روسیه: مکانیسم حل اختلاف در برجام فاقد رویه های روشن است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، یک دیپلمات ارشد روسیه گفته ساز و کل حل و فصل اختلافات در برجام فاقد رویه های روشن و مورد توافق است.

روسیه: مکانیسم حل اختلاف در برجام فاقد رویه های روشن است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله وبلاگ فروش، یک دیپلمات ارشد روسیه با اشاره به درخواست ایران برای فعال سازی ساز و کار حل اختلافات در برجام نوشته این ساز و کار فاقد رویه های روشن و مورد توافق است.

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در توئیتر نوشت: ایران از کمیسیون مشترک برجام درخواست نموده نگرانی هایش در مورد اجرای توافق توسط فرانسه، آلمان و انگلیس را به وسیله مکانیسم حل اختلاف برطرف کند.این سومین بار است که مشارکت نمایندگان برجام سعی می نمایند ساز و کار حل اختلاف را که فاقد رویه های روشن و مورد توافق است فعال نمایند.

اولیانوف این توئیت را در واکنش به نامه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا منتشر نموده است.

در پی اقدام سه دولت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در ارائه پیش نویس قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین تداوم عدم پایبندی نسبت به تعهدات بین المللی ناشی از برجام و مصوبات کمیسیون مشترک، محمدجواد ظریف روز پنجشنبه طی نامه ای به آقای بورل یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند 36 برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره محتوای این نامه گفت: در نامه وزیر امور خارجه تاکید شده است که هرگونه مداخله در همکاری های پادمانی جاری بین ایران و آژانس مغایر با مفاد برجام بوده و می تواند بر مبانی همکاری های پادمانی موجود تاثیرات منفی داشته باشد.

پیش از این نیز در دو مرحله دیگر موارد عدم پایبندی ایالات متحده و سه کشور اروپایی طبق بند 36 برجام توسط جمهوری اسلامی ایران به کمیسیون مشترک ارجاع شده بود که با توجه به عدم حل و فصل اختلافات مزبور، منجر به کاهش تعهدات ایران طی پنج گام شد.

سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) اخیرا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کردند که با 25 رای مثبت در این شورا تصویب شد.

در این قطعنامه از ایران خواسته شده است به تعهدات خود در چارچوب ان.پی.تی و پروتکل الحاقی کاملا پایبند باشد.

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی نیز بعد از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام، گفت این سازمان به فشار بر ایران برای دریافت پاسخ درباره مکان های مورد نظر ادامه می دهد.

2

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5556

به "روسیه: مکانیسم حل اختلاف در برجام فاقد رویه های روشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: مکانیسم حل اختلاف در برجام فاقد رویه های روشن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید