اخبار مجلس

دهیاری ها در کشور کد اجرایی می گیرند

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: آیین نامه دهیاری ها در دست تدوین است و به زودی در هیات وزیران به تصویب می رسد.

26 مهر 1401

مقایسه نرخ عوارض خروج از کشور ایران با کشورهای دیگر

نرخ پیشنهادی دولت در لایحه بودجه 1397 برای عوارض خروج حداقل سه برابر بیشتر از عوارض خروج سال 1396 است و درصورت تصویب، این نرخ نسبت به بسیاری از کشورهایی که عایدی میانه بالاتری نسبت به عایدی میانه شهروندان ایرانی دارند بیشتر خواهد شد.

20 مرداد 1401

از داخل کشور درخواست حذف استقلال و پرسپولیس داده شد! ، فدراسیون فوتبال مقصر اصلی است

فروردین به قصور دولت قبل اشاره کرد و گفت: دولت قبل باید واگذاری باشگاه ها را انجام می داد و قطعاً باید پاسخگو باشد. اینکه دیده می شود لایحه ای را از کمیسیون فرهنگی آورده شده با فشار های ما صورت پذیرفته است، زیرا ما نیز باید پاسخگوی مردم باشیم.

16 خرداد 1401

آیا شأن یک ایرانی ارابه مرگ 180 میلیون تومانی است؟

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید هوشمندانه کوشش نماید تا بر مبنای تحقق حداکثری منافع ملی نسبت به تنظیم روابط با همسایگان و دیگر کشور های اقدام نماید.

9 خرداد 1401

تبعات مصوبه هیأت مقررات زدایی برای اپتومتریست ها ، تعطیلی و بیکاری جامعه اپتومتری

عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران گفت: تصمیم هیأت مقررات زدایی برای اپتومتریست ها، باعث بیکاری فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی و کارکنان مراکز اپتومتری میشود.

29 بهمن 1400

فاصله آموزش وپرورش با بودجه کیفی و هدر رفت منابع، بی هویتی رشته های نیمه تخصصی در مدارس

معاون اسبق وزارت آموزش وپرورش با اشاره به شرایط بودجه وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه 1401 گفت: نسبت 30 درصدی منابع بخش غیر پرسنلی و 70 درصدی منابع بخش پرسنلی در بودجه آموزش و پرورش حکایت از فاصله با کیفی بودن بودجه دارد. تامین منابع پرسنلی بدون زمینه و...

21 بهمن 1400

سن بازنشستگی دو سال زیاد شد!

از سال آینده حداقل و حداکثر سن بازنشستگی دو سال افزایش خواهد یافت؛ این پیش بینی دولت در لایحه بودجه 1401 است.

28 دی 1400

دولت 18 میلیارد دلار ارز احتیاج دارد

ریییس سازمان برنامه بودجه می گوید دولت برای تامین بعضی کالا های اساسی احتیاج به 18 میلیارد دلار ارز دارد. او بعلاوه پیشنهاد داده است که ارز ترجیحی نهاده های دامی حذف گردد.

21 آذر 1400

ثبت 21 هزار شکایت از خدمات اینترنت ثابت در 7 ماه

به گزارش خبرنگاران به نقل از رگولاتوری، پیمان قره داغی با اشاره به اینکه یکی از شکایات پرتکرار ثبت شده در سامانه 195، مربوط به پاسخگویی نامناسب مراکز تماس و خدمات پشتیبانی نامطلوب می شد، گفت: یکی از اقدامات اساسی رگولاتوری در این زمینه، نظارت بر عملکرد...

17 آذر 1400

آنالیز تحقیق و تفحص از دانشگاه شهید رجایی در کمیسیون آموزش مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تشریح آنالیز های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود از آنالیز تقاضای تحقیق و تفحص از دانشگاه شهید رجایی با حضور رییس دانشگاه در این جلسه اطلاع داد.

14 آبان 1400

جزئیات تهیه پیش نویس لایحه رفراندوم درباره نظارت استصوابی

لایحه برگزاری همه پرسی درباره نظارت استصوابی شورای نگهبان بر انتخابات بزودی به هیأت وزیران ارسال می شود. این خبری بود که 23 بهمن لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری اعلام نمود و گفت پیش نویس لایحه همه پرسی درباره بررسی صلاحیت های نامزدهای انتخابات در...

10 آبان 1400

پرداخت 14.7 میلیارد ریال غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، گفت: تا تاریخ نهم دی ماه سال جاری، 14685 میلیارد ریال غرامت سیل در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان های سیل زده پرداخت شده است.

10 آبان 1400

عدالت آموزشی؛ این بار بودجه و دو ایراد اساسی! ، وقتی بیشترین سهم بودجه هم نمی تواند انفعال سیستم آموزشی را جبران کند

بودجه تخصیص یافته به وزارت آموزش و پروش در سال 99،نشان می دهد که انفعال و کهنه ماندن سیستم آموزشی و پرورشی کشور نه فقط به دلیل عدم توجه مسئولین این نهاد که به دلیل عدم توجه دولت نیز هست.

10 آبان 1400

فساد در هلال احمر نتیجه عدم توجه شورای عالی جمعیت ، ماجرا از کجا نشات می گیرد؟

فساد در هلال احمر می تواند تلنگری برای مسئولین باشد تا افراد غیر متخصص را برکنار نموده و بجای آنان افراد مرتبط با فعالیت های جمعیت هلال احمر را منصوب نمایند.

10 آبان 1400

کرونا؛ مجلس تعطیل شد ، بودجه یک دوازهمی می گردد

پس از اعلام نظر وزارت بهداشت در مورد شرایط شیووع کرونا، مجلس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد و چون امکان آنالیز لایحه بودجه وجود دارد احتمالا به صورت یک دوازدهم تصویب خواهد شد.

10 آبان 1400

طرابلس : بازگشایی سفارت لیبی در دمشق برخلاف قوانین بین المللی است

دولت وفاق ملی بازگشایی سفارت لیبی در دمشق را برخلاف قوانین و مقررات بین المللی دانست.

10 آبان 1400

اطلاعات همه تراکنش های بانکی به سازمان امور مالیاتی ارسال می گردد

خبرنگاران: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، بانک مرکزی موظف شده است که اطلاعات همه تراکنش های بانکی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد.

10 آبان 1400

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 150 نفر افزایش

وزارت بهداشت آمریکا گفت 14 نفر دیگر جان خود را به دلیل مبتلا شدن به کرونا در ایالت واشنگتن از دست دادند و شمار قربانیان کرونا در کل آمریکا به 150 نفر رسیده است.

10 آبان 1400

خبرنگاران رییس اتاق اصناف کرمانشاه: از بازاریان حمایت شود

کرمانشاه- خبرنگاران- رییس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به متضرر شدن بازاریان پس از شیوع کرونا، گفت: از اصناف و بازاریان استان که در زمینه مقابله با کرونا پیش قدم بودند، حمایت شود.

10 آبان 1400

فعالیت مجدد واحدهای صنفی به معنای سرانجام کرونا نیست

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم فعالیت مجدد واحدهای صنفی را به معنای سرانجام کرونا تلقی نکنند.

10 آبان 1400
تعداد: (185)