به جای مانده در یک دوره زمانی معقول و منطقی به توافق دست یافتند. این دستاورد بزرگی است!

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که روز گذشته به منظور انجام گفت وگوهای فنی با مسئولان سازمان انرژی اتمی کشورمان به تهران سفر نموده بود با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت رویکرد مستقل، حرفه ای و بی طرفانه آژانس، اهمیت تقویت روابط و همکاری های آژانس با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های فراتر از مباحث نظارتی و بازرسی و از جمله حمایت از صنعت هسته ای صلح آمیز ایران را نیز مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان بعلاوه ابراز امیدواری کرد با مذاکرات و تفاهمات حاصله بین آژانس و سازمان انرژی اتمی زمینه اجرایی شدن توافقات بیش از پیش فراهم گردد.

امیر عبداللهیان اظهار امیدواری کرد در سفر مدیرکل آژانس، اعتماد متقابل و همکاری های طرفین بیش از پیش تقویت گردد.

بعلاوه رافائل گروسی متقابلا بر رویکرد فنی و حرفه ای بر تقویت روابط و همکاری ها و یافتن راه چاره های خلاقانه تاکید نمود.

وی در ادامه بر آمادگی آژانس برای حمایت از پروژه های مشترک در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید نمود و دیدار خود از کشورمان را نشانه ای از اراده برای مصاحبه و درک متقابل، حل مسائل و ارتقای همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران مطرح نمود.

طرفین در این دیدار فرایند همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی را مثبت و پیروز خواندند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 18952

به "روایت اولیانوف از دستاورد بزرگ ایران و آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت اولیانوف از دستاورد بزرگ ایران و آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید